anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przesyłka SMART , a koszt wysyłki na FV

MAMY ROZWIĄZANIE!
lopes1990
#12 Orędownik#

Witam 

Mam banalne pytanie, ale chciałbym się upewnić. 

Klient dokonał zakupu towaru, za kwotę powyżej 40 zł. Jako dostawę wybrał, allegro paczkomaty 24/7 w ramach usługi SMART. 

Jest zdziwiony, że na fakturze nie została wpisana usługa transportowa. Po moich wyjaśnieniach,  dalej upiera się przy swoim i stwierdza, że dokonał zapłaty za SMART-a . I wszyscy sprzedający taką usługę wystawiają 😄

 

Domniemam , że jest to jeden z klientów, który jeszcze pamięta stare zasady, kiedy allegro przelewało nam pełną kwotę na nadanie przesyłki i taka usługa de facto była odnotowana na FV. 

 

Jak to wszystko się ma do teraźniejszości

 

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23
TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@ejczbiA dlaczego? Ja nabijam na kasę, tyle że teraz muszę tam NIP wklepać.

A co do tamtego: po jakiego kupujący ma się domagać faktury, której i tak nie może rozliczyć, to nie wiem. Chyba z nudów, albo ze złośliwości.

oznacz moderatorów
a_brod
#12 Orędownik#

@ejczbi  Robie dokładnie tak samo jak Ty. Otrzymuę na kasę za przesyłkę, to umieszczam na fakturze, nie otrzymuję kasy to nie ma też na fakturze. 

 

Endrju
oznacz moderatorów
empix_sklep
#8 Zapaleniec#

A ja delikatnie zmienię temat i zapytam:

Jeśli wysyłam przez SMART, Klient nie płaci za wysyłkę, więc i ja nie umieszczam wysyłki na fakturze, to czy powinienem oznaczać tą fakturę jako SW zgodnie z wymaganiami nowego JPK_V7?

Czy jeśli nie ma wysyłki na fakturze to nie oznaczać jako SW (choć przesyłka i tak jest wysyłana przez dystrybutora)?

Dzięki za pomoc.

oznacz moderatorów
Adam60
#1 Nowicjusz#

No właśnie. Jako kupujący otrzymałem FV z wykazanym kosztem transportu. A korzystam ze Smarta. Księgowa teraz twierdzi, że musi wykazać w pliku JPK całą fakturę bo tak mówią przepisy. A jednocześnie nie poniosłem kosztów transportu bo przecież było to w ramach Smarta.

I jak teraz prawidłowo zaksięgować to po stronie kupującego. Jak wykazać w pliku JPK??? 

oznacz moderatorów