anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przesyłka Allegro DPD smart - czy są dodatkowe opłaty za nadanie przesyłki niestandardowej?

Watchpartner
#7 Wielbiciel#

Nadaje przesyłki o kształcie tuby, zapakowane folie bąbelkową oraz foliopak DPD. Zaznaczam, że jest to przesyłka niestandardowa. Czy ponosze jakies dodatkowe opłaty w związku z zaznaczeniem przesyłki niestandardowej. Podczas generowania etykiety nie pojawia się komunikat o możliwej dopłacie. Ale w cenniku znalazłem informację, ze samo zaznaczenie niestandardowości jest dodatkowo płatne 10 zł brutto. Nie mam umowy z DPD. 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

Watchpartner
#7 Wielbiciel#

Wysyłam małe przesyłki o wymiarach 25X15X15 jest to (tuba) zaznaczam podczas wysyłania, że jest to przesyłka niestandardowa. Czy za taką przesyłkę doliczana jest dodatkowa opłata?

oznacz moderatorów

TOPe-commerce
#13 Ambasador#

sprawdz w cenniku przewoźnika 

oznacz moderatorów

Watchpartner
#7 Wielbiciel#

Cennik przewoźnika jest regulamin allegro. Ponieważ umowy z DPD nie powiadam i wysyłam poprzez wysyłam z allegro

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Watchpartner to po co to zaznaczasz ?  w standardzie się mieści jak nie przekracza tych parametrów to idzie za 11,99 zł 😉

Allegro Kurier DPD (paczka do 31,5kg wagi rzeczywistej lub gabarytowej; najdłuższy bok max 175cm; suma szerokości, długości i wysokości max 300cm)

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@kostas11  Nawet jak nie zaznaczy to tuba jest traktowana jako niestandardowa. Na Poczcie i w Inpost też.

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg to lepiej tubę schować w karton 250x150x150 za 80 groszy taniej wyjdzie niż dopłacać do niestandardu 12 zł 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@kostas11  Całe lata nadawałam tuby i fajnie było, aż komuś zaczęło to przeszkadzać .

Tak właśnie robię. Drukarnie mają fajne kartony na zbyciu, długie i wąskie i za darmoszkę. I jeszcze zadowoleni, że śmieci mają mniej 😁

_____________
Kama
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Watchpartner  tak doliczą w kolejnym miesiącu 

Niestandardowa paczka/paleta
DPD_N2_PRZES_NSTAND
12,00 zł

 

f. Opłaty za Usługi oraz Usługi Dodatkowe takie jak: Przekierowanie przesyłki i Zwrot przesyłki zostaną doliczone do rachunku Sprzedającego w miesiącu, w którym nastąpiła ich realizacja.

Opłaty dotyczące pozostałych Usług Dodatkowych zostaną doliczone do rachunku Sprzedającego, w miesiącu następującym po miesiącu , w którym nastąpiła ich realizacja lub w kolejnych miesiącach po realizacji tych usług, w zależności od terminu powzięcia przez Allegro.pl informacji o podstawie do naliczenia tych opłat.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Watchpartner
#7 Wielbiciel#

Co to oznacza tak po ludzku? 12 zł dodatkowo, czy po prostu 12 zł. Bo każdorazowo allegro nalicza opłatę 11,99 i 3,99 zaleznie, czy jest to smart, czy nie. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Watchpartner i plus w kolejnym miesiącu będzie w rozliczeniach do każdej paczki 

DPD_N2_PRZES_NSTAND
12,00 zł
________
Κώστας
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Watchpartner jeżeli tuba jest zapakowana w foliopak DPD, to wysyłasz jako przesyłkę standardową. Bez foliopaku DPD jako niestandardową. Wysyłam tuby w foliopakach jako standardowe i nic mi nie doliczają.🙂

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  Świat zaśmiecasz 😂  Ale to chyba tylko w DPD, bo na Poczcie nie przejdzie taki myk.

Dzisiaj czekałam na kuriera DPD i jedyne czego się doczekałam to mejla że odbiorca nieobecny 😁 Jak ja nie lubię tej firmy ...

_____________
Kama
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Kaliope_Brzeg nie ja zaśmiecam, a DPD😛, gdyby sama tuba bez foliopaku była standardem, nie byłoby zaśmiecania. Żeby być sprawiedliwym dodam, że DPD przestało rozdawać foliopaki za darmo i dodatkowo zrobiło je z folii biodegradowalnej 🙂

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  No popatrz jacy proekologiczni 😁

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Kaliope_Brzeg Inpostem też wysyłam bez doplat i bez foliopaków 🙂

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@konto zamknięte   Inpost ma w regulaminie że tuba jest niestandardowa. Może kurierzy jacyś litościwi, mi w sumie też kilka razy przeszło bez dopłat. Czyli najbardziej zatwardziała i betonowa jest Poczta Polska 🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Kaliope_Brzeg Codziennie wysyłam Inpostem tuby i nigdy nic mi nie doliczyli. Z pocztą nie mam i nie chcę mieć nic wspólnego 😂 

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@konto zamknięte  @Kaliope_Brzeg  Greta musiała interweniować w  DPD -ej

oznacz moderatorów