anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przesyłka ponadgabarytowa (smart). nie mieści się w paczkomacie. Co teraz?

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

Paczka którą wczoraj nadawałam  ma status że nie miesci sie w paczkomacie.  Biorąc pod uwagę że przesyłka jest w smarcie  to może mi ktoś doradzić co bardziej się opłaca (bo nie wiem jakie są i czy są dodatkowe opłaty W takiej sytuacji). 

Przekierować paczkę ma adres domowy klienta? Jaka wtedy jest dopłata?

Czy nadać nową w paczkomacie (to wiem że zapłacę pewnie 8,99) A tamta niech wróci do mnie? (Ile taki powrót kosztuje). 

 

Swoją drogą najsmieszniesze  jest to że ja tą paczkę nadawałam też w paczkomacie. U mnie weszła (na styk, ale bez upuchania  tylko luźno) a  w inny paczkomat już nie weszła 😁

 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

xyz96
#21 Demiurg#

@barwyflory_pl Jeżeli paczka nie mieści się w paczkomacie, InPost powinien skontaktować się z adresatem i dostarczyć mu przesyłkę do domu bez żadnych dopłat. 

oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

Jeżeli to był gabaryt C to możliwe, że nie zmieści się w odbiorczym również do C, w sytuacji w której kurier chciał umieścić ją w górnej skrytce (te są mniejsze niż deklarowane poprzez wystające śruby).

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@barwyflory_pl jeśli przesylka jest już nadana i jest to smart to nie zdziw się kwotą za nadgabaryt jaka została czy zostanie doliczona do Twojego rachunku allegro .

Przesyłka ponadgabarytowa: Jeśli wyślesz przesyłkę o wymiarach przekraczających gabaryt C (410x380x640 mm), to zostanie naliczona opłata za weryfikację wagi i wymiarów przesyłki (12,30 zł) oraz za traktowanie przesyłki jako ponadgabarytowej (18,45 zł) - łącznie 30,75 zł.

oznacz moderatorów

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

@mdrogeria o to na bogato. A jeśli ustawie jej powrót do mnie to takie same opłaty? Nawet jeśli jest minimalnie większa niż wymiar pączkomatu to przecież dla kuriera nie będzie pobadgabarytowa bo on przecież dużo większe przesyłki wozi

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@barwyflory_pl jeśli status przesyłki jest taki jak piszesz nic już nie zrobisz , Inpost pewnie już się skontaktował z odbiorcą w celu jej doreczenia pod drzwi .

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mdrogeria niekoniecznie w przypadku nadgabarytów oddzial kontaktuje sie z nadawca z pytaniem czy przekierować przesyłke czy zwrócić. Przynajmniej ja tak miałem

oznacz moderatorów

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

@_Likos_ i jak było w takiej sytuacji z opłatami? Paczkę zawracałes  czy przekierowanie?

Do odbiorcy jeszcze nie dzwonili. Ja się z nimi kontaktowalam,  ale wiele informacji odnośnie opłat nie otrzymałam 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@barwyflory_pl  ja wycofałem do siebie i nadalem drugą. Ponieważ nie znalem przyczyny wycofania a także byłem pewien że moja paczka mieści sie w paczkomacie. PLanowałem pisanie reklamacji i chciałem mieć paczke jako dowód

Lecz w koncu nie pisałem reklamacji bo rzeczywiście przekroczyla wage o glupie 100g. 

oznacz moderatorów

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#
@_Likos_ A kojarzysz jak było z opłatami za to wycofanie do siebie ? I gdzue wróciła paczka? Do Ciebie czy do paczkomatu?
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@barwyflory_pl  co do opłat to nie pamiętam a nie chce Cię wprowadzić w błąd. Paczka wróciła do mnie na adres tylko że ja mam stały odbiór przez kuriera i nie wożę do paczkomatów. Nie wiem czy to będzie miało znaczenie. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@barwyflory_pl jeszcze jedno mi przyszło do głowy , jeśli nadana byla w paczkomacie . Może tu chodzi o przepelnienie paczkomatu i czasowo zostanie umieszczona w innym 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@barwyflory_pl  jeśli paczka była wymiarowa i Ty nadawalas w paczkomacie to ja

1) zgłosiłbym to od razu w mailu zwrotnym do oddziału inpost ( że paczka nie może byc ponadgarytowa bo zostala nadana w paczkomacie w którym sie zmieściła) Jeżeli zrobisz to w odpowiedzi na maila którego dostałaś to mail trafi do oddziału doręczającego. Byc może tym sposobem uda sie aby paczka dotarła do wskazanego paczkomatu

2) sprawdz tylko dokaldnie czy waga nie przekroczyla 25kg bo jeśli przekroczyla to nawet jezeli paczka wchodzi do paczkomatu to nadal jest to nadgabaryt i info jest o przekroczeniu gabarytów przesyłki. ( mi kiedyś przesyłka przekroczyla wage o 100g i też była wycofana)

Jeśłi przesylka była gabarytowo i wagowo odpowiednia - upierałbym sie na dostarczenie jej do paczkomatu lub zlecił powrót i odpowiednio napisał reklamacje dokumentując ją np zdjęciami zwróconej przesyłki. A kupujacego bym przeprosił i wysłał drugi raz towar.

oznacz moderatorów