anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przewidywany czas dostawy na podstawie wcześniejszych dostaw sprzedającego.

BlackRoseSklep
#8 Zapaleniec#

Witam,

Nowa opcja allegro dotycząca przewidywanego czasu dostawy sprawia nam niemałe problemy... Otóż mamy zadeklarowany czas wysyłki 24h ( brak zaznaczonej opicji wysyłki tego samego dnia przy zakupie do którejś godziny ). Jednak bardzo często wysyłamy towar w dniu jego zakupu - zależnie od ilości zamówień, przez co allegro zaczęło pokazywać, że jeśli klient zakupi towar dzisiaj, to jutro go dostanie... Chore, bo przez to dostajemy masę wiadomości z pytaniami dlaczego wysyłka opóźniona, bo allegro pokazywało, że dostawa kolejnego dnia. 

Da się jakoś usunąć ten sugerowany czas? Bo doprowadzi to do tego, że specjalnie przestaniemy nadawać paczki tego samego dnia, by uniknąć zbędnych pytań i pretensji od kupujących, którzy w pierwszej kolejności widzą sugerowany czas dostawy, a nie nasz deklarowany czas.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mdrogeria
#21 Demiurg#

@BlackRoseSklep wyłączyć się nie da , jedyna rada to jak sam piszesz zaprzestanie wysyłania przesyłek w dniu zakupu i zmiana deklarowanego czasu wysyłki na 2 dni 

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@BlackRoseSklep popieram odpowiedź @mdrogeria . Tylko weź pod uwagę że zmiana przyniesie rezultat że napis 'dostawa jutro" zniknie w ciągu najwcześniej 2-3 tygodni (ja już czekam ponad 3tyg).

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@BlackRoseSklep Cześć. Jeśli nie chcesz informacji o szybkiej wysyłce (typu dostawa jutro/dostawa w poniedziałek itp.), to mogę poprosić w Twoim imieniu o wyłączeniu tej opcji. Usuniemy dla Ciebie tę formę ukazywania predykcji. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@ko_alka napisz więcej o tej możliwości

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@RED po prostu z listingu przy Twoich ofertach i chyba również w ofercie znika napis "dostawa jutro". Na prowadzenie zmiany czeka się kilka dni, zmiana jest odwracalna z tego co wiem ale konsultant nie dał mi jasnej odpowiedzi czy ma jakiś wpływ na trafność, więc podejrzewam że ma.

Jak również oferty tracą wizualnie, ja wolę mieć "dostawa pojutrze" niż nic, też dostałem tą propozycję i uważam to za spychanie problemu pod dywan, ale każdy wybiera co mu pasuje.

oznacz moderatorów

BlackRoseSklep
#8 Zapaleniec#

@mix-mce "Dostawa pojutrze" - w momencie, gdy przestanę nadawać paczki tego samego dnia i odczekam +/-3 tygodnie? Ogólnie gdybym miała napis "dostawa pojutrze" to by mnie satysfakcjonował, niestety informacja "dostawa jutro" wprowadza strasznie dużo zamętu i niepotrzebnych pytań/nerwów, kiedy moim jedynym "przewinieniem" było to, że postanowiłam nadać kilka paczek szybciej niż deklarowałam. 😅

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@RED Po zgłoszeniu konta w ciągu 7 dni wyłączymy oznaczenie na liście ofert. Później możesz również zgłosić prośbę o przywrócenie szybkiej dostawy na listingu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

BlackRoseSklep
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź. 

Czy usunięcie tej informacji wpływa w jakikolwiek sposób na pozycjonowanie/wyszukiwalność? 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@BlackRoseSklep Czas dostawy jest ważnym elementem w wyszukiwaniu po trafności. W przedziale godzin, w którym są realizowane wysyłki tego samego dnia, oferty z tym oznaczeniem mogą pojawiać się wyżej niż te, które tego oznaczenia nie mają. Po tych godzinach listing wróci jednak do standardowego widoku. 

Podsumowując: może mieć to pośredni wpływ, ale nie zmieni też drastycznie pozycji ofert na listingu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów