anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przy wysyłce towaru nie zaznaczyłem pobrania. Czy jest jakiś sposób na odzyskanie pieniędzy?

Arekkk9
#9 Pomysłodawca#

Poszukuję pomocy.Czy jest jakiś sposób na odzyskanie pieniędzy?Przez mój błąd,presja i pośpiech przy wysyłce towaru nie zaznaczyłem pobrania i nie wpisałem kwoty.Klient otrzymał towar blisko 4 tygodnie temu i do tej pory mi nie zapłacił,choć kilku krotnie mu o tym przypominałem sms.Zakup był na fakturę,którą wystawiłem już w momencie jak kurier odebrał paczkę,więc jest wpisany termin płatności(3dni) kwota mniejsza o kilka złotych bo przesyłka nie pobraniowa.Faktura wysłana na maila.Faktura na firmę w Warszawie "usługi finansowe itd"Nie bardzo wiem jak się za to zabrać,bo nawet jak będę ich mocniej cisnąć,zawsze mogą mnie ocenić,oznaczyć dyskusję jako nie rozwiązaną,więc mogą mi zrobić sporo więcej szkody niż to warte(kwota ok.270 zł)

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

xyz96
#21 Demiurg#

Wyślij mailem wezwanie do zapłaty, podaj ostateczny termin i poinformuj, że po tym czasie zgłosisz sprawę na policję. Zrób to, jeśli nie zapłaci. Czasem jeden telefon z komisariatu wystarczy, aby dłużnik zapłacił. Jeśli będziesz się obawiał naciskać, nie odzyskasz pieniędzy. Twój wybór.

Możesz też poprosić o pomoc Allegro; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=214387b5-397a-4941-9f72-7d844023040c&subjectId=a6835b66-a...

oznacz moderatorów

Arekkk9
#9 Pomysłodawca#

To jest firma która prowadzi biuro rachunkowe i inne usługi finansowe,więc chyba tak łatwo się nie wystraszy.Dziwi mnie tylko jak dla tak małej kwoty można się tak "zeszmacić"

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Arekkk9 biuro rachunkowe powinno doskonale wiedzieć czym może skutkować nieopłacenie faktury. Jeśli Allegro nie wpłynie na klienta, to wyślij wezwanie do zapłaty listem poleconym, za potwierdzeniem odbioru z załączoną kopią faktury. Policja raczej nie zajmuje się nieopłaconymi fakturami.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@Arekkk9 Okazja czyni złodzieja. Wiele osób po otrzymaniu paczki bez pobrania milczy a niektórzy się nawet chwalą w internecie, że sprzedający - frajer wysłał bez im coś bez wpłaty i się nie zorientował.

oznacz moderatorów

Arekkk9
#9 Pomysłodawca#

Napisałem do allegro,jestem ciekawy,czy podejmą temat,bo ochrona kupujących jest,a w drugą stronę nie koniecznie

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Arekkk9 dlaczego pisałeś sms a nie przez allegro?

@msniezek Maciek co z tą dyskusją zakładaną przez sprzedajacych? 😎

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Arekkk9  hmm ja myśle że w tym przypadku należy postępować jak ze wszystkimi nieopłaconymi fakturami: wezwanie do zapłaty po nim wezwanie do zapłaty ostateczne potem sprawa do sądu o nakaz i do komornika

Twoje szczęscie że na fakturze napisałeś przelew 3 dni. Ja przeważnie piszę "zapłacono gotówką" gdyż tak klient płaci kurierowi. Wtedy już jest " po zawodach". Myśle że Twoja sprawa jest do uratowania.

oznacz moderatorów

Arekkk9
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję Wszystkim za szybkie podpowiedzi.Dzisiaj rano wysłałem takiego zaczepnego sms-a o treści"gratuluję uczciwości i rzetelności"  i zadziałało właśnie dostałem przelew.Temat do zamknięcia.Pozdrawiam wszystkich Sprzedawców,Życząc jak najmniej problemów z kupującymi.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Arekkk9 Może czytają co tu piszesz i inni 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

gierland
#12 Orędownik#

Arekkk9 - w Twoim  wypadku mamy do czynienia z bezpodstawnym wzbogaceniem kupującego. Zostało to uregulowane w K.C.  Art. 405. Zgodnie z tym artykułem kto bez podstawy prawnej uzyskał korzyść majątkową kosztem innej osoby, obowiązany jest do wydania korzyści w naturze, a gdyby to nie było możliwe, do zwrotu jej wartości. 

Co mogę Ci poradzić, po pierwsze wyślij pocztą (list polecony) oficjalne wezwanie do zwrotu pieniędzy (zapłacenie faktury).  Wyznacz termin zwrotu pieniędzy np. 5 dni licząc od daty odebrania pieniędzy. W wezwaniu poinformuj, iż w przypadku braku zapłaty w wyznaczonym terminie sprawę skierujesz na drogę prawną. Jeżeli kupujący zapłaci to sprawa się zamyka. Jeżeli nie zapłaci lub nie odbierze od ciebie wezwania pozostaje ci pójść do prawnika. Czy opłaca ci się pójść do prawnika jeżeli należność to 270 zł - oceń sam. Na uczciwość tego kupującego nie masz już co liczyć. Pozostanie ci jedynie nauczka i przestroga na przyszłość.

Aha, i nie bój się nigdy komentarza negatywnego ani oznaczenia dyskusji jako nierozwiązanej - na Allegro możesz to "otrzymać" nawet za prawidłowo przeprowadzoną transakcję - zależy to od "widzi mi się" kupującego. 

Głowa do góry... nauczka i trzeba to przeboleć.

 

oznacz moderatorów

Arekkk9
#9 Pomysłodawca#

dziękuję,po dzisiejszym zaczepnym sms o treści"gratuluje uczciwości i rzetelności" zaraz po publikacji sprawy tutaj,otrzymałem przelew(po 28 dniach)

oznacz moderatorów

gierland
#12 Orędownik#

Super 🙂

oznacz moderatorów