anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przygotuj się na zmiany w Allegro Smart! i opłatach dla kont Firma

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

W najbliższych tygodniach wprowadzimy szereg zmian w regulaminie, na które warto się już dzisiaj przygotować.

Zaczniemy 18 lutego od obniżenia minimalnej wartości dla przesyłek kurierskich objętych usługą Allegro Smart! Wcześniej klienci mogli z nich skorzystać przy zakupach za minimum 100 zł, teraz opcja będzie dostępna już przy 80 zł. Do 7 kwietnia pokryjemy pełny koszt dostawy dla takich zamówień w przedziale cenowym 80 zł - 99, 99 zł. 

8 marca zaczniemy pobierać od kupujących opłatę 3,99 zł, jeśli wybiorą opcję płatności przy odbiorze w ramach usługi Allegro Smart! Ta kwota trafi do Was razem z zapłatą za przedmioty. Zmienimy też minimalną cenę, jaką możecie ustawić dla metod dostawy z płatnością przy odbiorze, aby Wasza oferta miała oznaczenie Smart!

Tego samego dnia pożegnamy ostatecznie Menedżera Sprzedaży i usuniemy Kuriera UPS z listy dostaw Allegro Smart!

Pod koniec miesiąca - 22 marca - zmienimy opłaty za sprzedaż na kontach firmowych w działach: Elektronika, Dom i ogród, Supermarket, Dziecko, Uroda, Kolekcje i sztuka, Sport i turystyka, Firma i usługi oraz zaktualizujemy regulamin Strefy Okazji. Tutaj znajdziecie szczegóły. 

Od 19 kwietnia nie złożą u Was zamówień osoby bez zarejestrowanego konta. Udostępnimy jeszcze łatwiejszą niż obecna metodę rejestracji - przy użyciu telefonu. Nie musicie się więc obawiać, że ta zmiana zniechęci klientów do zakupów.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40

kostas11
#21 Demiurg#

@nikl nie da się tego zweryfikować 😞  a ustawa na to zezwala i jest wszystko zgodnie z prawem, musisz to wkalkulować w koszty prowadzenia działalności ( podnieść ceny )

________
Κώστας
oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Nie trzeba niczego weryfikować. Trzeba stworzyć odpowiednie zasady. Jeżeli ktoś zwraca poszczególne sztuki, tak, że wartość pozostałych sztuk jest mniejsza od progu Smart, to po prostu jego zakup wypada z programu Smart i musi normalnie opłacić przesyłkę.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@nikl ustawa konsumencka na to nie zezwoli, kupujący może kupować ile chce i zwracać ile chce, a Ty musisz oddać koszt wysyłki o ile jest i za towar a kupujący odsyła na swój koszt o ile nie ma darmowego ( paczkomat jest w smarcie i poza nim za darmo ) 

Twoja propozycja by wprowadziła za duże zamieszanie i problemy, takie zwroty dla darmowej dostawy są pewnie poniżej 0,5 procenta wszystkich transakcji 🙂

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

I właśnie znalazłeś rozwiązanie problemu 🙂 Wystarczy zmodyfikować zasady Smart w taki sposób, że zwrot jest darmowy, o ile tylko suma niezwracanych towarów z danego zakupu, mieści się w limicie Smarta. Jest to do zrobienia zgodnie z Ustawą.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

auta_zabawki
#9 Pomysłodawca#

"  @mr_oma - nie podejrzewam Cię o brak inteligencji, myślę, że bardzo dobrze wiesz o co chodzi w tym problemie, jednak udzielasz ogólnikowych i wymijających informacji. "

 

U tej pani niestety to norma.

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@auta_zabawki Oni wszyscy często udzielają ogólnikowych, wymijających informacji i odpowiedzi nie na temat. A ty zaraz pewnie otrzymasz upomnienie za obrażanie pracowników forum. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o prowizję.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@nikl Chodzi Tobie o częściowy zwrot towaru, czy o zakup, by towar w całości zwrócić?

I jedno i drugie jest dozwolone.

Dla mnie bez sensu jest zamawianie towaru tylko po to, aby go zwrócić.

Kupuję, bo mnie się coś podoba, czegoś potrzebuję, a zwrotu dokonuję, jeśli towar nie spełnia moich oczekiwań, nie podoba mi się, zupełnie inaczej wygląda w rzeczywistości, niż na zdjęciach i nie mówię tu o tym, że mam inne odwzorowanie koloru na monitorze komputera.

 

Wiola
oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Wielu Kupującym chodzi o darmową przesyłkę towarów kosztujących 2 zł. Kupują 20 szt. w Smart z zamiarem zwrócenia 19 szt., bo tylko jedną potrzebują. I tak też robią. Niektórzy nawet biorą fakturę od razu na 1 szt., bo wiedzą, że resztę oddadzą.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@nikl Już kumam, ale nie mogę pojąć, jak bezczelni potrafią być ludzie. 

Jeśli nie łapię się na smarta, bo kwota za niska, to z oferty dobieram sobie towar za niewielką kwotę, by mieć darmową wysyłkę, ale nie po to, by towar zwrócić.

Zwrot to u mnie ostateczność.

Wiola
oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@nikl Przestań zadawać niewygodne pytania. Im więcej sztuk produktu kupi klient, tym większą prowizję płacisz. Później klient przy zwrocie zaznaczy niezgodność towaru z opisem i zwrotu prowizji nie otrzymasz. Czego tu nie rozumiesz? Mieliby z potencjalnego zysku zrezygnować?

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Jest jeszcze paragraf, że udzielasz "dobrowolnego" rabatu. Ten rabat, albo dopłata do przesyłki przekroczy wartość towaru w niektórych sytuacjach.

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@Pengano oznaczaj w wypowiedziach osoby, do których się zwracasz 🙂

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@nat_not Kończę zakupy na Allegro. Dzisiaj, w sklepie stacjonarnym, kupiłam mamie lodówkę za 899 złotych. Ta sama tutaj kosztuje 1099 zł. Sobie kupiłam maszynkę do mięsa za 314zł. Na Allegro ten sam model kosztuje 364zł. Chyba tylko głupi będzie tu kupował.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 większość produktów powyżej 100 zł można znaleźć taniej poza allegro, nawet wliczając dostawę. Sam ostatnio wiele produktów kupiłem taniej w sklepach stacjonarnych lub internetowych, na allegro pozostaje zakup tanich produktów ze smartem 😞 Ciekawe kiedy allegro się połapie że te podwyżki nie są dobrym pomysłem 🙂

Większość droższych produktów na allegro ma wyższe ceny średnio o 10 - 15 % nie u wszystkich bo jest grono sprzedających co dziadują by mieć tani produkt ale to do czasu jak i oni podniosą ceny 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@kostas11 Ludzie rozum mają i trochę liczyć potrafią. Ja jestem leniwa, ale nie aż tak, żeby pieniądze wyrzucać w allegrowe błoto. Kupno lodówki i maszynki do mięsa to czas od 9.00 do 10.30 Półtorej godziny za 250 złotych. Samochodem przejechałam 9 km.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@WREDZIA-W1 Generalnie zależy co kupujesz, bo ja kupuję na allegro właśnie dlatego, że mogę tutaj sporo zaoszczędzić – kosmetyki, markowe obuwie. Ale fakt, że takie rzeczy jak meble już nawet oficjalnie na stronie Leroya czy innego BRW można znaleźć taniej. No i dobrze wiesz, że to wszystko przez prowizje.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@domkar04 Oczywiście, że wiem 🙂 Kupiłam ostatnio herbatę za 23,90. W Rossmannie dzisiaj widziałam tę samą za 19,00. Taniej się tu już kupić nie da. Kupowałabym gdyby ceny były choć takie same. Nie muszą być niższe. Na dodatek, żeby kupić w Smarcie, musiałam kupić kilka herbat i wyszłam na tym jak Zabłocki na mydle 😂 🤣. Zapłaciłam se Smarta, żeby kupić herbaty droższe niż w sklepie 😀 Zwracać przecież nie będę, bo nie zniżę się do poziomu gawiedzi, która kupuje dla darmowej przesyłki i zwraca. Miałam zamiar kupić moskitierę do pracowni. 36 złotych, niech będzie, ale za mało na Smart, więc muszę dokupić ochraniacze na uszy za 16 złotych, bo niczego rozsądniejszego ten sprzedawca nie ma 😂 Przydadzą się, bo mi motocykle za oknem jeżdżą na pełnym gazie. No, mówię Ci, że diabli człowieka biorą.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@WREDZIA-W1 To ja na otarcie łez podzielę się swoją historią – przysmak dla chomika kupiony stacjonarnie za około 18 złotych. Na allegro spokojnie schodzi za 2 złote.

A moskitierę możesz wyszukać taką, żeby wyszła za co najmniej 40 zł i nie będzie problemu.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@domkar04 A czy Ty myślisz, że nie szukałam takiej? Nie ma. Jedna była o potrzebnych właściwościach.

Ula

Ula
oznacz moderatorów