anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytania o umowę z Pocztą Polską

accadia
#12 Orędownik#

Prośba 🙂

Zastanawiam się nad podpisaniem umowy z Pocztą Polską i podpięcie jej na Allegro.

I tutaj moje pytanie do osób, które korzystają z tej opcji.

1. W jaki sposób nadaje się paczki na Allegro poprzez PP? Czy istnieje cos na zasadzie Inpostowego Menadzera Paczek oraz jest opcja nadawania/generowania etykiet zbiorczo, czy z kazda paczka trzeba sie bawic oddzielnie?

2. Jak wyglada terminowosc doreczen w PP - czy nie rzutuje to potem negatywnie na ocenie klientow?

3. Czy podpinajac PP moge miec wylacznie okreslone dostawy (np. tylko paczki w punkcie - Orlen, Zabka), czy musze wowczas oferowac ich pelen wachlarz uslug?

 

Z gory dzieki za pomoc 🙂

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@accadia  Jest elektroniczny nadawca i importujesz dane oraz generujesz automatycznie etykiety. Jest to wszystko zautomatyzowane i dosyć sprawnie działające.

co do terminowości, odbiory z punktu są dosyć szybkie, sporo dociera nawet w ciągu 24 godzin, a większość do 48godzin, pocztex kurier 48 podobnie. allegro polecony to odrębny temat i tutaj czas dostawy może być naprawdę długi.

w umowie masz wszystkie formy dostawy, ale to Ty decydujesz jakie chcesz zaproponować na aukcji klientowi, możesz mieć tylko odbiór z punktu, albo tylko polecony, albo wszystko razem itp.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@accadia 

 Z PP korzystam od zawsze i sobie chwalę. Czasem jak czytam sypiące się gromy to zastanawiam się czy ja na pewno korzystam z tej samej instytucji 😂

W ciągu kilkunastu lat zaginęła mi tylko jedna paczka i to dawno temu, w okresie przedświątecznym. Terminowość tak jak napisał @mikeza całkiem przyzwoita. Nadawanie bezproblemowe, zrzucam wszystko na poczcie i wychodzę. Bywają jakieś awarie w Elektronicznym Nadawcy ale na pewno o wiele rzadziej niż w managerze Inpostu.

Jednym słowem podpisuj śmiało, tym bardziej że patrząc na Twój asortyment przyda Ci się niedrogi list polecony 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

accadia
#12 Orędownik#

Akurat co do poleconego jestem sceptycznie nastawiony - bardziej mysle o punktach odbioru... ale mysle, ze jak przetestuje to i moze na polecony sie zdecyduje.

Teraz walcze o darmowe odbiory z punktu przez pracownika PP - bez potrzeby zawozenia przesylek samemu - zwlaszcza, ze doslownie 20metrow obok mnie jest sklep spozywczy, ktory ma ajencje pocztowa, wiec codziennie obok mnie podjezdza samochod PP.

Zastanawiam sie natomiast nad jednym - jaki moze byc procentowy udzial przesylek z PP w porownaniu do Inpostu. Nie jest przeciez tajemnica, ze planuje rozszerzyc opcje wysylek w celu zwiekszenia obrotow 🙂

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@accadia 

Mimo tego, że polecony dociera po kilku dniach, u mnie chętnie z niego korzystają przy zakupie niedużej książki czy gazety. I nigdy nikt nie miał pretensji, że czekał za długo.

Przy poleconym działa też Smart, a wciąż są małe miejscowości w których nie ma Żabki ani paczkomatu.

Jeśli chodzi o procentowy udział to u mnie zdecydowanie Inpost wygrywa. Duży wpływ na wybór przewoźnika miała pandemia 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

accadia tak, Twój asortyment potrzebuje poleconego . Z odbiorem przez przewoźnika raczej sobie odpuść  https://www.poczta-polska.pl/biznes/korespondencja/poczta-firmowa/  . To kosztuje , a na poczcie nie ma ,, przy okazji ,,

Przerobiłem już chyba wszystkich dostępnych a Polsce przewoźników i pozostałem przy Poczcie oraz Inpoście i uwierz problemy jakie u nich występują są niczym na tle pozostalych .

Nadanie na Poczcie to nie problem , z czasem dojdziesz do perfekcji / wejdziesz i wyjdziesz 15sek./ Więcej paczek , czy gabaryty dzwonisz od zaplecza . Ważne nadawaj zawsze w tej samej placówce , na początku staraj się nie przeginać z gabarytami , zyskasz zaufanie i będzie O.K. 

oznacz moderatorów