anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie do mądrzejszych, bo ja nie ogarniam :)

mikeza
#20 Guru#

Przy próbie edycji aukcji wyskakuje mi takie info:

Z opisu Twojej oferty wynika, że kupujący może się z Tobą skontaktować przed dokonaniem zakupu. Nie umieszczaj również w opisie przedmiotu informacji dotyczących zakładki O Sprzedającym. Takie działanie może skutkować sfinalizowaniem transakcji poza Allegro. Usuń z opisu oferty zapisy zachęcające do kontaktu oraz informacje o zakładce O Sprzedającym.

W jaki sposób dane z zakładki "O sprzedającym" zachęcają do zakupu poza allegro, bo nie do końca rozumiem. Nie  rozumiem też tego tekstu o możliwości skontaktowania się przed zakupem. Czyżby allegro zabroniło takiego kontaktu, czy jak ktoś ma pytania dotyczące produktu to ma je zadać już po zakupie ??

Mam takie info w aukcji: Zapraszamy do zakupu oraz na inne nasze aukcje.  W razie pytań, dane kontaktowe (mail + telefon) znajdziecie w zakładce "O sprzedającym" 

Już odpowiadam w jakim celu to zrobiłem - w momencie wprowadzenia zakazu podawania w opisie aukcji danych kotnaktowych (nr telefonu, mail) miałem wielu klientów, którzy dzwonili do mnie twierdząc, że nie można się ze mną skontaktować bo nie podaję żadnych danych do tego kontaktu. Niestety mało kto zaglądał do zakładki dane o sprzedającym, więc chciałem w opisie wskazać gdzie te dane teraz się znajdują.

Niedługo allegro zabroni podawania danych kontaktowych całkowicie, a klient będzie je otrzymywał po zakupie. Nie wiem do czego to prowadzi, ale to lekka paranoja według mnie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@mikeza  Allegro od dawna przegina. Wiadomo że Kupujący chcą darmowej wysyłki bo tak. Reszta to wymysły allegro. Kupujący tych zmian nie rozumieją. Zanim się na nich poznają to jeszcze przepłynie wiele wody w Warcie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Usuń z opisu przedmiotu to;

Zapraszamy do zakupu oraz na inne nasze aukcje.  W razie pytań, dane kontaktowe (mail + telefon) znajdziecie w zakładce "O sprzedającym" 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@xyz96  tego się domyśliłem, chociaż taki zapis nie podoba się serwisowi dosłownie od kilku dni. Wczesniej nie było żadnego problemu. Pytanie w jaki sposób dane kontaktowe zawarte w zakładce o sprzedającym zachęcają do zakupu poza allegro ? i Dalej, czy kontakt przez zakupem jest niezgodny z regulaminem allegro, bo tak sugeruje serwis. Klient nie może kontaktować się ze sprzedawcą przed zakupem ??

idąc dalej tym tokiem rozumowania serwisu, nie będzie można umieszczać ustawowo wymaganych danych o firmie (nazwa, nr nip, adres) przecież kupujący może podjechać do siedziby i kupić coś z pominięciem serwisu allegro.

co jeszcze zabroni serwis. Myslę, że kolejnym pomysłem będzie zakaz odbioru osobistego, bo to powoduje możliwość dokonania dodatkowych zakupów przy okazji tego właśnie odbioru. Sugeruje również kontakt na linii sprzedawca - kupujący z pominięciem allegro. obłęd jednym słowem.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zamieszczając w opisie przedmiotu informację o możliwym kontakcie na dane z zakładki O sprzedającym, niepotrzebnie zachęcasz do kontaktu. Mało który kupujący bez takiej zachęty czyta zakładkę O sprzedającym.

Klient może się kontaktować przed zakupem, ale Ty nie możesz w żaden sposób do tego zachęcać, ani tego sugerować.

Czego jeszcze nie będzie można na Allegro w przyszłości nie wiem, ale moim zdaniem usunięcie z zakładki O sprzedającym już teraz numeru telefonu do sprzedawcy, jest niegodne z prawem.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@xyz96  tylko , że zamieściłem to info celowo po sygnałach od kupujących, że nie ma ze mną kontaktu. Nie chcę być brany za firmę "krzak", która celowo nie podaje żadnych danych kontaktowych, do których przepisy obligują osoby prowadzące działalność gospodarczą. Kontakt jest po to, zeby kupujący, który ma wątpliwości mógł je rozwiać przed zakupem. wolę wyjasnić wszystko wczesniej, niż potem przyjmować zwroty i negatywy od klientów, którzy nie dogadali wszystkich szczegółów. Dla mnie sprzedawca, który nie udostępnia danych kontaktowych z miejsca śmierdzi. To chyba logiczne.

Sugerowanie przez allegro, że dane z zakładki o sprzedającym służą do kontaktu w celu zakupu poza allegro są absurdem, Każdy kupujący ma prawo do kontaktu ze sprzedawcą, chociażby w celu weryfikacji jego wiarygodności. Ograniczenie takiego kontaktu ze strony allegro zabiera w pewnym sensie uprawnienia po stronie kupującego, a idzie na rękę osobom prowadzącym pokątną działalność, albo działającym w szarej strefie, bo im zależy, żeby ukrywać swoje dane i działać za plecami legalnie prowadzących biznes.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza  To jest tak durne, że ja nawet nie wiem co napisać. Cyrk !

Jedyna słuszna droga to kontakt przez Centrum Wiadomości. Jak w jakiejś totalitarnej rzeczywistości 🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96  @mikeza Ja nie mogłem wystawić aukcji bo w opisie umieściłem jak będzie zapakowany przedmiot do wysyłki ( nietypowy - więc chciałem aby kupujacy to wiedział). Lekka paranoja😮

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@pinsplash  Czym Ty chciałeś ten przedmiot obłożyć ? Liśćmi konopi ? 🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg  Chciałem zawinąć w diamentowe kolie, bo akurat miałem kilka na zbyciu ale po interwencji Allegro się wyCEFałem 😂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Kaliope_Brzeg  @pinsplash 

Każdą paczkę pakuję klejnotami🤣

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@pinsplash @pulkownik66  🤣😂🤣

Jak dla mnie Gadane to najlepszy rozweselacz 😁

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Ja tam siedzę i zawijam  sreberka w sreberka.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Kaliope_Brzeg  faktycznie, tylko czasami to taki śmiech przez łzy biorąc pod uwagę paranoiczne zapędy tego serwisu do permanentnej inwigilacji kupujących na każdej płaszczyźnie 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Kaliope_Brzeg  chcesz się jeszcze uśmiać. Bo w pewnym sensie jedna odpowiedź nawiązuje co robi z nami all.

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/wersja-demo/m-p/105038#M22561

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@pinsplash  dokladnie, czy allegro nie wie, że są również takie np. jak w tym przypadku "sposób zapakowania" dosyć ważne i istotne informacje dla kupującego, które gdzieś trzeba zamieścić. Skoro w opisie aukcji nie można, to w takim razie gdzie ??

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów