anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie do sprzedającego

ARGMETA
#8 Zapaleniec#

Wysłałam kilka godzin pytania do trzech sprzedających ale nikt nie raczył odpowiedzieć.

Odpowiadają tylko automaty  ;;;;;; Dziękujemy za wiadomość itp...

Chciałam kupić telefon ale nie mogę się skontaktować w celu uzyskania więcej informacji z żadnym sprzedawcą i sklepem na allegro .

A nr telefonu allegro poukrywało i zniechęca to już do zakupów na tym portalu. Co to za sklep z którym się nie można skontaktować telefonicznie i popytać .

Wolę poszukać w sklepach internetowych tam chociaż jest szybki kontakt telefoniczny.

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 ty też wprowadzasz w błąd. Sprzedawca ma obowiązek odpowiedzieć w ciągu 24 godzin w dni robocze. Brak odpowiedzi w dni wolne nie wpływa na jego jakość sprzedaży.

[edycja]

oznacz moderatorów

ARGMETA
#8 Zapaleniec#

Zadaję rano w piątek pytanie do wieczora brak odpowiedzi czy piątki też są już w Polsce ustawowo wolnym dniem od pracy ???

Wystarczyło by tylko podać nr telefonu w zakładce kontakt ze sklepem ale telefonu brak . Telefon byłby zakupiony w piątek ale nie ma się jak skontaktować ze sklepem odnośnie wysyłki a chodziło mi tylko zapytać czy jeszcze dziś wyślą bo zależało mi na szybkiej wysyłce . Cz to problem żeby do każdego sklepu na allegro był podany nr. telefonu ?

oznacz moderatorów

g_rajnert
#12 Orędownik#

Taki temat już się przewijał - bodajże serwis zadecydował że nry tel. są niewidoczne.

oznacz moderatorów

AMOR-BIZUTERIA
#2 Obserwator#

Jeżeli serwis allegro twierdzi że nr telefonów sklepów na allegro nie  będą widoczne dla kupujących przed zakupem to robi duży błąd . Wiele osób przed zakupem woli zadzwonić i popytać o produkt .

Ja zawsze przed zakupem raczej dzwonię więc brak nr telefonu  mnie zniechęciło do zakupów na allegro . Będę raczej wybierał sklepy internetowe gdzie te same produkty można kupić taniej i jest zawsze podany kontakt telefoniczny. Czy ktoś myśli inaczej ?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ARGMETA Jeżeli zadajesz w piątek rano pytanie, sprzedawca musi Ci odpowiedzieć najpóźniej w poniedziałek rano. W sobotę i niedzielę nie musi, bo ma na odpowiedź 24 godziny w dni nierobocze. Poza tym czas wysyłki masz podany w zakładce Dostawa.

oznacz moderatorów

AMOR-BIZUTERIA
#2 Obserwator#

To po co tu kupować jak trzeba  3 dni na odpowiedź czekać . Nikomu nie będę polecać zakupów na allegro ze względu na brak kontaktu telefonicznego ze sprzedawcą,

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@AMOR-BIZUTERIA Brak nr telefonu do sprzedawców to efekt działania Allegro.😥

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Jak jest podany numer telefonu do sprzedawcy to według allegro na pewno będziesz umawiać się na zakup po za all żeby ominąć prowizję. Ale klienci allegro nie są ciemniakami i potrafią znaleźć kontakt do sprzedawcy i jego sklepu korzystając z ogólnodostępnych wyszukiwarek tzw. wujka

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

xyz A gdzie ja napisałem że ma odpowiadać w dni świąteczne????🤔lew 433 ty też wprowadzasz w błąd. Sprzedawca ma obowiązek odpowiedzieć w ciągu 24 godzin w dni robocze. Brak odpowiedzi w dni wolne nie wpływa na jego jakość sprzedaży.  

LEW433_0-1629046675500.png

 

LEW433
#21 Demiurg#

@ARGMETA Sprzedający ma obowiązek odpowiadać(wpływa to na jego jakość sprzedaży) i używają autorespondera. Sprzedający nie ma obowiązku siedzenia cały weekend przed kompem, trochę zrozumienia, opisy modeli telefonów można znaleźć w internecie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 A gdzie ja piszę o rzekomym obowiązku odpowiedzi w dni świąteczne?

W błąd wprowadzasz tu;

Sprzedający ma obowiązek odpowiadać(wpływa to na jego jakość sprzedaży) i używają autorespondera. Sprzedający nie ma obowiązku siedzenia cały weekend przed kompem,

Wynika z tego, że brak odpowiedzi w weekend wpływa na jego jakość sprzedaży, dlatego używa automatu, a to nieprawda.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@xyz96 Weź pod uwagę że nawet jak sprzedawca nie musi odpowiadać w dni świąteczne to i tak sytuacja go do tego zmusza .Dużo osób kupuje właśnie w dni wolne a jak to są aukcje w licytacji które się w te dni kończą to klienci oczekują szybkiej odpowiedzi przed ich zakończeniem .Brak szybkiej odpowiedzi może skutkować potem obniżeniem oceny za kontakt z klientem .

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Ponieważ allegro wymaga od sprzedawców szybkich odpowiedzi teraz żeby utrzymać wysoką jakość sprzedaży będą odpowiadały automaty. Wymóg zostanie spełniony, statystyki rosną a klienci pójdą gdzie indziej. 

oznacz moderatorów

osik_2004
#9 Pomysłodawca#

Temat stary, ale aktualny .... Podbiję.

Zadałem pytanie, odpowiedział automat. Czyli nie otrzymałem oczekiwanej odpowiedzi. Minęły 24h i cisza. Ponowiłem pytanie. 

Ciekawe co teraz napiszą. Dodam, że pytanie niezręczne dla sprzedającego. 

Jak tak to ma wyglądać, to ... idę do sklepu stacjonarnego. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@osik_2004 

Ponowiłem pytanie. Ciekawe co teraz napiszą.

Nic nie muszą. Tzw. "zasady" Allegro dopuszczają autorespondery i dotyczą tylko pierwszego pytania.

 

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów