anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Akcja promocyjna dla zamówień nieobjętych Allegro Smart!" ?

hurt_kg-gsm_pl
#8 Zapaleniec#

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/akcja-promocyjna-dla-zamowien-nieobjetych-allegro-smart-KMOVo5Y... 

Czy jest i ktoś w stanie łapatologicznie wytłumaczyć? Jakich sytuacji to dotyczy itd.

Czy to próba tymczasowego ratowania sytuacji z prowizją od wysyłki?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@hurt_kg-gsm_pl W artykule, do którego linkujesz, są zawarte wszystkie informacje dotyczące tej akcji promocyjnej. Napisz proszę dokładnie co jest dla Ciebie niejasne.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

hurt_kg-gsm_pl
#8 Zapaleniec#

Dostaję rabat za wszystkie przesyłki typu allegro ale mogę z niego skorzystać tylko jeśli wysyłam przesyłki Allegro DPD i od tych wysyłek rabat mogę odliczyć tak?

W jaki sposób ten rabat będzie udzielany? Fakturę za DPD będziecie wystawiać allegro czy DPD?

Czy potrzebna jest umowa z DPD?

oznacz moderatorów

-ModnyZakatek-
#10 Popularyzator#

Nie wiem na 100% bo to jest tak bez sensu napisane, że ciężko się w tym połapać, ale to chyba będzie dostawa od Allegro realizowana przez DPD więc zakładam, że samo założenie konta na allegro powoduje, że można je nadawać. Podejrzewam, że chodzi o to, żeby odrzucić oskarżenia o pobieranie prowizji od nie swojej usługi.

 

Chociaż chętnie poczekam na odpowiedź kogoś z Allegro

oznacz moderatorów

hurt_kg-gsm_pl
#8 Zapaleniec#

A już myślałem, że tylko ja mam problem ze zrozumieniem o co w tym chodzi...

oznacz moderatorów

cd-music
#9 Pomysłodawca#

Wydaje mi się że promocja dotyczy wszystkich opcji przesyłek allegro oprócz smart

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Kogoś chyba dokumentnie pogrzało. Od kilku miesięcy zamiast skupić się na sprzedaży, sprzedawcy muszą się głowić nad chorym systemem przesyłek, bez przerwy w nim grzebać, coś zmieniać i poprawiać. Nie idźcie tą drogą!

oznacz moderatorów

mbutpl
#10 Popularyzator#

Dzień dobry

Mam pytanie - czy ktoś już dostał rabat za kwiecień - bo jakoś mnie tak dzisiaj naszło - sprawdzam i nie widzę żadnego rabatu u siebie na koncie, a chyba jakiś powinienem dostać - tak mi się przynajmniej wydaje 🙂

oznacz moderatorów

-ModnyZakatek-
#10 Popularyzator#

Dostajesz rabat w postaci nadawanie tańszych wysyłek DPD ale umowę z DPD musisz mieć tak samo jak z Pocztą Polską. Tylko z InPost nie trzeba mieć umowy

 

"Maksymalna wysokość rabatu może być mniejsza lub równa wartości Usługi Dostawy zakupionej od Allegro w danym miesiącu (Allegro Kurier DPD, Allegro Kurier DPD pobranie)."

 

Tylko to działa na zasadzie, że w danym miesiącu nadasz za pomocą DPD i to pomniejsza kwotę jaką masz zapłacić, np

 

W Kwietniu nadajesz 10 przesyłek Allegro DPD po 11,99 to daje 119,90. W tym samym miesiącu za pozostałe wysyłki (objęte akcją) dostajesz rabat na 40 zł. W takim przypadku dostajesz rachunek od Allegro na kwotę 79,90

 

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-kurier-dpd-nowy-model-rozliczeniowy-ZGjlBn2rdU4

 

Co zrobić, aby skorzystać z oferty

oznacz moderatorów

mbutpl
#10 Popularyzator#

Ok - to wszystko co przed tym tekstem się zgadza

"W Kwietniu nadajesz 10 przesyłek Allegro DPD po 11,99 to daje 119,90. W tym samym miesiącu za pozostałe wysyłki (objęte akcją) dostajesz rabat na 40 zł. W takim przypadku dostajesz rachunek od Allegro na kwotę 79,90"

Natomiast z tego co widzę allegro nalicza mi codziennie za wysyłkę DPD - można powiedzieć że codziennie są jakieś paczki, czasami jedna czasami 10 🙂 oraz mam sporo paczek np paczkomat inpost bez smarta - czyli ta po 8,99

Teraz biorąc przykład powyżej nie widzę nigdzie tego rabatu 40 zł 😞 bo za paczki mam wszystkie naliczone ( przynajmniej tak mi się wydaje patrząc na rozliczenie )

 

oznacz moderatorów

-ModnyZakatek-
#10 Popularyzator#

to pisz reklamację

oznacz moderatorów

mbutpl
#10 Popularyzator#

Zapytałem - ponieważ chciałem się dowiedzieć, czy widzicie to jako odrębną pozycje w zestawieniu 🙂 - chciałem się upewnić przed pisaniem do Allegro 🙂

 

oznacz moderatorów

-ModnyZakatek-
#10 Popularyzator#

w zestawieniu powinno być oznaczone tak jak np zwrot prowizji moim zdaniem. Pytanie tylko czy masz dobrze oznaczone oferty, tj z przedrostkiem allegro i umowę z DPD na wysyłkę smart

oznacz moderatorów

mbutpl
#10 Popularyzator#

To raczej tak - bo Allegro mi nalicza za DPD po 11,99 i za smart dpd 3,99

a umowę z DPD to mam od kilku lat 🙂

Tak właśnie z ciekawości - czy ktoś może ma taki zwrot już zaksięgowany ??

PS do Allegro też już napisałem - pewnie pojutrze coś odpiszą, bo tak przeważnie to wygląda 🙂 , ale może do tego czasu tutaj się coś rozjaśni :))

oznacz moderatorów

hurt_kg-gsm_pl
#8 Zapaleniec#

O ile dobrze zrozumiałem regulamin to naliczają ten rabat w ciągu 30 dni od zakończenia okresu czyli za kwiecień do 30 maja. Jeśli ktoś potwierdzi tą informację w allegro dajcie znać.

oznacz moderatorów

-ModnyZakatek-
#10 Popularyzator#

"Rabat odliczymy od twojego rachunku w kolejnym miesiącu, jego maksymalna wartość nie może przekraczać naliczonego w miesiącu jego przyznania salda opłat i prowizji za korzystanie z platformy Allegro. Rabat umieścimy w rozliczeniach z Allegro na twoim koncie. "

 

"Rabat od naliczonej prowizji, o którym mowa w pkt 4 b powyżej, będzie przyznawany poprzez zmniejszenie salda na rachunku Użytkownika za kolejny miesiąc rozliczeniowy obejmujący kwotę wydaną przez Użytkownika wyłącznie na dostawę Towarów w ramach metod dostawy określonych w TABELI nr 2 do niniejszego Regulaminu. "

oznacz moderatorów