anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Kopiowanie opisów produktów" próba wyłudzenia ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
EXEDRA_SHOP
#7 Wielbiciel#

Witam,

Prosiłbym o poradę w następującej sytuacji. Otrzymałem wiadomość od jednego z sprzedawcy na allegro:

Witam, z przykrością muszę stwierdzić iż czuje się przez Pańską firmę oszukany. Mianowicie sprzedajemy te same produkty takie jak: Maskotka Among US oraz dwustronnej ośmiornicy i w każdej z nich skopiował Pan moje opisy, które pomogły Panu wygenerować przychód około 13 tysięcy złotych. Jest to po prostu kradzież. Jeżeli nie usunie Pan swoich AUKCJI (z produktami AMONG US oraz DWUSTRONNA OŚMIORNICA) do dnia 12.01.21 do godziny 23:00 udam się wraz ze swoim prawnikiem oraz zgromadzonymi dowodami takie jak (screeny, zapisy aukcji, zeznania pracownika allegro)
zgłosić do odpowiednich służb zawiadomienie o popełnionym przestępstwie na podstawie art. 116 i zażądać od Pana zadośćuczynienia w wysokości 5000 zł .
art116.
1.Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
2.
Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w ust. 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
3.
Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo działalność przestępną, określoną w ust. 1, organizuje lub nią kieruje,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.
4.
Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Aukcja stworzona przez nasza firmę;

https://allegro.pl/oferta/maskotka-osmiornica-dwustronna-pluszak-emocje-10049999161?utm_source=notif...

Aukcja stworzona przez Pana od którego otrzymałem oskarżenia:

https://allegro.pl/oferta/dwustronna-osmiornica-pluszak-maskotka-polska-9792537609?fromVariant=97925...

Prosiłbym o sprawdzenie fachowym okiem czy aukcję podlegają podanych w wiadomości oskarżeniom. 

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
xyz96
#21 Demiurg#

@EXEDRA_SHOP Sprawa jest prosta. Skopiowałeś te opisy? Jeśli nie, nic Ci nie grozi. Wezwanie wygląda na tak samo ściągnięte z netu, jak te ściągane w celu zastraszania kupującego za wystawienie negatywnego komentarza. Jeżeli skopiowałeś, masz się czym przejmować.

oznacz moderatorów
krejzole
#14 Krzewiciel#

Czy ta zabawka ma etykietę dopuszczającą do użytku przez dzieci? Nie widzę aby takowa była wszyta. Czy jest ona bezpieczna?

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@xyz96 masz rację

ale wiesz na czym tutaj polega problem?

na działaniach allegro - nowy wygląd allegro ograniczył sposób prezentacji

ofert

już nie wstawia się kodu html tylko wpisuje tekst i wstawia zdjęcia w ograniczone formą i treścią okienka allegro

 

wszystkie oferty wyglądają identycznie - tego chce serwis

do tego służy parametryzacja i kody ean

@EXEDRA_SHOP napisz konkurencji że im się coś pomyliło

niech na wygląd ofert skarżą do sądu allegro bo to ich robota

 

 

oznacz moderatorów
kasi_ak
#12 Orędownik#

Niby opisy podobne ale patrzac z drugiej strony Ty mozesz wyslac mu podobne pismo😉 jezeli nie skopiowales jego opisu to nie masz sie o co martwic. Na wszelki wypadek skonsultowalbym sie jednak z prawnikiem bo jak typ do sadu pojdzie to moze byc roznie😉

oznacz moderatorów
igor_wrzesien
#7 Wielbiciel#

A skopiowałeś? Jeśli tak, to jest kradzież. Pisemko krótkie, ja siedziałem dwa dni, napisałem dłuższe, zabezpieczam oferty, sprzedaż konkurencji, która kradnie moje autorskie opisy. Tylko ja od razu żądam usunięcia i zadośćuczynienia. Na razie 100%, wysłałem do jednego pismo, przez mojego prawnika, za dwa dni miałem kasę na koncie. Sorki, ale tak to wygląda od strony prawnej. Właśnie przygotowuję kilka kolejnych, to jakaś plaga z tymi kradzieżami opisów i zdjęć...

oznacz moderatorów