anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

rękojma z powodu zlej rozmiarówki po 5 miesiacach od zakupu!

MAMY ROZWIĄZANIE!
wear_shop
#8 Zapaleniec#

Witam,otrzymalem wlasnie telefon od klienta ktory zakupil w kwietniu bielizne,poprostu slipy i przelezaly mu 5 miesiecy i dzis stwierdzil ze sa niezgodne z opisem/za male i chce oddac.Gdy podwazylem ten fakt powiedzial ze ma prawo chocby z tytulu rekojmi. Co moge zrobic w takiej sytuacji? Poi tylu miesiacach to nie wiem czy to wogole moj towar jak patrze na zdjecie jakie mi przeslal,juz poprostu takich nie mam w ofercie

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23
mdrogeria
#21 Demiurg#

wear_shop reklamację musisz przyjąć ale nie masz obowiązku jej uznać .

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Kupujący ma prawo do reklamacji z rękojmi w ciągu 2 lat, a nie tylko kliku miesięcy. Jeśli reklamacja jest zasadna, należy się klientowi bezpłatna wymiana na towar zgodny z opisem lub po odesłaniu zwrot wszystkich kosztów, także kosztu odesłania.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@wear_shop Może ja zwrócić (są wyjątki do tzw, rzeczy osobistych), przeczytaj, możesz ja uznać w całości, w części albo odrzucić.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Nie ma żadnych wyjątków przy reklamacji, a to jest reklamacja z powodu niezgodności z opisem.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
" Bielizna osobista podlega rekamacji, gdy jest odesłna w stanie nowym, nie naruszonym, nieuzywanym, pozbawiony zapachu, kompletny , w oryginalnym opakowaniu, z ometkowaniem."
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Kompletna bzdura.

Przypuszczam, że to jakaś klauzula niedozwolona UOKiK lub inny tekst niezgodny z prawem 🙂

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 "bzdura" - notorycznie używasz tego słowa, więc chyba często musisz je słyszeć.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Oooo, tu lew znalazł ten tekst niezgodny z prawem https://forumprawne.org/prawa-konsumenta/146972-reklamacja-bielizny.html

i wprowadza teraz pytającego w błąd.

Śmiech na sali 🙂

oznacz moderatorów
wear_shop
#8 Zapaleniec#

napisalem klientowi by odeslal bielizne z zalaczonym pismem reklamacyjnym/rękojmą zobacze jeszcze co mi przysle,widze ze i tak w swietle prawa paleczka jest po jego stronie nawet jak ja mierzyl lub co biore pod uwage to nie jest moja bielizna.Producent i opakowanie sie zhadza ale nie kojarze takich wzorow zebym mial... ehh:/

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Pozwolono klientom na wszystko nawet na "brudzenie majtek". Musisz przyjąć, musisz rozpatrzyć ale nie musisz uznać.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

lew musi avatarek lepszy dać, bo ten taki słabolewy, mao widać mao 😮

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Rozumu także nie widać, albo się go ma, albo ma się defetyzm od urodzenia.Żabę mam wstawić?

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433, wstawi buźka lewa, bo toto takie średnie, że tak powiem 😮

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@konto zamknięte mało "charakterne"

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@konto zamknięte, a tak 😮

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

lwie-gody-1-2.jpg

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Słusznie, niech odeśle, a Ty rozpatrzysz reklamację. Wiesz na pewno, że masz na to 14 dni od momentu jej otrzymania na piśmie.

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

Cóż, klient reklamować może. A sprzedawca może i powinien odszukać dana aukcję i sprawdzić, czy przypadkiem klient sam nie kupił zbyt małych gaci. Bo rozmiar, mam nadzieje, był podany w aukcji. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Wszystko O.K, ale klient mógł nie uwzględnić jednego parametru , a mianowicie ,,zakup był parę kilo wcześniej ,, prze 5 miesięcy mięsień piwny może znacznie zmienić rozmiar .

oznacz moderatorów