anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Raport Skuteczność wysyłki - FEDEX

METALESPYRA
#8 Zapaleniec#

Cześć. Mam problem.
Sprawdziłem raport skuteczności wysyłki i jasno z niego wynika, że moją ocenę zaniża każda przesyłka wysłana za pośrednictwem kuriera Fedex. Wydawało mi się, że ten dostawca jest jakoś zintegrowany na poziomie API. Chciałbym uzyskać pomoc, czy aby podnieść rating w skuteczności wysyłki muszę zrezygnować z tej formy dostawy, czy może jest inna możliwość?

Technicznie, każda nadana oczywiście w terminie wysyłka za pośrednictwem Fedex jest oznaczona jako "NIE" w raporcie, w polu 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

METALESPYRA
#8 Zapaleniec#

Nie wiem czemu ucięło

Technicznie, każda nadana oczywiście w terminie wysyłka za pośrednictwem Fedex jest oznaczona jako "NIE" w raporcie, w polu "Czy wysyłka w terminie?"

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Przyłączam się do pytania - mam tak samo

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Dostałam odpowiedź od Allegro:

Przesyłki są wyświetlane jako nienadane w terminie, ponieważ nasz system nie jest zintegrowany z przewoźnikiem Fedex, przez co nie są aktualizowane daty dostarczenia przesyłek.

 

Fajnie, no nie?

Teraz czekam na odpowiedź czemu przez niedociągnięcia Allegro mnie będą obcinać ocenę za czas wysyłki

oznacz moderatorów

METALESPYRA
#8 Zapaleniec#

Czyli trzeba Fedex usunąć z cenników... Dzięki za pomoc.

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Mam ciąg dalszy korespondencji:

..." Numery przesyłek od niezintegrowanych przewoźników nie są przesyłane do nas automatycznie, jednak w dalszym ciągu może Pan uzupełnić je samodzielnie w zakładce ''Zamówienia'' przy danej transakcji. Jeśli dodanie numeru odbędzie się w deklarowanym w ofercie czasie wysyłki, zaliczymy taką przesyłkę do warunku numerów udostępnianych w terminie...

oznacz moderatorów

METALESPYRA
#8 Zapaleniec#

No chyba nie za bardzo. Wszystkie numery nadania wysyła mi automat w Easy Uploaderze, zawsze na czas, zamówienia realizujemy od ręki, a jednak wszystkie przesyłki Fedex mają status "nie w terminie".

oznacz moderatorów

METALESPYRA
#8 Zapaleniec#

Pole "Data wysyłki" przy każdej paczce Fedex zwraca "Brak".
Według Allegrowego systemu raportowania żadna z moich paczek Fedex w ogóle nie została nadana.

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Bo wg Allegro tak ma być:

...Poruszając kwestie parametru wysyłki w terminie, obecnie nie mamy integracji z kurierem Fedex co oznacza, że paczki będą oznaczone jako niewysłane, a sam wynik nie będzie pokazywał 100%. Dodam jednak, że za ten parametr nie odejmujemy punktów, można tutaj jedynie otrzymywać dodatkowe punkty do jakości sprzedaży przy spełnieniu odpowiednich warunków. 

Sposób obliczania punktacji do tego parametru opisaliśmy w poniższym artykule:

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/jakosc-mojej-sprzedazy/jakosc-mojej-sprzedazy-obszar-real...

Allegro wszystko potrafi objaśnić tak, by przypadkiem ktoś tego nie zrozumiał 😞 Generalnie nie miewam problemów ze zrozumieniem tekstu pisanego, ale tego bełkotu nijak nie przyswajam 😞

oznacz moderatorów