anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja przesyłki a umowa i rozliczenie z allegro i pełnomocnictwo

denydenis01
#2 Obserwator#

Przychodzę tutaj z taką zagwozdką , natchniony niejako jednym z postów gdzie sprzedający wysłał towar Fedexem ,ma w trackingu jest że odebrano i to z podpisem , a klient twierdz że nie odebrał , allegro blokuje konto sprzedawcy i klient pisze o rekompensate z POK.

 

Jakie stanowisko niejednoktrnie allegro przedstawia że za przesyłkę do momentu dostarczenia odpowiada sprzedający , zaraz pewnie "ABC" wrzuci setki paragrafów i wyroków Ukiku"

 

Ale co w przypadku

Reklamacja w przypadku przesyłek rozliczanych z Allegro

 

Do składania reklamacji w przypadku przesyłek tymi metodami uprawnione jest Allegro, dlatego potrzebujesz pełnomocnictwa, aby złożyć reklamację do przewoźnika

 

Bo to allegro ma umowy z poszczególnymi przewożnikami a nie sprzedawcy , a w przypadku reklamacji trzeba pobrać pełnomocnistwa.

Jak wiemy nawet allegro zmusza żeby mieć konkretnych przewoźników w ofercie aby utrzymać np SMART

 

Czy nie powinno zatem być tak że allegro skoro ma umowy z przewożnikiem to nie powinno ono odpowiadać za przesyłkę? 😛 Co innego jak sprzedawca na swoją umowę

 

Multum tematów , zaginęła przesyłka , proszę oddać pieniądze lub wysłać ponownie , a sobie reklamować do 30- dni.  Skoro allegro ma umowę niech sobie samo reklamuje a sprzedawcy odda należność i sprzedawca klientowi i po kłopocie 🙂 A jak się paczka odnajdzie niech sobie zostawi zawartość , lekką ręką rozdają i tak pieniądze z POK czesto obciążając sperzdawcę , jak w przypadku tych 2 szt hulajnóg na 5000 zł a kupującemy towar zostawiają .....

 

Taka luźna rozkmina 🙂

 

4 ODPOWIEDZI 4

Odp.: Reklamacja przesyłki a umowa i rozliczenie z allegro i pełnomocnictwo

Client:44052296
#12 Orędownik#

Jak by nie patrzył Ty jesteś sprzedawcą i jak wysyłasz to też Ty decydujesz czym wysyłasz. Allegro tylko Ci "sugeruje" przewoźników i sprzedaje usługę.

A pełnomocnictwo zawsze możesz pobrać od allegro. Oni tylko są płatnikiem a Ty jesteś nadawcą.

Podejrzewam że w regulaminie zabezpieczyli sobie plecy

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Reklamacja przesyłki a umowa i rozliczenie z allegro i pełnomocnictwo

xyz96
#21 Demiurg#

@denydenis01 Nie powinno być tak i tak nie jest. Zgodnie z prawem za przesyłkę względem kupującego odpowiada sprzedawca. Allegro nie jest sprzedawcą.

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/prawa-ogolne/odpowiedzialnosc-sprzedawcy-za-przesylke/

§ 1. Z chwilą wydania rzeczy sprzedanej przechodzą na kupującego korzyści i ciężary związane z rzeczą oraz niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia rzeczy.
§ 2. Jeżeli strony zastrzegły inną chwilę przejścia korzyści i ciężarów, poczytuje się w razie wątpliwości, że niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia rzeczy przechodzi na kupującego z tą samą chwilą.
§ 3. Jeżeli rzecz sprzedana ma zostać przesłana przez sprzedawcę kupującemu będącemu konsumentem, niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia rzeczy przechodzi na kupującego z chwilą jej wydania kupującemu. Za wydanie rzeczy uważa się jej powierzenie przez sprzedawcę przewoźnikowi, jeżeli sprzedawca nie miał wpływu na wybór przewoźnika przez kupującego. Postanowienia mniej korzystne dla kupującego są nieważne.

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Reklamacja przesyłki a umowa i rozliczenie z allegro i pełnomocnictwo

denydenis01
#2 Obserwator#

Ok , ale dlaczego sprzedający ma reklamować przesyłki u jakiegoś przewoźnika skoro

"Do składania reklamacji w przypadku przesyłek tymi metodami uprawnione jest Allegro,"

(Do składania reklamacji w przypadku przesyłek tymi metodami uprawnione jest Allegro, dlatego potrzebujesz pełnomocnictwa, aby złożyć reklamację do przewoźnika)

 

  • Allegro Paczkomaty InPost w ramach Allegro Smart!
  • Paczkomaty InPost w ramach Allegro Smart!
  • Allegro Kurier DPD
  • Allegro Kurier DPD pobranie
  • Allegro Pocztex Kurier 48
  • Allegro Pocztex Kurier 48 pobranie
  • Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch
  • Allegro Punkty Poczta pobranie
  • Allegro Przesyłka polecona.

 

Sprzedawca powinien złożyć reklamację do allegro za usługi powyżej i niech allegro sobie ustala co chce z przewoźnikiem , skoro mają z nimi preferencyjne warunki umów...a sprzedawcy niech oddadzą szybko pieniążki jak kupującym z POK , albo najlepiej od razu klientowi i będzie cacy , a nie że każą samemu sprzedawcy się ciągać 30 dni z reklamacją i oddawać należność czy wysyłać ponownie przed rozpatrzeniem jej przez przewoźnika

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Reklamacja przesyłki a umowa i rozliczenie z allegro i pełnomocnictwo

xyz96
#21 Demiurg#

To nie ma znaczenia. Nie zmienia to przepisów, nadal za przesyłkę odpowiada sprzedawca, nie Allegro.

Odpowiedz
Ładowanie...