anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja rękojmia ,osoba prywatna.

Artur-ASZA
#9 Pomysłodawca#
Mam problem, babka kupiła podkład oczywiście oryginalny , po czym twierdzi że nie oryginalny , i się ze mną przepycha że mam oddać jej kasę, i że reszta towarzystwa która u mnie kupuje się nie zna.
Chodzi o fakt że ja nie jestem firmą, Jestem osobą prywatną na allegro.
Po tym jak przesłałem informację kobiecie że nie mam obowiązku tego uwzględniać bo osoba prywatna ,bo higiena bo to produkt oryginalny nie ma zapieczetowanego zamknięcia więc może wszystko tam dam dac. I dostałem taka odp od Allegro "Sprzedający, nawet jeśli jest osobą prywatną, jest zobowiązany do przyjęcia i rozpatrzenia reklamacji z tytułu rękojmi. Proszę sprzedającego o odniesienie się do wszystkich wad, które zgłasza kupujący i przedstawienie rzeczowo uargumentowanej decyzji reklamacyjnej. W celu rozpatrzenia reklamacji, sprzedający ma w pierwszej kolejności prawo, oczekiwać odesłania towaru. Jeśli więc zajdzie taka potrzeba, to wówczas proszę obie strony o ustalenie szczegółów wysyłki."
Czy to jakieś kpiny czy prymaaprylis przyspieszony? Jak produkt do pielęgnacji twarzy może być objęty reklamacja rękojmi?
 
oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

Paint_Box
#12 Orędownik#

@Artur-ASZA To nie są żadne kpiny, Allegro ma rację. Każdy towar można reklamować ze względu na wady i niezgodności z opisem. Dotyczy to także osób prywatnych. To nie jest zwrot bez podania przyczyny. Reklamację z rękojmi musisz rozpatrzyć i uznać lub odrzucić. Tobie się wydaj, że kosmetyki nie podlegają rękojmi? Jesteś w błędzie.

Jeżeli już jest otwarta Dyskusja, lepiej przyjmij ten towar i jeżeli kupujący ma choć trochę racji, oddaj wszystkie koszty, także koszt odesłania. W przeciwnym razie klient może wystąpić o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących, a wtedy Allegro może żądać od Ciebie zwrotu kosztów, może też zablokować Ci konto. Tym bardziej, że zachodzi podejrzenie handlu podróbkami.

oznacz moderatorów

Artur-ASZA
#9 Pomysłodawca#

Żadne podejrzenie, to są oryginalne kosmetyki i myślę że 100% zadowolonych klientów to wszystko wyjaśnia, .

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@Artur-ASZA Możesz odrzucić reklamację, rozpatrzyć musisz(takie prawo), pamiętaj że tu opisywane różne rzeczy, jak nie podejmiesz decyzji klient złoży wniosek do POK i jak otrzyma rekompensatę, mogą zablokować Ci konto.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Artur-ASZA  tak jak pisze Paint_Box ma prawo do reklamacji. Jeżeli masz mocne dowody na oryginalność tego podkładu to możesz reklamacje odrzucić. Tym bardziej jeżeli już wcześniej sprzedawałeś ten produkt i nikt nie zgłaszał problemu. Najwyżej przyjmij reklamacje i też możesz ją zareklamuj u Twojego sprzedawcy.

oznacz moderatorów

Artur-ASZA
#9 Pomysłodawca#

A czy są jakieś druczki do reklamacji? Więc co powinienem przyjąć podkład i napisać kobiece że reklamacja będzie rozpatrzona? Ja nie chce jej oddawać pieniędzy że względu na to ze mnie za bardzo wkurzyła i oskarżyła o oszustwo. A Ja w życiu  nikogo nie i szukałem. Jak rozpatrzy to muszę argumentować dlaczego tak A nie inaczej.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Artur-ASZA  jeżeli odrzucisz to musisz przedstawić dlaczego. W Twoim przypadku albo badania laboratoryjne albo pismo od producenta z Twoją reklamacją. Jeżeli uznasz to nie musisz podawać przyczyn uznania. Możesz powiedzieć że dla świętego spokoju Pani uznałem reklamacje żeby klient był zadowolony 😀 I w zależności czego domaga się klient albo nowy towar albo zwrot pieniędzy

oznacz moderatorów

Paint_Box
#12 Orędownik#

@Artur-ASZA Nie musisz komplikować sprawy żadnymi druczkami. Klient odsyła towar, Ty rozpatrujesz reklamację j ją uznajesz albo odrzucasz. O decyzji odmownej informujesz klienta mailem i czekasz na rozwój wydarzeń. O uznaniu także informujesz i oddajesz wszystkie koszty. Nie musisz argumentować odmowy.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Artur-ASZA Ma racje, reklamacje musisz rozpatrzyć jeśli nie wyłączyłeś rękojmi. Do Ciebie należy decyzja jak ją rozpatrzysz i sprawdzisz czy ma rację czy nie. Zawsze możesz odesłać producentowi jako reklamacja z zapytaniem o produkt, aby mieć potwierdzenie od producenta, czy faktycznie towar jest wadliwy czy nie a jeśli nie i spełnia warunki przeznaczenia oraz parametry jakie ma opisane to możesz na tej podstawie nie uznać reklamacji i obciążyć reklamującego kosztami. Jednak musisz uprzedzić wcześniej o ewentualnych kosztach.

Reklamacja to usunięcie wad, wymiana na nowy lub rozwiązanie umowy i zwrot pieniędzy. Sam decydujesz. Wszystko jest objęte możliwością reklamacji 😄

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Dlaczego tutaj takie bzdury piszecie?

Oczywiście sprzedający musi ustosunkować się do do złożonej reklamacji - i oczywiście może ją odrzucić - i to załatwia sprawę z Allegro. I żaden POK nie wchodzi w tym przypadku w rachubę - bo niby na jakiej podstawie? W jaki sposób kupujący udowodnił sprzedającemu, że przedmiot nie był zgodny z opisem? Odpowiadając zajrzyjcie do pierwszego postu i na tym opierajcie swoje wypowiedzi. 

Odpowiedź Allegro:

"Sprzedający, nawet jeśli jest osobą prywatną, jest zobowiązany do przyjęcia i rozpatrzenia reklamacji z tytułu rękojmi. Proszę sprzedającego o odniesienie się do wszystkich wad, które zgłasza kupujący i przedstawienie rzeczowo uargumentowanej decyzji reklamacyjnej. W celu rozpatrzenia reklamacji, sprzedający ma w pierwszej kolejności prawo, oczekiwać odesłania towaru. Jeśli więc zajdzie taka potrzeba, to wówczas proszę obie strony o ustalenie szczegółów wysyłki."

Sprawa jest nader prosta - prosisz kupującego, żeby udowodnił Ci w jakiś sposób, że otrzymał produkt niezgodny z opisem. Samo stwierdzenie typu "otrzymałem nieoryginalny produkt" nie wchodzi w rachubę. Nie było na produkcie oznaczeń producenta? Czy jak kupując np. zmywarkę firmy BOSCH kupujący wyśle info sprzedającemu, że otrzymał nie oryginalny produkt, to też sprzedawca ma udowadniać, że produkt jest oryginalny, a nie np. produkowany przez naszych przyjaciół ze "wschodu" ze sfałszowanym logo producenta, chociaż takich nie ma?

Ludzie! - opamiętajcie się. Odpowiadajcie dokładnie w tematach zakładanych przez założyciela wątku (rzadko tak jest). Nie  budujcie "dodatkowych teorii" i odpowiedzi do nich.

Są te 2-3 osoby, które się wszędzie udzielają, nie wiem po co. Chyba mają za to płacone, gdyż nie znają żadnych realiów transakcji na All. Tylko proponują teoretyczne rozwiązania, które nie są korzystne dla żadnej ze stron.

A zresztą założę za chwilę nowy wątek w tym temacie.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@maxr01 Tak nieśmiało zapytam 😉 bo wygląda jak odpowiedz na to co napisałem 🙂 Uważasz, że produkt nie może być podrobiony lub wadliwy? W internecie możesz znaleźć autentyczne przypadki najbardziej znanych marek świata gdzie ich autoryzowane sklepy wprowadzały do sprzedaży podróbki (**piiip**ie buty i odzież oraz perfumy i inne kosmetyki). Wydaje mi się że jedynie producent jest w stanie to stwierdzić, bo jeśli nie, to kto? W większości te wszystkie autoryzowane sklepy to zwykli sprzedawcy z podpisaną umową z producentem. Cześć z nich kombinuje i robi przekręty jak wszędzie indziej a producent nawet się o tym nie dowiaduje bo informacja zawsze się zatrzymuje u sprzedawcy przy reklamacji i jest realizowana z zaprzyjaźnionym także autoryzowanym serwisem 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Artur-ASZA
#9 Pomysłodawca#

Tak wygląda ofert i zdjęcie , drugie to produkt który dostała.  I na podstawie zdjecia twierdzi że to podróbka.  Przecież zawsze daje się ładne zdjęcie produktu . To argument pani..Jak się odnieść do tego . Bo ja nie wiem . Jeszcze tak wrednej i natrętne nie spotkałem, A to pierwsza taka moja sytuacja.

Screenshot_20210321-195822_Chrome.jpg

Screenshot_20210321-195850_Chrome.jpg

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Artur-ASZA Nie widzimy zdjęć, musi je jakiś moderator uwidocznić dla wszystkich

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów