anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja wady, która była opisana na aukcji

od_stop_do_glow
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_

klientka zakupiła 2 płaszcze - jeden z nich był wystawiony na aukcji jako nowy z defektem - brakowało tylko guzika, wszystko było opisane dokładnie plus zdjęcia (opis defektu: "BRAK 1 GUZIKA, ale jest zapasowy na metce (brak trzeciego guziczka licząc od dołu"). 

Po 8 dniach klientka zgłosiła zwrot obu płaszczy, w tym przy płaszczu bez guzika zgłosiła reklamację z powodu brakującego guzika, ale przecież wszystko było dokładnie opisane na aukcji. Na moje pytanie czy wiedziała, że nie było guzika odpowiedziała, że tak, ale wybrała taki powód , "aby było wiadomo, że nie było guzika". Klientka wybrała opcję wysyłka własna mimo, że ma SMART. Zadzwoniłam, aby doradzić jej, że ma SMART, więc może mieć darmową wysyłkę zwrotną, ale nie chciała skorzystać. 

  1. Kto w tej sytuacji ponosi ewentualny koszt odesłania reklamowanego płaszcza? 
  2. Dlaczego allegro nie zwraca sprzedającym opłaty za wysyłkę SMART w przypadku zwrotu towaru? Tylko za te dwa płaszcze allegro zabrało mi ok. 16 zł, a gdzie prowizje!!!! Co gdy  ten sam towar zostanie kupiony kilka razy, przymierzy/używany  i zwracany? Przecież tak nie może być...    

 

Pozdrawiam, 

Anna

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

marpit
#9 Pomysłodawca#

"zgłosiła zwrot obu płaszczy"

Przecież go nie reklamuje tylko zwraca, więc nie musisz się niczym przejmować i zwrócić jedynie to co Ci wpłaciła.

oznacz moderatorów

od_stop_do_glow
#9 Pomysłodawca#

Nie dopisałam, że oba płaszcze kupiła osobno - jako dwie osobne przesyłki i jeden zwróciła, a przy tym drugim wybrała (wg mnie bezzasadną) reklamację. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@od_stop_do_glow  pamietaj że jeśli reklamacja jest bezzasadna masz prawo ją odrzucić , wówczas nie musisz przyjmowac zwrotu. Oczywiscie może to mieć swoje konsekwencje w komentarzu.

Musisz rozważyc wszystkie za i przeciw.

oznacz moderatorów