anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rzekome naruszenie zarejestrowanego słownego znaku towarowego

Powoskowani_pl
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

Mam następujący problem. Kolejny raz moja aukcja została usunięta na wniosek firmy Tenzi. Powodem jest rzekome naruszenie zarejestrowanego znaku towarowego. Otrzymałem odpowiedź od Allegro, że zarejestrowanym znakiem towarowym jest termin "krwawa felga", ale w żadnej z moich aukcji ten termin się nie pojawił. Pojawiło się stwierdzenie, że "występuje efekt krwawienia". Skontaktowałem się więc ponownie z Allegro w celu wyjaśnienia sprawy i otrzymałem następującą odpowiedź:

"Określenie zasadności zgłoszenia leży po stronie podmiotu uprawnionego, tj. zgłaszającego dane naruszenie. Jeżeli jest Pan/Pani w posiadaniu dokumentów, które mogą stanowić podstawę do złożenia sprzeciwu wobec działań podjętych na wniosek zgłaszającego, prosimy o nawiązanie kontaktu ze zgłaszającym drogą mailową i przesłanie stosownej dokumentacji."

Czyli rozumiem, że nikt nie weryfikuje zasadności zgłoszenia? W takim razie zgłaszająca firma może dowolnie interpretować naruszenia według własnego uznania? Konieczne będzie chyba usunięcie ze słownika języka polskiego słowa "krwawienie", ponieważ firma Tenzi sobie je zastrzegła i jego używanie w dowolnej formie jest naruszeniem zasad.

Bardzo proszę o wyjaśnienie tematu, ponieważ czuje się lekko zdezorientowany. Oczywiście nie byłby to jakiś wielki problem, gdyby nie fakt, że wszystko to kończy się obniżeniem mojej jakości sprzedaży, ze względu na naruszenie zasad.

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Powoskowani_pl Jeśli jakakolwiek kwestia poruszona w korespondencji mailowej jest dla Ciebie niejasna, dopytaj o nią w odpowiedzi na otrzymaną wiadomość. Odpowiedzą Ci osoby, które znają szczegóły sprawy. 

Dodatkowo sugeruję, żebyś w takich przypadkach zawsze stosował się do przedstawianych zaleceń. Jest to jedyny sposób na uniknięcie podobnych problemów w przyszłości.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Powoskowani_pl
#8 Zapaleniec#

Jedyne zalecenie jakie otrzymałem to kontakt z działem marketingowym firmy Tenzi… 

Ale nie o to chodzi w tym temacie. Problemem, który poruszam jest brak weryfikacji tego typu zgłoszeń po stronie Allegro. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

otrzymałeś odpowiedź

Określenie zasadności zgłoszenia leży po stronie podmiotu uprawnionego, tj. zgłaszającego dane naruszenie.

to niech ci allegro to przedstawi

 

 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Określenie zasadności zgłoszenia leży po stronie podmiotu uprawnionego, tj. zgłaszającego dane naruszenie. - Czyli sprawa jest jakaś "chora i absurdalna.

Pracownik Allegro (nie Allegro) pisze, że : "Określenie zasadności zgłoszenia leży po stronie podmiotu uprawnionego, tj. zgłaszającego dane naruszenie."

To jest jasne i logiczne. Czyli Allegro powinno otrzymać takie uzasadnienie, powinno je również przekazać Tobie, żebyś mógł dostosować się do zasad prawa i regulaminów sprzedaży tej firmy.

Czy otrzymałeś te informacje?

Dalej czytamy: "Jeżeli jest Pan/Pani w posiadaniu dokumentów, które mogą stanowić podstawę do złożenia sprzeciwu wobec działań podjętych na wniosek zgłaszającego, prosimy o nawiązanie kontaktu ze zgłaszającym drogą mailową i przesłanie stosownej dokumentacji." 

Niestety - nikt z tutaj odpowiadających nie może zająć odpowiedniego stanowiska w tym temacie - powód: brak ujawnienia przez serwis Allegro działań podjętych przez podmiot zgłaszający naruszenie.

A teraz wpisuję sobie w "super wyszukiwarkę Allegro" frazę: "krwawa felga" - która to jest tym tema tematem.

https://allegro.pl/listing?string=krwawa%20felga - moja wyszukiwarka pokazuje 1989 ofert. 

Wszystkie te oferty są oczywiście prawidłowe, jedynie ta oferta tego sprzedawcy jest nieprawidłowa. 

A jak jest z "krwawą Mery" - to drink, a co wyświetla się na All?

 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów