anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Skąd taka prowizja Allegro ?

LeArtis
#7 Wielbiciel#

Witam. Czy ktoś pomoże mi to zrozumieć. Wystawiam przedmiot w Kategorii Moda - ozdoby -spinki klamry wsuwki. Cena z jaką wystawiam przedmiot to 1,90 zł  i zaznaczam  opcje dolicz prowizję do ceny. Na Allegro ten przedmiot pokazuje się w cenie 4,10 zł co oznacza ponad 100% prowizji. Jak się to ma do deklarowanej prowizji  12 % którą deklaruje Allegro w tej kategorii ?

Lee

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

serwis-texas
#19 Nestor#

@LeArtis 

Cholera wie co oni doliczają w tej symulacji prowizji. Może od razu dają koszt wysyłki? Nie wiem też jak wygląda prowizja w przedmiotach poniżej 5 zł. To teraz strasznie wszystko skomplikowane. Czy można moderację prosić o wzór wyliczenia dla tej sytuacji?

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

LeArtis
#7 Wielbiciel#

Dodam jeszcze iż póki co nikt z doradców Allegro nie potrafi tego wyliczenia prowizji uzasadnić. 

Lee

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@LeArtis, podaj, proszę, numer oferty. Przydatny byłby również zrzut ekranu, na którym widać wskazane przez Ciebie stawki.

Zakładając, że sprzedajesz przedmiot za 1,90 zł w kategorii Moda -> Biżuteria i Zegarki -> Ozdoby do włosów -> Spinki, klamry, wsuwki, powinieneś załapać się na minimalną wartość prowizji, czyli w tym przypadku 1 zł.

Zrzut ekranu 2022-04-5 o 13.07.23 (1).png Być może doszły tu inne opłaty (np. kilka sztuk w jakimś zamówieniu oraz płatna dostawa). Aby to zweryfikować, potrzebowałabym więcej danych. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

LeArtis
#7 Wielbiciel#

Podaję nr Aukcji 1201 9838 584

Dodam iż symulowałem zakup przez klienta 10 takich grzebieni. cena dla niego to 41 zł.  Co daje dla mnie uzysk 19 zł brutto dla Allegro 22 zł ?

LeArtis_0-1649255919119.png

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@LeArtis Naliczając prowizję oprócz ceny sprzedanego przedmiotu bierzemy pod uwagę również koszt dostawy. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@_HolaOla_ Szybko licząc żeby przy 12% prowizja była 2,20 (4.10 - 1,90) to koszt dostawy musiałby być 18,33 PLN Więc to chyba ne o to chodzi @LeArtis 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@LeArtis @annas14-firma Zweryfikuję te wyliczenia ze specjalistami i wrócę tutaj do Was z odpowiedzią. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@LeArtis Mam prośbę do Ciebie, czy możesz przesłać mi zdjęcie lub zrzut pokazujący, w którym dokładnie miejscu wybierasz opcję 'dolicz prowizję do ceny'? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

LeArtis
#7 Wielbiciel#

LeArtis_0-1649315428812.png

Towar wprowadzamy na naszej stronie, zintegrowanej z Allegro ( platforma Sellingo) i zaznaczamy opcję " dolicz prowizję do ceny" . Gdy ta opcja nie jest zaznaczana to na Allegro pojawia się cena nasza czyli 1,90 pln

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@LeArtis Dziękuję, wrócę do Ciebie z odpowiedzią, gdy tylko dostanę potwierdzenie moich przypuszczeń.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

7YP6K
#12 Orędownik#

@_HolaOla_ Przypominajka.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@7YP6K Pamiętam, ale wciąż nie mam odpowiedzi w tej sprawie. Przypomnę się z tematem i na pewno wrócę do Was z informacją. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@LeArtis Nie znaleźliśmy żadnych błędów i nieprawidłowości po naszej stronie, dlatego w tej sytuacji musisz wyjaśnić tę kwestię z administratorem platformy, za pomocą której dodajesz oferty. Poproś ich, aby sprawdzili, dlaczego przekazują takie wartości w ofertach. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@LeArtis Nie chciałbym wprowadzać w błąd ale było już kilka tematów na forum odnośnie sprzedaży tanich przedmiotów.Allegro jakiś czas temu wprowadziło minimalne prowizje od sprzedaży.Czyli w Twojej kategorii prowizja wynosi 12% ale zapewne nie mniej niż 1 zł.Do tego dochodzi prowizja od kosztów dostawy i wychodzi Ci kwota końcowa taka jaka wychodzi.Koszty wyższe niż wartość sprzedanego przedmiotu.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@LeArtis 

A nie włączyłeś przypadkiem promowania oferty? Jest takie - nie pamiętam nazwy - które kosztuje 19 złotych, a do tego dochodzi podwyższona prowizja, jeśli coś sprzedasz. Wtedy by się mniej więcej zgadzało...

[edit] Sorry, cofam... Masz wystawione promowane oferty, raczej nie mógłbyś tego nie zauważyć.

 

 

oznacz moderatorów