anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

SMART są równi i równiejsi

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Dziś smutna i przykra dla mnie sprawa.

Aptekom usunięto opcje wysyłki SMART, traktując to jako reklamę, ok, twarde prawo ale prawo,.

Tylko dlaczego jednym usunięto a innym nie? Są równi i równiejsi?

Mnie usunięto opcje SUPERSPRZEDAWCY , no bo reklama, usunięto możliwość sprzedaży z opcją wysyłki SMART , no bo reklama.

W takim razie dlaczego inny sprzedawca (nie chcąc narażać się Wielkiemu Bratu, nie podaje loginów, ale dane te będą podane w osobnym mejlu do allegro celem niezwłocznej weryfikacji) ma wysyłkę smart, ma tytuł SS, Monety, no nic tylko zgłaszać do właściwego Inspektoratu farmaceutycznego łamanie ustawy PF, w czym wydatnie allegro pomaga i czynnie uczestniczy.

Dlaczego jesteśmy traktowani nierówno, całą moja korespondencja z allegro w tej sprawie, prowadzona przez ostatnie pół roku, to zwykły pic na wodę, bo widzę, ze allegro w pogoni za kasą nadal nic nie zrobiło w tym temacie, albo bardzo, bardzo mało.

oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38

kzk87
#9 Pomysłodawca#

co to znaczy reklama? Co masz na myśli usunięcie opcji smart bo reklama?

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@AptekaNatolinska 

Zerknęłam. Wiesz dlaczego tak się dzieje?  Ty figurujesz tu jako apteka. Inni jako zwyczajne firmy.  Allegro wie, że nie wolno reklamować aptek, to ich nie reklamuje. Nie docieka, że inni sprzedają towary apteczne, mimo że aptekami nie są.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Droga Wredziu, korespondowałam w tej sprawie z allegro ponad pół roku, podawałam KRSy i Regony, podawałam id Apteki w rejestrze aptek, 

i albo temat był zamiatany pod dywan, czyli po którymś tam mejlu nie otrzymywałam odpowiedzi, albo odpowiedź była "nie widzimy podstaw do weryfikacji".

Nic to, za jakiś czas kiedy już przestanę być apteka a stanę się zwykłą osobą fizyczna, poszaleję, pozgłaszam, uprzejmie  podonoszę itp itd.

To takie smutne, że wciąż są równi i równiejsi i nawet ta reforma prawna niczego nie zmieni, jeśli nie sprzątamy u siebie.

Ostatni kupujący obciął gwiazdki za koszty wysyłki, kilku zresztą, a na pytanie dlaczego - odpowiedzieli, że za brak Smartu. I tu podali mi przykłady aptek i ze smartem i z monetami i tytułem SS.

Na moją uwagę, że  może zgłosić to do allegro jako łamanie regulaminu zostałam oskarżona przez ostatniego o szantaż. No comment.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@AptekaNatolinska  Doskonale rozumiem Twoją irytację. Sprzedajesz jak najbardziej legalnie, zgodnie z wymogami prawa i za to dostajesz w doopę. Normalnie szlag człowieka trafia. Trzymaj się! Powodzenia!

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Wilk1912
#9 Pomysłodawca#

@AptekaNatolinska

 

Odpowiedź jest jedna, to są firmy należące do pracowników Allegro albo tych co przekazują Allegro pod stołem bułgarską kasę (dla niezorientowanych w Bułgarii pieniądz nazywa się LEWA) 

W mojej branży mam firmę która ma połowę miniaturek niezgodnych z regulaminem, stosuje w ofertach wybór towaru niezgodny z regulaminem, znikają im negatywy bez opisu czyli takie których wg Allegro nie można usunąć)  przez długi czas mieli  zapisy że nie odpowiada za przesyłkę ( i ofert nie usuwano po zgłoszeniu) goście żyją kantowania na VAT i nikt na Allegro ich nie rusza. Poszło zgłoszenie do skarbówki zaraz powinni zniknąć.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1Apteki na Allegro, aby było zgodnie z regulaminem, powinny być oznaczone tak;

 

apteka.JPG

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96   A jest jakaś tak oznaczona? Skąd to masz?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1jest wiele tak oznaczonych, zobacz regulamin aptek, zał. nr 14. Na samym dole każdej oferty apteki powinien być zielony krzyż.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96   To dlaczego Natolińska nie jest, a apteką jest, bo ma to w regonie.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1zapytaj Allegro o Natolińską w kontekście regulaminu 🙂

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Wredziu, nigdzie w regulaminie allegro nie jest napisane, że muszę posiadać nazwijmy to "allegrowy" status apteki. Apteką jestem, co łatwo można sprawdzić w rejestrach medycznych. natomiast regulamin allegro mówi, że jeśli chcesz sprzedawać LEKI OTC to musisz mieć status "apteka". Ja leków nie sprzedaję, notabene zgodnie ze stanowiskiem GIF file:///C:/Users/apteka2/Downloads/stanowisko_gif_ws_sprzedazy_lekow_na_allegro..pdf

Po co mi więc ten status? Kosmetyki i suplementy nie wymagają tego. Krzyż zielony mam na swojej stronie, a na stronie allegro odnośnik do rejestrów medycznych.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@AptekaNatolinskaPrzecież wiem, że jesteś 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Opisz nam sprawę w mailu - adres spolecznosc@allegro.pl 

Zweryfikujemy ją i wrócę z odpowiedzią 🙂, choć sądzę, że odpowiedź @WREDZIA-W1 powinna wszystko rozjaśnić. 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Oczywiście, ale w weekend, jak znajdę chwilkę czasu (ba około 3 godzin ) na pokopiowanie wszystkich mejli, odpowiedzi, rejestrów, zgłoszeń i wielu wielu innych uwagi w tym temacie, zamiecionych pod dywan lub pozostawionych bez odpowiedzi. Ale ja jestem uparta.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Nie ma sprawy 🙂 będziemy czekać. 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Wysyłam na wskazany adres, łącznie 10 stron , mam nadzieję, że wykaże  Pani cierpliwość i przebrnie przez cała tę lekturę,  sama jestem tego ciekawa, bo dojrzewam do napisania do UOKiK w temacie nierównego traktowania podmiotów gospodarczych.

pozdrawiam

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Otrzymaliśmy, wrócimy do Ciebie z odpowiedzią najpewniej w poniedziałek 🙂

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Dobry wieczór

.... jest środa ... a jutro już czwartek

oznacz moderatorów