anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sortowanie: cena od najniższej. Czy aby na pewno?

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

Tutaj:

Sortowanie_błąd.png

 

I tutaj też:

Sortowanie_błąd_2.png

To się zdarza za często, i w trwających ofertach, i w zakończonych - choć w zakończonych chyba rzadziej. Mam wrażenie, że system dzieli oferty na dwie kategorie - pierwszy (lepszy) sort i ten drugi, gorszy. 

Naprawicie? Czy tak ma być?

oznacz moderatorów
47 ODPOWIEDZI 47

Agent051
#16 Inspirator#

@Kasiulki2 Jak to w zwyczaju Allegro, test na żywym organizmie. W efekcie kupujący nie może znaleźć tego czego szuka, a sprzedający nie może sprzedać. Nikt oprócz Allegro nie wie co to jest i skąd się bierze „reguła nazwy produktu”. 

@mr_oma Swoją drogą moglibyście odpuścić sobie testowanie wyszukiwania w okresie kiedy wielu sprzedawców odnotowuje spadek sprzedaży, bo teraz nie wiadomo czy spadek nie jest przypadkiem spowodowany waszymi testami.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mr_oma Czyli to nie jest sortowanie po cenie, a sortowanie po "trafność + cena"?

I kiedy bedzie można wyłączyć sortowanie po trafności? Nikt logicznie myslący z niego nie korzysta...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@pinsplash, jest kilka wariantów testów. Finalnie zależy nam na tym, by sortowanie ofert według kryterium ceny oraz ceny z dostawą wyświetlało nie tylko oferty posegregowane po cenie, ale także oferty najlepiej dopasowane do tego, czego szuka kupujący. 

Sugestię Twoją oraz @Agent051 przekażę w odpowiednie ręce. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mr_oma Ale ja nie chcę Waszego "dopasowywania" !!! 😁

Wolność dla Wyszukiwarki ! ( hasło na bilboardy) 😂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Moim zdaniem, z lat obserwacji jak ktoś zaczyna grzebać w czymś co wg. opisu jest oczywiste(po cenie), wcale nie oznacza że ma być lepiej dopasowane, jest drugie DNO.🤔

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@mr_oma Zapytam w takim razie jeszcze jak do wyszukiwania ma się lokalizacja sprzedającego i kupującego. Od kilku tygodni zdecydowana większość zamówień pochodzi od kupujących zlokalizowanych w promieniu ok. 50km od mojego adresu. Wcześniej tak nie było. Zamówienia spływały z całej Polski, teraz też ale w znacznie mniejszej ilości.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Agent051, szczerze mówiąc na pierwszy rzut oka ciężko mi znaleźć bezpośrednią zależność, ale zweryfikuję tę sprawę dokładnie i wrócę do Ciebie z odpowiedzią - gdy tylko ją otrzymam. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Agent051, niestety nie mam żadnych przełomowych informacji w tej sprawie. Kupujący może wybrać miejscowość i województwo i sortować w ten sposób wyszukiwane produkty. Możliwe, że to zbieg okoliczności.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Bytom_Trade
#10 Popularyzator#

Tak szczerze to jako kupujący powinienem czuć się oszukany, sortując WYSZUKANE produkty po "cenie" oczekuje, że sortowanie będzie PO CENIE gdyż za "najlepiej pasujące" odpowiada wyszukiwana fraza lub kategoria.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@mr_oma 

Nowatorskie podejście, nie ma co...

Zależy nam na tym, żeby sortowanie po cenie nie sortowało po cenie.

Korzystam z wyszukiwania i sortowania wyników od czasu Norton Commandera 4.0 i zawsze było tak, że "sortuj" oznaczało "sortuj wszystko", a nie "podziel na pół i wtedy sortuj". Podejrzewam, że inni mają podobnie jednoznaczne doświadczenia z sortowaniem.

Przypomnę Ci, Maju, Wielką Mantrę Produktyzacji:

Robimy to dlatego, żeby klienci mogli łatwiej dotrzeć do interesującego ich towaru

Klient sortując po cenie od najniższej, chce łatwo dotrzeć do najtańszej oferty danego produktu. Jeśli zauważy, że najtańsza oferta jest osiemnasta na liście, to raczej nie będzie zadowolony. Kilka takich wpadek i klient przestanie ufać wyszukiwarce Allegro - a to będzie bardzo źle. Jeśli klient pomyśli na dodatek, że Allegro celowo manipuluje wynikami wyszukiwania, to będzie po prostu fatalnie. I dla Was, i dla nas.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Kasiulki2, dzięki za Twoją opinię - przekazuję ją do działu, który odpowiada za tę zmianę.  

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

O proszę... ja myślałem, że sortowanie ma sortować wyniki. Całe życie w błędzie 😄

@mr_oma Przywróćcie sortownik Cena+Trafność, było to już na liście wyboru, dajcie nam dwie osobne opcje, proszę nie wciskajcie nam tego na siłę. Szukam najtańsze, to chcę najtańsze. Nigdy, ale to przenigdy nie przewidzicie czego chce kupujący.

 

Chyba nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyświetlić dodatkową listę wyboru, jeżeli już mamy sortowanie według trafności. 

Przykład poniżej: wybrano sortowanie po trafności, obok pojawia się lista, która dodatkowo posortuje oferty według ceny, ale nada większy priorytet trafności. Na tej liście może być przykładowo cena: najniższa / cena: najwyższa /  najszybsza dostawa.

DarkStoorM_0-1622981434634.png

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mr_oma "Finalnie zależy nam na tym, by sortowanie ofert według kryterium ceny oraz ceny z dostawą wyświetlało nie tylko oferty posegregowane po cenie, ale także oferty najlepiej dopasowane do tego, czego szuka kupujący." - to zróbcie w tym celu nowy rodzaj sortowania opisany jako "najlepiej dopasowane do tego, czego szuka kupujący", bo skoro ktoś sortuje sobie wyniki po cenie albo po czasie, to nie robi tego po to, żeby wyświetlały się jakieś głupoty, które z wybranym rodzajem sortowania nie mają wiele wspólnego.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@mr_oma 

O, fajnie. Jeszcze tylko zrobić, że najnowsze nie będą najnowsze, kończące nie będą kończące, i już będziemy mieć komplet szczęścia ;]

Działa to w wyszukiwaniu kategorii, frazach, czy w wybranych obszarach ?

A na poważnie, to jeśli odbierzecie ostatnią, bezpłatną formę z szansą wbicia się na początek listy (niepromowanych), to będzie to katastrofa i dla sprzedających, i dla kupujących.

Skoro już padła dosyć odważna odpowiedź, że serwis sobie po cichu eksperymentuje, to mam jeszcze takie pytanie: czy allegro ma dostęp do informacji pt. najczęstszy wybór przy poszukiwaniach ? Jeśli tak (a raczej tak), to czy jest możliwość podzielenia się tą informacją ?

Przy okazji też zapytam (bo to tylko moje wnioski): czy w zakończonych powinny być oferty z allegro lokalnie (z widocznością na allegro zwykłym) ?

Z góry dziękuję 😊

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@cookie000 "Przy okazji też zapytam (bo to tylko moje wnioski): czy w zakończonych powinny być oferty z allegro lokalnie (z widocznością na allegro zwykłym) ?" - a są? Bo z tego co zauważyłem, to nie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Knowhere 

No właśnie moje wnioski są takie same. I też nie wiem, czy tak było od dawna, czy też to jest jakaś nowość. Bo chciałem skorzystać z tego przywileju (gdyż nie miałem ofert przeciągniętych do zakładki) po tym jak o nich zapomniałem. I wiadomo - brak i w aktualnych, i w zakończonych.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@cookie000 W zakończonych są, ale tylko pod warunkiem że wcześniej dodałeś je do obserwowanych.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Knowhere 

Dzięki. Dobre i to, ale taka wybiórczość też jest nieco irytująca.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@cookie000 Znaczy oczywiście chodziło mi o obserwowane zakończone, a nie zakończone jako takie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@cookie000 Allegro zbiera od groma danych o zachowaniu użytkownika praktycznie na każdym kroku, więc na pewno zbierają też i statystyki dotyczące wyboru sortowania (zakładając oczywiście, że ktoś nie ma AdBlocka)

Nie trzeba tego nawet udowadniać, wystarczy wejść w DevTools, zakładka Sieć i wyfiltrować tylko XHR i wpisać ev2 w filtrze. Potem wystarczy chodzić po stronie i obserwować.

Poniżej skrócona analiza. Głównie chodzi o kroki 1, 3 i 4

DarkStoorM_0-1622989992558.png

Można przyuważyć również sekwencję, w jakiej czynności były wykonywane 😉

eseq (event sequence) i kolejno numerek. Pierwsze można pominąć, sekwencja zaczyna się od wczytania wyniku (w bloku 2)

---

Dane zbierają o wszystkim. Nawet kliknięcie numeru telefonu w zakładce O Sprzedającym jest zanotowane 😉

oznacz moderatorów