anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sortowanie: cena od najniższej. Czy aby na pewno?

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

Tutaj:

Sortowanie_błąd.png

 

I tutaj też:

Sortowanie_błąd_2.png

To się zdarza za często, i w trwających ofertach, i w zakończonych - choć w zakończonych chyba rzadziej. Mam wrażenie, że system dzieli oferty na dwie kategorie - pierwszy (lepszy) sort i ten drugi, gorszy. 

Naprawicie? Czy tak ma być?

oznacz moderatorów
47 ODPOWIEDZI 47

cookie000
#15 Entuzjasta#

@DarkStoorM 

Ja w to raczej nie wątpiłem, nawet jeśli moja wiedza o tego typu możliwościach jest w zasadzie z filmów i literatury sensacyjnej ;]

oznacz moderatorów

Gordon_B_2009
#9 Pomysłodawca#

A ja głupi zastanawiałem się, dlaczego od kilku tygodni nie mogę nic sprzedać. To co sie w miarę sprzedawało, nagle jednego dnia przestało. Wpisuję więc w wyszukiwarkę frazę ze swoich aukcji, sortuję po cenie i nic. Ani jednej mojej aukcji. Uleciały w kosmos. Zawsze sądziłem, że sortowanie po cenie to jest sortowanie po cenie, a nie jakieś dziwne dodatkowe modyfikacje zafundowane nam przez Allegro. Sporo też kupuję i teraz wiem, jak jestem przez ten portal robiony w konia. Sortuję wyniki po cenie, a widzę tylko to, co Allegro ma kaprys mi pokazać. Dziękujemy Allegro za te Wasze nowe pomysły zarówno jako sprzedający, jak i rąbani w rogi kupujący.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

Podoba mi się ta nowa funkcja wyszukiwarki, bo nawet po angielsku mi znajdzie, na wypadek jakbym nie wiedział jak to wpisać. Wpisuję (nomen omen) dzień świstaka, a ta mi pokazuje w wynikach oferty z groundhog day. Nie zaznaczałem "szukaj w opisach".

https://allegro.pl/kategoria/plyty-dvd-100075?string=dzie%C5%84%20%C5%9Bwistaka&order=p&bmatch=e2101...

Innym razem szuka (rzeczywiście) po trafności i cenie (chociaż zaznaczone sortowanie po cenie), ale wywalam trzeci składnik z wpisanych i znajduje mi wyniki nawet tylko z jednym, i to posortowane po cenie. Żadnej prawidłowości.

O ile w małej ilości ofert można się zorientować, że coś tu jest nie tak ,ale jak jest kilka stron, po których jeszcze raz sortuje, to po prostu część ofert jest uwalonych.

Piękna katastrofa.

oznacz moderatorów

szron1
#4 Eksplorator#

Odświeżę trochę stary temat ale mam już dość tego nowego wyszukiwania, co chwilę są przede mną ukrywane najtańsze oferty pomimo sortowania po od najniższej ceny. Jest jakaś opcja żeby permanentnie wyłączyć to "super udoskonalenie"?

Jeżeli nie to chyba czas zgłosić sprawę do UOKiK. Allegro jawnie wprowadza w błąd, gdyż po wybraniu opcji sortowania po cenie i tak nie prezentuje na początku listy najtańszych ofert. W dodatku opcja przełączenia się na normalne wyszukiwanie jest ukryta na samym końcu strony. Gdy wyszukujemy przedmiot z wieloma ofertami, trzeba długo przewijać na sam dół aby móc wyłączyć tą opcję.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Kasiulki2 Czy nadal masz ten problem? Zauważyłem, że takie coś dzieje się po zmianie ceny w ofercie. Najwidoczniej Allegro nie odświeża od razu pozycji ofert, dopiero po jakimś czasie sortowane są na nowo.

  PRZED   |   PO
441,00 zł | 441,00 zł
449,00 zł | 499,00 zł <-
449,00 zł | 499,00 zł <-
469,85 zł | 469,85 zł
472,34 zł | 472,34 zł

 

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@DarkStoorM 

Nic się nie zmienia, Allegro cały czas eksperymentuje☹️

To, co umieściłam na zrzutach ekranu, na pewno nie ma związku ze zmianą ceny w ofercie.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@DarkStoorM Jak to się ma do nieprawidłowego sortowania po dacie w zakończonych?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Knowhere A nie wiem, temat był o cenie 😛

oznacz moderatorów