anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Spadł Twój poziom sprzedaży - konto prywatne

drahulec
#8 Zapaleniec#

Allegro już baaardzo daleko odleciało od sprzedawców.

Okazjonalnie sprzedaję pojedyncze przedmioty jako osoba przydatna, z prywatnego konta, które mam od 15 ta.

I ostatnio dostałam mail od Allegro:

ogólny poziom jakości Twojej sprzedaży spadł poniżej neutralnego. Może to zmniejszyć zainteresowanie kupujących Twoimi ofertami.

Dodam, że na ogólnym Allegro nie mam w tej chwili wystawione nic, więc nie wiem jakiej sprzedaży (jakich ofert) to dotyczy.

Na 11 rzeczy sprzedanych w tym roku mam raptem 2 komentarze, w tym jeden - o zgrozo - z uciętą jedną gwiazdką, bo pala.. sorry kupujący, nie doczytał, że koszt przesyłki za wylicytowany przedmiot to ogromne 8,99.

 

Po jakiego grzyba takie maile są są w ogóle wysyłane?

Sztuka dla sztuki, żeby ruch był?

Ma ktoś pomysł?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

Jest 5 pkt oceny jakości sprzedaży i już tu wielu protestowało  i nic nie wskórało, zapewne chcą żeby prywatni przenieśli się na Allegro Lokalne, ogólnie niedługo nikt bez NIPu nie sprzeda na koncie firmowym itd. , więc dążą żeby wszystkich wyrzucić na AL.😐

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/jakosc-mojej-sprzedazy

oznacz moderatorów

drahulec
#8 Zapaleniec#

A to wszystko wiem i rozumiem - obsługuję konto firmowe w pracy (nie ukrywam, że z co raz większym wstrętem).

Tylko nadal nie wiem jaki jest cel wysyłania maila o spadku jakości sprzedaży do osoby prywatnej, która aktualnie nic nie sprzedaje

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

Ano żebyś się bardziej starał o obsługę tych 11 klientów.

A tak na poważnie to jak mi się wydaje jest to robione po to, żeby przegnać osoby prywatne z ogólnego Allegro na Allegro Lokalne, gdzie nie musisz siedzieć przed kompem 24 h na dobę bo ktoś ci zada pytanie, gdzie nie ma dyskusji, zwrotów i tych innych **piiip**ół co jest wymagane na zwykłym, bo nie a tam czegoś takiego jak jakość sprzedaży.

oznacz moderatorów

netereca
#8 Zapaleniec#

oprócz jakości sprzedaży nie ma tam też za bardzo klientów 😉 znaczy jak wystawisz za cenę kilkakrotnie niższą niż na allegro zwykłym to ok, ale w innym przypadku to nie bardzo 😉 

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

Dlatego trzeba tam przyciągnąć jak najwięcej sprzedających, a za nimi pójdą kupujący i może serwis zacznie żyć. Ciekawe, czy ktoś przeanalizował, jak to się odbije na zwykłym Allegro, bo moim zdaniem ten pomysł z Lokalnym to niewypał i takie działania to próba reanimacji umrzyka, nie przyjął się i tyle, tak to bywa.

oznacz moderatorów

drahulec
#8 Zapaleniec#

...Ano żebyś się bardziej starał o obsługę tych 11 klientów. ...

no będzie problem z tym, bo zwykle paczka trafiała do paczkomatu, zaraz po wpłacie, lub najdalej dnia następnego rano, jak mi się już po nocy nie chciało lecieć.

Ale wiem, następnym razem dopłacę do wysyłki i może będzie git. Tylko nie wiem czy będzie następny raz...

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@drahulec w punkt! idealne słowo opisujące obsługę konta na allegro

o przepraszam, należy być poprawnym politycznie "w allegro"

 

oznacz moderatorów

netereca
#8 Zapaleniec#

W sumie to Allegro powinno jakoś rozwiązać sytuację z tym, że ludzie w 70% nie wystawiają komentarzy, jeśli nie wystawiają komentarzy to na jakiej podstawie allegro ocenia jakość sprzedaży? Co do zasady brak komentarza to dobry komentarz, bo najwidoczniej wszystko ok więc komentarze po tygodniu od dostarczenia powinny wskakiwać automatycznie jako pozytywne. Wiadomo, że najczęściej ktoś wystawia komentarz jak jest bardzo zadowolony i jak jest bardzo niezadowolony więc ocenianie w takiej sytuacji czegokolwiek jest absurdalne, bo często nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. To, że kupujący na allegro to święta krowa to już wiemy, ale allegro chyba nie ma świadomości, że sporo sprzedających szczególnie tych małych to też kupujący i teraz jeśli poczują się dotknięci jako sprzedający to nie będą też na allegro kupować. Chyba tam są na tyle mądre głowy, że to przewidziały, bo jeśli nie to cóż 😉 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro przypomina o wystawieniu komentarza, a maili i prywatni wylecą na AL.🙁

oznacz moderatorów

netereca
#8 Zapaleniec#

tak przypomina 😉 i efekty są żadne. Czy prywatni polecą to nie byłabym taka pewna 🙂 

 

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

Tak, przypomina, jak również o ocenie produktu. Moi klienci to docelowa grupa 70+, nie pamięta, co jadł wczoraj na kolację a po 90 dniach ma ocenić transakcję i ocenić produkty które dostał i odebrał 87 dni temu. I potem ocenia, nie wiedząc co, nie wie od kogo, ale pisze bzdury, obcina gwiazdki bo Allegro mu kazało a później jest zdziwiony, że nie może dalej kupować. Ot takie to przypomnienia i terminy od Allegro.

oznacz moderatorów