anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Spadek sprzedaży o 50% w marcu

sklepsenses
#9 Pomysłodawca#

Witam serdecznie.

Miesiąc marzec to jest jakaś totalna porażka. Spadek jest tak drastyczny że mam obawy jak to się skończy.

Parametry na tym samym poziomie.

Macie jakiś pomysł?

 

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

ALCkow
#13 Ambasador#

Racja, ceny poszły, ale ludzie dalej kupują. Oby jak najdłużej.

oznacz moderatorów

damianos99
#11 Animator#

@Zaslony-StarKids  napisał(a):

U mnie masakra, dzisiaj pomyślałam o zamknięciu firmy. W 1 miesiąc sprzedaż spadła o 80%. Włączyłam nawet wszystkie promowania ale nic to nie daje... 

Podpowie ktoś co się wydarzyło??


czyszczenie rynku ze sprzedawców, którzy lecą na małej marży, taka moja opinia

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

I tym samym psują rynek, a potem zaczyna się płacz że nie zarabia.

oznacz moderatorów

Client:100160870
#12 Orędownik#

https://youtu.be/DvAw_jYddoM Ach te kochane platne promocje😂

oznacz moderatorów

BrickWorkshop
#10 Popularyzator#

Ja bym się zastanowiła nad innym mechanizmem który można ostatnio zaobserwować na Allegro. Ciągłe zmiany które wprowadza Allegro nie sprzyjają Sprzedawcom. Strona ciągle ewoluuje ale w przeciwnym kierunku niż poprawienie sprzedaży. Sprzedać spada, sprzedawcy notują ciągłe spadki sprzedażowe i zaczynają sięgać po drogi system promowania. Czyli wprowadzane zmiany przez Allegro zamiast polepszać naszą sprzedaż wpędzają nas w konieczność ponoszenia kosztów dodatkowej promocji. Czyli wniosek jest taki, że Allegro bardzo opłaca się psuć sprzedaż, bo zarabia na płatnych drogich kampaniach reklamowych. Przykład: zamiana układów "karuzelek", czyli najpierw na górze strony przedmiotu widoczne są oferty innych sprzedawców, potem na dole na pasku widoczne są dopiero "inne przedmioty" sprzedającego. Ta zmiana nie wychodzi na lepsze Sprzedawcy, tylko ułatwia zakupy u konkurencji. Po co ta zmiana została wprowadzona? Żeby torpedować naszą sprzedaż. Drugi przykład - na stronie przedmiotu pod ceną oferowaną pojawiają się oferty cenowe innych sprzedawców, czasami tańszych i od razu zwracające uwagę Kupującego. Po co ten mechanizm? Żeby na stronie naszego przedmiotu promować przedmioty konkurencji - kolejna zmiana torpedująca naszą sprzedaż. I widać jak na dłoni, że zmiany wprowadzane przez Allegro nie sprzyjają zwiększeniu sprzedaży, tylko temu żeby w akcie desperacji przy notowaniu spadku sprzedaży sięgać po płatne narzędzia promocji i to z różnym skutkiem. Kto na tym zarabia? Odpowiedź jest oczywista

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Z pewnością, ale ludzie będą musieli przystopować z tym rozmachem zakupów.🙂

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Jest jeszcze pipipipipi gdzie wysyłka od 1zł za darmo, mają też kupony. Tam sporo ludzi się przeniosło. Inne sklepy również nieźle się pozycjonują w wyszukiwarkach i mają taniej. A osobiście kupuję loklanie w sklepach stacjonarnych bo dużo taniej, więc jak kupuję stacjonarnie to sprzedawca na allegro już mi tego nie sprzeda i obrót spada.

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Szczerze mówiąc Obroty rosną zyski też, ale " objętość" sprzedanego towaru spada. Czyli mniej przerzucamy towaru, ale jest on bardziej wartościowy. Ale zawsze jest ta obawa z tyłu głowy, że to wszystko padnie. Przy tych cenach to najniższa wypłata powinna wynosić na rękę koło 5000zł. Ludzie dalej kupują nie jest źle.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Co z tego że kupują jak wszystko drożeje a pensja słaba to raz drugi coś kupisz i w portfelu pusto .Kiedyś to ci sami klienci potrafili co rusz robić jakieś zamówienie ,teraz to najczęściej w pierwszym tygodniu po wypłatach. 

oznacz moderatorów

damianos99
#11 Animator#

możesz podać konkretne przykłady tych złych działań, które wpłynęły u sprzedawców na spadek obrotów ?

oznacz moderatorów

chmielna12
#11 Animator#

W mojej kategorii książki spadek rok do roku jest dość widoczny jak się sprawdzi statystyki allegro to sprzedało się w 2021 do 16maja za 130mln zł a 2022 w tym samym okresie za 100mln. Przyczyny tego spadku to osobna sprawa wcale nie wykluczam, że te 30 mln różnicy to sprzedaż na innych portalach i poza. Sam przymierzam się do sprzedaży innymi kanałami.

oznacz moderatorów