anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Spadek sprzedaży w sierpniu.

DHU-Zielinski
#8 Zapaleniec#

Pytanie kieruje do osób, które na Allegro sprzedają powyżej 12 miesięcy. Czy wam też drastycznie spadła sprzedaż w sierpniu? Zastanawia mnie jaki wpływ ma akcja Allegro 3 miesiące bez prowizji od sprzedaży na sprzedawców, którzy do tej akcji nie mogą przystąpić.

oznacz moderatorów
110 ODPOWIEDZI 110

pulkownik66
#19 Nestor#

@LEW433 Aaaa... wiedziałem- idziesz spać, boisz się duchów

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@WREDZIA-W1 napisała: "W zdecydowanej większości wina leży po stronie sprzedawców"

Witaj po jasnej stronie Mocy.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Client:79179573 Piszę tylko o przypadkach poruszanych tu, na forum. Jest wielu oszołomów kupujących, którzy uprzykrzają sprzedawcom życie, ale oni na forum nie lecą. Sami se doskonale radzą. Tu przychodzą klienci skrzywdzeni przez sprzedawców i w zdecydowanej większości mają rację. Takich sprzedawców jest jednak mało. Na całym Allegro zdecydowanie jest więcej szurniętych kupujących niż nieuczciwych sprzedawców.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@WREDZIA-W1 napisała: "Tu przychodzą klienci skrzywdzeni przez sprzedawców i w zdecydowanej większości mają rację"

 

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@WREDZIA-W1, gdybyś przeczytała uważnie, to zauważyłabyś, że wspomniałam o karach za pisanie bzdur. 🙂 Reszty nie będę komentować, bo i tak nie wiesz o co chodzi, a @xyz96 wie doskonale.

Nawet odpuszczę ci to przewrażliwienie. 🙂

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Dzięki za odpuszczenie 🙂  🙂 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@WREDZIA-W1 

🙂

oznacz moderatorów

hiphopshoppl
#11 Animator#

U Mnie nie ma spadku 

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@hiphopshoppl U mnie też nie ma spadku, na wszystko muszę sam zapracować.Przydał by się jakiś pokaźny spadek, Bo zrobiło się pod górkę.

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

W sierpniu zeszłego roku nie miałeś negatywów, teraz 18.

Sprzedawcę, który ma 97,3% pozytywów wybiera się tylko w ostateczności. W moim przypadku: nigdy. 

oznacz moderatorów

DHU-Zielinski
#8 Zapaleniec#

Teoretycznie tak, ale na przykład w kwietniu miałem 95,4 % pozytywów, a zamówień było 3x więcej. A do osób co pisały wyżej. Jak można zwrócić zwrot towaru bez paragonu? Urzędu skarbowego nie obchodzi aukcja Allegro bo to nie jest podstawa fiskalna. Ile czasu jest na reklamacje bez podania przyczyny? Jak można zwrócić gotówkę za towar jeżeli kupujący np. kupi blender przemieni silnik i odeśle zakupiony blender na dodatek w częściach. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie można wymagać paragonu przy zwrocie, zabrania tego UOKiK, można poprosić o paragon, albo jakikolwiek inny dowód zakupu, na przykład dowód wpłaty. Nie ma czegoś takiego jak reklamacja bez podania przyczyny. Przy reklamacji zawsze się podaje przyczynę i na jej rozpatrzenie jest 14 dni. Po odstąpieniu od umowy, czyli po zwrocie, sprzedawca powinien oddać wpłatę niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 14 dni i wtedy nie rozpatruje reklamacji. Może się jednak wstrzymać ze zwrotem wpłaty do czasu otrzymania odesłanej rzeczy. Nie można odmówić zwrotu wpłaty nawet wtedy, gdy kupujący odda sprzęt uszkodzony, niekompletny itp. Można jedynie w takim przypadku zmniejszyć odpowiednio kwotę zwrotu.

Poszukaj w sieci artykułów na ten temat i przepisów, jest tego cała masa.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96, można poprosić o zdjęcie paragonu i z głowy 😄

oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#

Witam.

Zgadzam się z większością osób, sporo sprzedaję i sporo kupuję na allegro, ale jak widzę negatywne komentarze (a u Pana w samym sierpniu są 3 lub 4) to nawet wolę zapłacić gdzieś drożej niż ryzykować że będę kolejną osobą które ten negatyw wystawi. Warto też odpowiedzieć na taki komentarz, bo czasem są nieprawdziwe i złośliwe. Jest tak duży wybór na allegro, że BARDZO duże znaczenie mają komentarze.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

DHU-Zielinski u mnie nieznaczny wzrost pomimo ,że straciłem SS .Może zależy od towaru .

xyz96 to nie jest pytanie do Ciebie , kultura nakazywałaby powstrzymanie się od wypowiedzi .

oznacz moderatorów

jolek-t2
#9 Pomysłodawca#

DHU-Zielinski Nigdy nie pisz z konta na którym sprzedajesz, bo właśnie zostałeś zaatakowany przez starą bandę Cafe Allegrowych szczurów donosicieli. Zawsze latem spada sprzedaż i lepiej olej te Ich z dupy porady.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@jolek-t2 Oczywiście - naruszaj śmiało prawo i regulamin, a tutaj pisz z innego konta, aby to ukryć 🙂

oznacz moderatorów

jolek-t2
#9 Pomysłodawca#

xyz96 Można regulaminowo posiadać kilka kont i nie pisać z tego na którym się wystawia. Mam nadzieję, że sporo osób to przeczyta i skorzysta z mojej rady.

Janirka Daj spokój tutaj jest gorsze szczurowanie i sprzedawanie niż za komuny.

oznacz moderatorów

Janirka
#12 Orędownik#

@jolek-t2 Jeśli uważasz że to co napisał @xyz96 to donosicielstwo i atak, to chyba jesteś zbyt wrażliwy. Napisał wprost co może negatywnie wpływać na sprzedaż i przy okazji wytknął błędy które autor może szybko naprawić. Po za tym, dobra rada i od dziada 😉 Lepiej o nieregulaminowych zapisach dowiedzieć się tutaj na forum, niż całować klamkę na zbanowanym znienacka koncie. 

@DHU-Zielinski A wracając do głównego tematu... nie wiem czy to kwestia branży czy faktycznie miesiąca, ale ja działam w dwóch totalnie różnych sektorach, i lipiec/sierpień to od wielu lat jedne z najsłabszych miesięcy... Może na to mieć wpływ brak hajsu u ludzi którzy się wycyckali na wakacjach, rozpoczęcie roku szkolnego etc. Przynajmniej ja to sobie tak tłumaczę 😉 Natomiast patrząc rok wstecz, spadek sprzedaży raczej u nas nie ma nic wspólnego z podwyżką prowizji i innymi zmianami...

_______
Kamila
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@jolek-t2  Racz zauważyć, że dzięki temu, iż napisał z firmowego konta, dowiedział się ważnych rzeczy i być może dzięki temu uniknie w przyszłości kary 🙂 Poza tym nikt tu na nim nie powiesił ani jednego psa, więc odpuść i głupot nie pisz. Pokaż, w którym miejscu został zaatakowany przez bandę Cafe Allegrowych szczurów donosicieli.

Ula

Ula
oznacz moderatorów