anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Spełnialność godziny wysyłki. Dlaczego nie zlicza mi przesyłek?

_sportsshoes_
#1 Nowicjusz#

Dlaczego mimo, że wysyłam zamówienia zgodnie z deklaracją do konkretnej godziny, system mi ich nie zlicza. Kurier je odbiera tego samego dnia a nazajutrz są u klienta. W raporcie, w rubryce "szybka dostawa" prawie wszystkie są oznaczone na "nie". Mimo wysłania kilkudziesięciu paczek zaliczyło mi 4. Zupełnie tego nie rozumiem. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Proszę o pomoc

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

AdvisorBooks
#12 Orędownik#

Pierwsza rzecz to jaką musisz zweryfikować to czy na pewno nadajesz przesyłki w sposób odpowiedni wg allegro, 2 najważniejsze rzeczy to:

- podawanie adresu email, który allegro generuje do każdego zamówienia (ten losowy ciąg znaków na domenie allegromail), tylko wtedy API Allegro zaliczy paczki jako przypisane do zamówienia i prawidłowo nadane

- upewnij się, czy kurier na pewno skanuje paczki przy odbiorze, jeśli tego nie robi to może być przyczyną, paczki muszą być zeskanowane przez kuriera lub na sortowni (nadanie w punkcie czy paczkomacie, oprócz przesyłek poczty polskiej, się nie liczy) najpóźniej do godziny 4:00 następnego dnia.

Możliwe też, że padłeś ofiarą błędu, który dotknął m.in. mnie, a o którym pisałem tutaj

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/czy-komuś-jeszcze-allegro-błędnie-kwalifik...

co prawda u mnie zaliczało mi prawidłowo te, które powinienem wysłać jako wysłane ale dodatkowo brało pod uwagę zamówienia, których nie powinno. Jeśli masz pewność, że powyższe dwa punkty na pewno są spełnione to skontaktuj się poprze formularz z obsługą allegro, na początku będą Ci wmawiać, że to wina przeglądarki lub plików cookies i będą kazali odpowiednio ją zmienić lub wyczyścić pliki, potem mogą próbować wcisnąć Ci, że robisz coś nie tak z tym, co napisałem powyżej ale konsekwentnie musisz odpisywać i wyjaśniać, w końcu pękną i przekażą to komuś, kto ma jakiekolwiek pojęcie choć może być ciężko się przebić przez "pierwszy front" konsultantów, którzy głównie robią wklejki z artykułów pomocy i w kółko piszą to samo. 

-

oznacz moderatorów