anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprawdź status zgłoszonej zmiany w produkcie z Katalogu Allegro

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Doceniamy Wasze zaangażowanie w tworzenie i aktualizację Katalogu produktów. Pochylamy się nad każdą sugestią zmian. Od dzisiaj możecie sprawdzić na jakim etapie jest weryfikacja Waszych zgłoszeń. 

Do Mojego Allegro dodaliśmy nową zakładkę  Zgłoszenia zmian. Znajdziecie w niej filty, dzięki którym uporządkujecie wyniki zgodnie z preferencjami, według: 

  • statusu zgłoszenia
  • daty modyfikacji
  • daty zgłoszenia.

zgłoszenia zmian nawigacja nowa.png

Sugestie mogą mieć jeden z trzech statusów: 

  • zaakceptowane
  • odrzucone
  • czekające.

Na stronie Zgłoszenia zmian macie również dostęp do dodatkowych informacji:

  • zdjęcia produktu z odnośnikiem do wszystkich ofert, które są z nim połączone
  • datę zgłoszenia sugestii
  • link do szczegółów weryfikacji zgłoszenia.

Natomiast po kliknięciu w Szczegóły, sprawdzicie:

  • parametry zgłoszone do zmiany
  • wartości parametrów wpisane w formularzu Zgłoś błąd w produkcie
  • status weryfikacji oraz jego wyjaśnienie
  • w przypadku gdy odrzucimy Waszą propozycję – powód takiej decyzji.

Nie czekajcie! Przetestujcie nowy sposób śledzenia sugestii już teraz.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40

pulkownik66
#19 Nestor#

@konto zamknięte Bo tam to jacyś cyrkowcy są, i widocznie lubią takie salta *od.alać.

*odwalać

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@konto zamknięte bo chodzi o to, żeby nikt nie zapamiętał nazwy użytkownika. A nie daj boże, żeby nikt nie próbował się z nim potem kontaktować, albo dzwonić, czy też wysyłać maila. Każdy taki potencjalny kontakt to próba obejścia opłat serwisowych, a to jest coś czego allegro najbardziej nienawidzi.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mikeza domyślam się, że takie cele przyświecają wszystkim zmianom na Allegro, ale to już nawet nie są moje oferty. Gdzie się podziała deklaracja Allegro, że produktyzacja nie zmieni tytułu oferty. Niby nie zmienia, ale jednak zmienia. Tak sprytnie to wymyślili. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@konto zamknięte Na liście ofert widoczna jest nazwa produktu, a nie Twojej oferty, bo nie musi ona być jedyną podpiętą pod ten produkt. Każdy ze sprzedających może nadać ofercie inną nazwę. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@nat_not zakładkę już mam, dzięki @Kaliope_Brzeg 😁. Przeraża mnie poziom pracy wszych specjalistów od produktyzacji. Dla mnie jest to wprowadzanie kupujących w błąd. Wasze nazwy produktów są z kosmosu, zgłaszanie błędów nie ma sensu, bo odrzucacie je chyba z zasady. Proszę bardzo, oto przykład. To jest moje zgłoszenie błędu, oczywiście odrzucone

872D354F-967B-4903-94C5-04CA3EA2D58D.png

Tak wygląda strona mojej oferty. Tu nie wystarczy napisać „herbata ekspresowa”. Mam kilkanaście takich herbat i każda jest ekspresowa, ale każda ma inny smak co jest istotne w przypadku tych produktów. Mogłabym tutaj mnożyć przykłady takich bzdur.

DD384654-65FD-45E5-BB4C-BD259F3527A9.png

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@nat_not i jeszcze jedna sprawa. Możesz mi wyjaśnić czemu, jeszcze wczoraj swoje oferty widziałam tak jak na pierwszym screenie, a dzisiaj widzę je tak jak na drugim. Nie żebym narzekała, że zniknęło porównanie z innymi ofertami, ale chyba za często mi sie ostatnio ten widok zmienia.😏 5578CAF0-1D42-4AB3-9893-B30556574097.png0E39CB12-A8E5-43B9-BB0D-4E3E2495A6FD.png

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@konto zamknięte Strzelam w ciemno, planują wyłączyć ten element na kontach firmowych (albo podczas przeglądania swoich ofert 😏 ) Na koncie prywatnym i nie będąc zalogowanym widzę najtańsze, na firmowym już nie, chociaż czasami się gdzieś tam wyświetli, ale to pewnie kwestia wyczyszczenia przeglądarki. Teraz właśnie wyczyściłem swoją i zmieniło mi na nowy widok....

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@DarkStoorM może nat not wyjaśni o co chodzi. Przydałaby się w końcu jakaś stabilizacja temu serwisowi, bo zbyt dużo zmian może się nam wszystkim odbić czkawką. 😏

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Jak obraz się zmienia to znaczy że coś się dzieje

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@DarkStoorM tak mi jeszcze do głowy przyszło, jutro 1 kwietnia, może Allegro szykuje nam jakiś nowy „żart” na dużą skalę. 😁

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@konto zamknięte Możesz reklamować decyzję o odrzuceniu zgłoszenia przez formularz, do którego link jest widoczny na przesłanym przez Ciebie zrzucie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@nat_not szkoda życia na walkę z waszą produktyzacją. Spójrz co można znaleźć wpisując nazwę zatwierdzoną przez Allegro 

https://allegro.pl/listing?string=herbata%20czarna%20ekspresowa%20Irving%2030g&bmatch=cl-e2101-d3681...

A teraz spójrz, co znajdziesz jak wpiszesz nazwę mojej aukcji

https://allegro.pl/listing?string=Irving%20herbata%20czarna%20poziomkowa%20z%20wanili%C4%85&bmatch=e...

 

oznacz moderatorów

decomasters
#10 Popularyzator#

a ja nie chcę czyścić pamięci podręcznej! potrzebna mi!

Pomijając pozostałe bzdety.

oznacz moderatorów

kytorr
#13 Ambasador#

mnie rozje.. herbata pozimkowa zamiast poziomkowa XD

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Nie, nie nie. Sorry, to wy to wprowadzacie na siłę , to wy płacicie krocie  kolejnym specjalistom od zginania kolan i gotowania na gazie..aaaa no i produkturyzacji.... Którzy wymyślają kolejne głupoty.   A jednocześnie to my, sprzedawcy mamy za was odwalać czarną robotę ? Ok, to zapłaćcie nam za beta testy waszego niedorobionego systemu. A nie szukacie durni którzy to zrobią za darmo.

oznacz moderatorów

mojosoft
#11 Animator#

@nat_not Automatycznie podpinacie moje oferty do błędnych produktów, moje oferty były podpięte pod właściwy produkt, a zostały bez mojej wiedzy zmienione i przypisane do błędnego produktu. 

Wasze zmiany wprowadzają w błąd kupujących. Np oferta 7588424274 dotyczy Paysafecard o nominale 20 zł , została przez was zmieniona i podpięta pod produkt o nominale 30 zł. kto za to weźmie odpowiedzialność ?

Nawet nie dostałem informacje że dokonujecie zmian w mojej ofercie. 

 

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Praktyka wskazuje jedynie na to, że "produktyzacja" po prostu "leży i kwiczy".

To jest po prostu "totalny obłęd".

Podpowiem - to nigdy nie będzie działać prawidłowo. Nie ma takiej możliwości, żeby Allegro stworzyło prawidłowo działającą bazę wszystkich dostępnych w kraju produktów.

To jest niemożliwe.

Odnośnie zgłaszania błędów/zmian w produktach z katalogu - zgłosiłem tylko 1 przedmiot.

Zgłaszany przedmiot:

"Wirnik silnika Odkurzaczy ZELMER 305.5200 Jupiter"

Wczoraj sprawdzałem - nic się nie zmieniło. Ten wirnik nie pasuje do odkurzacza Jupiter.

Odpowiedź Allegro na moje zgłoszenie - "Odrzucone. Proponowane zmiany zapisane są niezgodnie ze standardami pisowni lub standardami Allegro". To jakiś totalny "bełkot".

Dzisiaj jednak patrzę i widzę, że w końcu znalazł się ktoś z "nakrętką oleju" w głowie i to poprawił. Fakt, że do trzeba nieco wiedzy specjalistycznej, lecz to już leży po stronie Allegro.

Do tego dochodzi jeszcze inna sprawa - od kilku mies. zastanawiam się, dlaczego sprzedaz mi spadła a rachunki dla All sa na tym samym poziomie.

Dziś się po prostu załamałem - sprawdzam listing po cenie od najniższej - na 1-szej stronie oferty od dużych firm, bez promowania i sponsorowania, moje oferty, pomimo najniżej ceny - dopiero na drugiej stronie.

To jest ewidentne oszustwo - zarówno w stosunku do sprzedających, jak i kupujących - kupujący filtrując "po cenie " od najniższej", na 1-szej stronie widzi oferty w listingu w cenach od 110zł do 200zł nie wchodzi na pozostałe strony - bo po co, tam będą droższe. A okazuje się, że tam są np. moje tańsze oferty, w niższej cenie niż wyświetlone na 1-szej stronie.

To przecież jest jawna manipulacja ze strony Allegro wynikami wyszukiwania. Sortowanie nie działa ani na korzyść sprzedającego (tego mniejszego) ani tym bardziej na korzyść kupującego. To jest po prostu oszustwo ze strony Allegro.

 

 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Opis produktu w katalogu został w końcu poprawiony.

Dziwne, że dopiero po zgłoszeniu na AG - ale tak samo wygląda sprawa ze zgłaszaniem niezgodnych z prawem i regulaminem aukcji.

Natomiast pod względem fałszowania wyników wyszukiwania (sort: cena od najniższej) - niestety, te wyniki są nadal zmanipulowane przez serwis Allegro. Nic się nie zmieniło.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

logario_ig
#12 Orędownik#

@nat_not Produkt EAN 4020972110886.

Nie można połączyć go z ofertą bo już jest w katalogu inny produkt o takim EAN, ale jednocześnie nie można go znaleźć w katalogu po tym EAN.

Jak go znaleźć? Jak zgłosić błąd?

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@logario_ig Nie mam zielonego pojęcia dlaczego Allegro nie potrafi go znaleźć, ale ten produkt znajdziesz tutaj https://allegro.pl/offer/product/report/a9b79e5f-3814-4c28-8621-746fd9d8c124

Na początku myślałem, że będziesz musiała zamknąć ofertę, bo po 12 godzinach połączenia nie można stworzyć, jeżeli produkt jest w innej kategorii (stworzono go w kategorii: "Allegro - Dziecko - Zabawki - Dla niemowląt - Do pchania i ciągnięcia"), ale problem leży trochę głębiej. Jest to właśnie jeden z tych produktów, które albo zostały błędnie stworzone, albo w Allegro jest jakiś błąd przy tych kategoriach. Nie potrafię tego wytłumaczyć niestety, pewnie nawet samo Allegro nie wie o co chodzi 🙂

 

Znalezienie takich produktów zadziała tylko w jedną stronę - gdyby trzeba było zgłosić błąd w produkcie albo uzyskać wyjaśnienia od Allegro dlaczego nie można znaleźć produktu.

Pamiętasz może jeden z moich postów w innym temacie: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/produktyzacja-nie-%C5%82%C4%85czy-ofert-sa...

Zjedź do akapitu niżej UWAGA: Poniższe dotyczy tylko~~~

To jest taka droga od tyłka strony i tylko jak się ma chwilę czasu, bo trzeba wyszukać wszystkie oferty wystawione na Allegro i po kolei sprawdzać źródło strony czy widnieje identyfikator produktu, dzięki któremu możemy otworzyć formularz zgłaszania błędu. Wiem, że masz setki ofert, więc ręczne wyszukiwanie odpada 😞

Na skróty: otwierasz ofertę, CTRL+U -> CTRL+F -> wpisujesz productid i zaznaczy się to w źródle. obok będzie identyfikator produktu (służy tylko do zgłoszenia błędu, bo nawet pomoc Allegro nie potrafi znaleźć produktu po jego ID).

 

Ja chciałbym usłyszeć dlaczego tylko jeden sprzedający ma połączenie z tym produktem?

Połączenie jest widoczne na jego trzech kontach: nr 10582170678, reszta jest widoczna w sekcji najtańsze (jeżeli nie widzicie sekcji "najtańsze", otwórzcie ofertę w oknie incognito).

Jestem pewien, że to ten sprzedający stworzył produkt w katalogu i na pozostałych kontach wystawił przez API lub "Wystaw Podobną -> zmiana konta", tylko dlaczego nie można tego produktu znaleźć? 🙂 ani po EANie ani po nazwie nie można go znaleźć.

Zaobserwowałem jeszcze, że ten sprzedający ma ofertę wystawioną w kategorii:

- Allegro - Dziecko - Zabawki - Dla niemowląt - Pchacze 
 

a produkt stworzony został w kategorii:

- Allegro - Dziecko - Zabawki - Dla niemowląt - Do pchania i ciągnięcia

Nic tu się kupy nie trzyma 🙂

Uprzedzam, kategorie "powiązane" i tak nie działają, bo produkt jest usuwany z oferty po wybraniu innej powiązanej kategorii (przynajmniej jak ja próbowałem to zrobić)

oznacz moderatorów