anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż towaru a działalność

Mahika74
#10 Popularyzator#

Witajcie ! Działalność od dobrych kilku lat, od m-ca duży spadek sprzedaży (ledwo starcza na ZUS). Czy mogę bez konsekwencji podatkowych zawiesić działalność i sprzedawać jako osoba fizyczna ? Czy US może się do tego doczepić ? Nadal chciałabym sprzedawać, ale jeśli jest to na małą skalę, to na działalności przestaje mi się opłacać. Czy sprzedaż bez działalności dotyczy tylko nowych firm ? Ktoś z Was ma wiedzę na ten temat, podzieli się nią 🙂 ?? 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

mdrogeria
#21 Demiurg#

Mahika74 zawieszenie działalonści nie zwalnia Cię zobowiązku placenia sklądek ZUS . Musisz dzialalność zakończyć . Zapoznaj się z tym - https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-dzialalnosc-nieewidencjonowana-nowosc-w-konstytucji-biznesu

 

oznacz moderatorów

owady
#11 Animator#
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

owady to weszły jakieś udogodnienia , jakieś 20lat temu zawieszałem działalność na kilka miesięcy , ale niestety składki rypałem , taki był obowiązek . Wobec powyższego swój wpis uważam za wprowadzający w błąd . @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

505-00-99-00
#7 Wielbiciel#

Kompletna bzdura.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Mahika74 Możesz zamknąć działalność i sprzedawać jako osoba fizyczna w ramach działalności nierejestrowej, ale żeby to robić, wymagany jest pewien czas od zamknięcia działalności i są inne ograniczenia. Poczytaj; https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-dzialalnosc-nierejestrowa-brak-obowiazku-rejestracji-drobnej-firm...

W innej sytuacji nie możesz prowadzić ciągłej sprzedaży zorganizowanej, zwłaszcza przedmiotów nowych na aukcjach wieloprzedmiotowych, czyli nie możesz nabywać przedmiotów w celu ich odsprzedaży. Jeśli zaczniesz to robić, US może się przyczepić.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

xyz96 teraz Ty wprowadzasz w błąd cyt 

,,,i która w okresie ostatnich 60 miesięcy nie wykonywała działalności gospodarczej.,,,

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mdrogeria A gdzie ja piszę, że może to zrobić natychmiast? Podaję link z informacjami i uprzedzam o ograniczeniach. Sam piszesz bzdury, a później atakujesz mnie.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

owady 5 lat , gratuluję wyczucia .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mdrogeria Może być i 25 lat, ale ja nigdzie nie wprowadzam w błąd.

oznacz moderatorów

Mahika74
#10 Popularyzator#

Sprzedaję rzeczy w 90 % używane, pojedyncze sztuki, mam ich ponad 300, z zakupem nowego towaru wstrzymuję się widząc ten znaczny spadek sprzedaży. Przy zawieszonej działalności ZUS-u nie muszę płacić, to już wiem, potwierdziłam u księgowej. Ale ona sama też nie umie mi dać jednoznacznej odpowiedzi co robić dalej.

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Mahika74 to tak ,, na dwoje babka wróżyła ,, sprzedaż na allegro jest nad wyraz transparentna , trudno cokolwiek ukryć . Musisz zdecydować . Może lepiej bazarek .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Mahika74 W tej sytuacji powinnaś móc udowodnić, że posiadasz te rzeczy ponad pół roku.

oznacz moderatorów

505-00-99-00
#7 Wielbiciel#

Kolejna bzdura. Piszesz: "Możesz zamknąć działalność i sprzedawać jako osoba fizyczna w ramach działalności nierejestrowej" .... ale nie dodajesz że za takie coś grozi kara do 70000zł. Nie wypowiadaj się jak nie wiesz bo wprowadzasz w błąd.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale te wpisy są z 2021roku.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Mahika74  doczytaj . zdaje się że Ty nie bedziesz mogła jakiś czas handlować nawet na małą skale. W razie kontroli z US bardzo łatwo byłoby to powiązać z Twoją działalnością.

Natomiast to nie zmienia faktu że osoba która wczesniej nie prowadziła działalności mogłaby to robić ( mąż, siostra, rodzic). 

oznacz moderatorów