anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż jednego przedmiotu na co najmniej dwóch kontach

Shadow_Angel
#10 Popularyzator#

Czy możliwa jest (regulaminowo) sprzedaż jednego (lub kilku) przedmiotu/ów na co najmniej dwóch kontach, czy jest to zgodne z zasadami ?

Chodzi o sytuację gdy mam konkretny przedmiot (lub ich grupę, np. 5), który jest taki sam dla tych powiedzmy 4 kont.

Czyli np. książka Anonima o tytule "Anonim" znajduje się na 4 kontach. Przy czym jest to TA SAMA książka, tylko wystawiona na tych 4 kontach z osobna. Więc jeśli ktoś kupi na jednym, na pozostałych ręcznie zamykamy produkty, bo już został sprzedany.

Może być też oczywiście kilka przedmiotów - które wystawimy na tych 4 kontach, czyli zostaną niejako powielone ale wg kont (nie w ramach jedno konta), ale de facto sprzedającym będzie jedna i ta sama osoba.

Czy taka "polityka" jest zgodna z regulaminem sprzedaży w Allegro ?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mdrogeria
#21 Demiurg#

Jeśli sprzedawca wywiązuje się ze swoich zobowiązań w stosunku do klientów to nic nie stoi na przeszkodzie . Nagminne niewywiązywanie się to krótka droga do blokady wszyskich kont .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz mieć kont i powielać sprzedaż ale w razie jakieś wpadki możesz mieć zablokowane wszystkie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 

Możesz mieć kont i powielać

Co to znaczy? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Shadow_Angel Możesz na wielu kontach wystawiać taki sam przedmiot. Jeżeli dwie osoby na dwóch różnych kontach go kupią, musisz dwa przedmioty wysłać. Wystawiane tego samego, jednego towaru na kilku kontach jest ryzykowne, bo w przypadku zakupu dwóch sztuk nie będziesz mógł sfinalizować obu transakcji, a to jest niezgodne z zasadami. Po zakupie jednej rzeczy możesz nie zdążyć usunąć pozostałych aukcji. 

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@xyz96 

Dlatego pojawił się program - albo programy - które robią to automatycznie. Jeden z największych sprzedawców książek ma wszystko wystawione po trzy razy. Po zakupie jednego egzemplarza dwie pozostałe oferty są kończone w ciągu kilku minut, niezależnie od pory dnia czy nocy.

Fakt, że wystawia się na strzał - jeśli zdarzy się sytuacja opisana przez @kolekcjoner608 , gość leży i kwiczy.

Szkoda by go było, bo robi dobrą robotę: niezwykle skutecznie demoluje produktyzację w książkach😁

oznacz moderatorów

Shadow_Angel
#10 Popularyzator#

Moim zdaniem powinni zlikwidować możliwość wystawienia tego samego produktu wiele razy. Przez taką praktykę w wielu miejscach, tj. kategoriach, jest wysyp tego samego lub takiego samego produktu, i zamiast maksymalnie 10-20 stron paginacji różnych produktów w tej danej kategorii, jest ich ponad 100. To jest okropne, utrudnia przeglądanie i robi trochę wodę z mózgu, bo potencjalny klient nie wie co wybrać, a przy przeglądaniu tych stron po prostu zasypia 😐 Od tego jest wyróżnienie itp a nie zaśmiecanie setką wpisów. Ale Allegro pewnie o tym wie : ]

oznacz moderatorów

Shadow_Angel
#10 Popularyzator#

Właśnie ja konkretnie kojarzę że kiedyś na Allegro było zakazane wystawianie tego samego przedmiotu, na kilku "aukcjach" (czyli tworzyć jakby powielone strony jednego i tego samego produktu). Ale teraz, z tego co tutaj czytam od społeczności, jest to dozwolone (ryzykowne, ale dozwolone).

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Zaliczysz "wtopę" jak ktoś będzie szukał danego przedmiotu i będzie potrzebował np.3 sztuki i znajdzie je na twoich 3 kontach i kupi wszystkie a ty nie będziesz mógł mu szybko wysłać czegoś czego nie masz.

oznacz moderatorów

Shadow_Angel
#10 Popularyzator#

No właśnie tak to odbieram. Ja to piszę raczej w kontekście tej drugiej strony, tj. kupującego. Bo takie produkty znalazłem na Allegro. I sprzedający mi odpisał, że mam sprawdzić po numerze katalogowym czy to nie ten sam produkt : ]

oznacz moderatorów