anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż komercyjna na prywatnym koncie

jr1935
#10 Popularyzator#

Chciałam zapytać na jakiej zasadzie sprzedawca z tego konta sprzedaje jako osoba prywatna, ma ponad 1260 ubrań, sprzedała ponad 500 rzeczy (ma tyle komentarzy, więc sprzedaż była jeszcze większa) za 12 miesięcy. Nie jest to też tzw działalność bez rejestracji bo obroty miesięczne przekraczają połowę minimalnego wynagrodzenia. Na jakiej zasadzie allegro akceptuje sprzedaż ewidentnie komercyjną na prywatnych kontach bez zarejestrowanej firmy (bez płacenia danin- zusu i podatków) - dużo ubrań, męskich i damskich w różnych rozmiarach kupionych celem odsprzedaży : https://allegro.pl/uzytkownik/MQ_Fashion?order=n&p=2 

oznacz moderatorów
100 ODPOWIEDZI 100

az1rael
#21 Demiurg#

uokik wymaga podania pewnych danych sprzedawca je podał i odpowiada karnie za zgodność tych danych z rzeczywistością, a czy te dane będą wołem podane na 1 stronie czy czciaonką 6 w 30 odnośniku do 40 zakładki tego przepisy nie precyzują mają być dla kupującego dostępne sa dostępne a że się będą w sądach kłócić co kto rozumie jako dostępne czytelne itd to obchodzi strony zainteresowane sprawą. To że regulamin allegro ma dziury jak stodoła tez nie pierwszyzna jw pytanie czy celowo to tak napisali czy ktoś niekompetentny nie przewidział ja nie wnikam, ale skoro ja nie sprzedając niczego na allegro na podstawie przeczytania kilku zdań z regulaminu potrafię sklecić taki związek przyczynowo skutkowy który co do tego regulaminu broni się sam bo regulamin nie przewidział takiej sytuacji i nie został zmieniony na coś w stylu jeśli jeden z współmałżonków prowadzi działalność gospodarczą związaną z sprzedażą na koncie należy je przekształcić na firmowe i przenieść formę własności konta na tego kto prowadzi działalność; to ja tez nie wnikam ale to jest tak jakby w urzędzie dali ci zły formularz ty go wypełniłeś a potem urząd ci wlepił karę za zły formularz czyli sytuacja nie może mieć miejsca. W myśl tego co stoi w regulaminie i jak go można obejść sprawy nie zamkniesz bo nie zmusisz kogoś by zmieniał konto skoro przepisy i regulamin jasno nie precyzują co do słowa jak ma być. No chyba że allegro zmieni sobie regulamin jak pisałem i da do akceptacji pt albo się zgadzasz albo papa

oznacz moderatorów

jr1935
#10 Popularyzator#

Allegro niedawno właśnie zmieniło regulamin i zmusi sprzedającego do zmiany konta na firmowe.  To jedyne logiczne działanie jakie może podjąć allegro i nic złego się sprzedającemu nie stanie wręcz przeciwnie, skorzysta na tym, chyba że zamknie firmę, może tak zamierza, to wtedy jest problem bo nie można (a szkoda) przekształcić konta firmowego z powrotem na zwykłe. Można założyć wiele kont na allegro zwykłych i firmowych, ale jeśli nie można cofnąć do zwykłego takiego starego konta z wieloma komentarzami to oczywiście byłoby niekorzystne.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

druga rzecz nikt nie zmusi użytkownika konta do przekazania danych wrażliwych do allegro bo np ma paranoję że dane te ktoś ukradnie i weźmie kredyt dlatego użytkownik pewnie za wiedzą współmałżonka w ramach uzyskania jakiegoś dodatkowego dochodu prowadzi temu współmałżonkowi aukcje na allegro lokalnie bo tylko tutaj może sprzedawać jako prywatny a nie ma parcia na kasę i tytuły supersprzedawcy smarty albo na ilość kupujących patrzących za towarem na zwykłym allegro bo ma te przychody jako dodatek do sklepu stacjonarnego albo może i do etatu i traktuje to jako dodatkowe źródło dochodu a nie jako główne i dlatego wystarczą mu ograniczone zasięgi allegro lokalnie

oznacz moderatorów

jr1935
#10 Popularyzator#

...nikt nikogo do niczego nie zmusza, chcesz sprzedać na dużym allegro jako firma - załóż konto firmowe. Nie chcesz idź na inne. Ale jak przystępujesz do danej platformy musisz działać zgodnie z ich regulaminem.

oznacz moderatorów

jr1935
#10 Popularyzator#

Nie wiem jakie wrażliwe dane miałyby wycieknąć z allegro i zrobić problem wielkości atomówki. Dane firmy CEIDG są w internecie, każdy widzi. Dowód pokazujemy w tak wielu miejscach , banki też skanują, o nr pesel pytają nas choćby przy umawianiu wizyty u lekarza, więc dane z dowodu nie narobią wielkich szkód jak się tu przedstawia. Jak się zakłada firmę JDG to nie ma co liczyć na anonimowość. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

z tego co kojarzę to szanowne allegro swego czasu chciało lub chce od sprzedającego chyba skan dowodu / dokumentu tożsamości, a to już są dane bardzo wrażliwe masz pesel i serie nr dowodu 
tylko jak pisałem użytkownik nie musi mieć firmy i może woli być anonimowy a na pesel to można pięknie wyłudzić towar z dostawą na miasto z pożyczką pod zakup bo mamy dziurawe prawo jak ktoś będzie kumatym złodziejem to może pięknie człowieka załatwić a potem się tłumacz i odkręcaj

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

troszeczkę się pozmieniało
1 dowód okazujemy na chwilę a nie dajemy do przepisania sobie danych wrażliwych
2 banki ost z rodo ścignęli za kserowanie dowodów osobistych ale dziadostwo jeszcze w niektórych instytucjach się ostało 
3 peselu już nie podajemy po covidzie wystarczy imię nazwisko adres do ogólnego, a na eskierowaniu po kodzie przy rejestracji do specjalisty rejestrator dostaje wszelkie dane i nie musi pytać
4 znacznie łatwiej zarąbać dane cyfrowe np zdjęcie dowodu niż ksero z teczki w banku albo pesel z formularza do wyboru lekarza przy przepisywaniu się do przychodni

oznacz moderatorów

jr1935
#10 Popularyzator#

az1rael, jeśli byłoby tak jak sugerujesz, że na tym wspólnym koncie Allegro małżonków, jeden sprzedaje przez firmę a drugi prywatnie, i przychody idą na jedno konto, to byłby bardzo poważny błąd, mam nadzieję, że tak nie jest. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

nie mamy danych możemy domniemywać, Polak potrafi kombinować pewnie obmyślone tak by nie budziło zastrzeżeń (dobra księgowa zaora system) z drugiej strony nie znam się na prawie skarbowym może można współmałżonka upoważnić do konta firmowego lub dopisać wszak współwłasność majątkowa oznacza że kasa na nim zarobiona jest na pół konto może więc być na prowadzącego firmę ale współmałżonek może być upoważniony do korzystania z niego np robienia wypłat kartą z bankomatu itp

oznacz moderatorów

jr1935
#10 Popularyzator#

Znowu az1rael obraża i grozi. Znowu podaje nieprawdziwe informacje o sprawdzaniu konta przez allegro. Dlaczego tak zażarcie broni tego podejrzanego konta, o którym tu mówimy, jaki ma w tym interes ?

oznacz moderatorów

owady
#11 Animator#
oznacz moderatorów

jr1935
#10 Popularyzator#

Fajne 🙂 , ale nie pasuje. My tu rozmawiamy o przekształceniu wadliwego konta (zwykłego) w prawidłowe (firmowe) celem uniknięcia konfliktów z prawem w szczególności uniknięcia grzywny UOKIK za niedopełnienie obowiązku informacyjnego w stosunku do konsumenta.

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

Dzień dobry, @MQ_Fashion.

Zauważyłem, że w parametrach Waszych ofert zaznaczyliście, że nie wystawiacie faktur VAT. Mam rozumieć, że te 1300 ofert (w tym sporo nowego towaru) to wyprzedaż prywatnych rzeczy będących w  Waszym posiadaniu co najmniej 6 miesięcy?

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@Client:109199213 na koncie zwykłym nie można zaznaczyć, że wystawia się faktury.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

owszem ale na allegro lokalnie kupują zwykli ludzie nie firmy a zwykłemu kowalskiemu wystarczy paragon bo nie ma on nip-u ewentualnie paragon imienny czyli pseudofaktura taki paragon wielkości kartki a4 dołączony do towaru

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

@vonNogay  napisał(a):

@Client:109199213 na koncie zwykłym nie można zaznaczyć, że wystawia się faktury.


Może i tak, ale @MQ_Fashion to konto firmowe: https://allegro.pl/uzytkownik/MQ_Fashion 

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@Client:109199213 czyli 'pieniactwo' @jr1935 było potrzebne, bo jeszcze 12 godz. temu to było konto zwykłe.

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

@akcesoria-net-pl Wygląda na to, że presja ma sens. Spodziewałem się, że ci wszyscy atakujący @jr1935 zaczną robić dziwne fikołki, ale oni po prostu zamilkli. Ciekawe, ciekawe...

oznacz moderatorów

MQ_Fashion
#8 Zapaleniec#

Widzę, że są tu sami znawcy prowadzenia firm, którzy nie wiedzą nawet, że firmy które nie są vatowcami nie wystawiają faktur VAT.

 

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@MQ_Fashion no toś się popisał znawstwem. Nievatowcy wystawiają faktury bez VAT, a Ty w aukcjach piszesz, że nie wystawiasz nic, co jest wykroczeniem skarbowym.

 Schowek01.jpg

oznacz moderatorów