anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż papierków po lodach, o co chodzi?

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

Ktoś wie o co chodzi z tymi papierkami po lodach ?

https://allegro.pl/listing?string=lody%20ekipy&bmatch=e2101-d3794-c3683-com-1-1-0429&order=pd

Przecież to jakaś fikcja, czy pralnia pieniędzy ?

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

LEW433
#21 Demiurg#

Szal jest i to nie tylko tu. 🤣

oznacz moderatorów

Nad_Pilica
#12 Orędownik#

@Klaudiusz1983 

Chodzą słuchy że to akcja promocyjna Koral wystawia i Koral licytuje.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Dzieci się bawią sami sobie ceny podbijają bo regulamin AL im na to pozwala .Faktem jest że śmieci ostatnio zdrożały no ale żeby płacić takie kwoty za coś bez kompletnej wartości to już głupota.

oznacz moderatorów

cFiat
#11 Animator#

Jak zobaczę przelew za to na 200 koła to uwierzę. 

Sądzisz że któryś tatuś da za takiego śmiecia tyle pieniędzy ?

Jak dla mnie nawet jak dzieci wiedzą że rodzice mają taką kasę to nigdy by się nie porwali na coś takiego bo są zazwyczaj bardziej ogarnięci. 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

prowizja całkiem spora dla allegro 🙂 ciekawe co będzie jak odmówią jej zwrotu 🤣🤣🤣

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

Jedna wielka ściema. Syn wczoraj kupił kilka tych lodów bez najmniejszego problemu, trochę ponad 2 zł za sztukę.

To chyba jakiś nowy rodzaj taniej reklamy. Po co płacić ogromne pieniądze za reklamę. Wystarczy kilkadziesiąt aukcji na Allegro i podstawieni licytujący. 

Ciekawe co Allegro na to ?

oznacz moderatorów

Nad_Pilica
#12 Orędownik#

@Klaudiusz1983

Wystawiaj papierki, kupisz synowi mieszkanie a może i samochód.

oznacz moderatorów

DjMatiii61
#1 Nowicjusz#

Mam pytanie do was czy takie wystawianie papierków po lodach ekipa jest legalne co o tym sądzicie .

bo dwa tygodnie temu zadzwoniła do mnie kobieta z numeru prywatnego i przedstawiła się jako kurator sądowy i mówiła że jak nie skasuję ogłoszenia o papierkach to będzie musiałą zgłosić dalej do odpowiedniego działu mieliście takie coś

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jest legalne, możesz też wystawiać papierki po cukierkach, a kobieta niech sobie zgłasza jeszcze dalej do jeszcze bardziej odpowiedniego działu, nic Ci nie grozi.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

to pewnie był żart.

pranki telefoniczne, pełno tego na youtubie.

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

DjMatiii61 towar jak towar , ważne żeby klient był własciwie poinformowany co kupuje 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@DjMatiii61 Twoja konkurencja Cie straszy co byś nie wystawiał 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:48415850
#4 Eksplorator#

 

Witam ,mam pytanie 

Czy prawnie jako osoba prywatna mam prawo do sprzedaży na allegro  papierków po lodach  korala ekipa?

Które obecnie są modne ,znane .Chętnie kupują lody ludzie ,zwłaszcza kolekcjonerzy.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:48415850 towar jak każdy inny . Zapoznaj się jednak i  pamiętaj o uregulowaniu należności podatkowej .

oznacz moderatorów

Client:48415850
#4 Eksplorator#

dziekuje za odpowiedź

O co chodzi z tą należnością podatkowa ? Czy ja się robi po sprzedaży czy przed ? Alegro pobiera jakąś kwotę i to jest ta należność podatkowa czy jak ?

pozdrawiam 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:48415850 allegro pobiera prowizję, i to oddzielna sprawa a Ty musisz się rozliczyć z dochodu na koniec roku, jak zarobisz na papierkach i będziesz miał je krócej niż 6 miesięcy to trzeba się rozliczy z podatku jak będziesz miał coś ponad 6 miesięcy to nie trzeba o ile nie jest to sprzedaż zorganizowana i zarobkowa, ciągła 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:48415850
#4 Eksplorator#

Witam 

O prowizji wiem już od alegroo więc rozumiem 

 

Ale o co chodzi z tym rozliczeniem na końcu roku bo nie rozumiem ?

 

Przecież to jest sprzedaż a nie rozliczenie pracy pit.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:48415850 zarabiasz nie ważne czy pracując czy sprzedając towar, od zarobionych pieniędzy trzeba odprowadzić podatek dochodowy 🙂

Tak w skrócie kupujesz loda za 2 zł sprzedajesz papierek za 100 zł masz zarobione 98 zł i od tego trzeba zapłacić podatek dochodowy ;(

https://www.pit.pl/aktualnosci/sprzedaz-rzeczy-prywatnych-na-gruncie-pdof-984025

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:48415850
#4 Eksplorator#

No niby tak 

Sprzedając coś zarabiam .

 

Tylko bardziej nie wiedziałam o co chodzi z tym rozliczeniem ale okej .

Pierwszy raz coś chciałam wystawiać na allegro ,dodam że wcześniej nie sprzedawałam produktów przez internet 

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów