anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawcy z niezarejestrowaną działalnością

Jano_35
#9 Pomysłodawca#

Chcę poruszyć temat nieuczciwej konkurencji, a konkretnie Sprzedawców, którzy nie posiadają zarejestrowanej działalności gospodarczej. W branży w której handluję jest kilka loginów, które sprzedają ten sam towar, ale z ceną 10-20% niższą. Obroty kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie. Konta zarejestrowane np na adres hotelu na Tajwanie, a wysyłka z Polski. Allegro w żaden sposób nie reaguje na zgłoszenia twierdząc, że nie są Urzędem Skarbowym. Obserwuje te konta od około 3 lat i zastanawiam się po co rejestrowałem działalność i po co płacę podatki...

Też macie podobny problem w swoich branżach?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

pronac
#9 Pomysłodawca#

@Jano_35 

W mojej kategorii coraz mniej jest takich przypadków.

Jest to nie uczciwe zapewne ale jeżeli od tych sum opłacają prowizję to pewnie Allegro przymyka oko. 

Jeżeli jest podejrzenie przestępstwa skarbowego to należy zgłosić to do US.

oznacz moderatorów

Jano_35
#9 Pomysłodawca#

US a tak na prawdę KAS nic nie zrobił przez 2 lata. Podałem im nawet nr konta bankowego jednego delikwenta. Na zapytania co sie dzieje w temacie otrzymalem odpowiedź, że nie mogą udzielić takiej informacji. A niby szukają pieniędzy na 500+. Szkoda , że tylko u uczciwych obywateli.

oznacz moderatorów

misia_la
#10 Popularyzator#

Ciekawy problem. W mojej branży widziałam za to sprzedawców, którzy teoretycznie nie istnieją - nie mają konta firma, nie mają nr-u tel., tylko adres mailowy w zakładce o sprzedającym wysyłka z np. Cały kraj. Sprzedają zupełnie anonimowo, ale niektórzy w opisie mają: wystawiam FV.

Znam też przypadki takie jak opisujesz (akurat nie wszystkie z mojej branży), tylko bez podania adresu. Szara strefa. Sprzedają taniej, a dodatkowo trochę naginają prawdę w opisach towaru (znam towar i sprzedawcę), ludzie się nabierają, a jak nabiją wiele negatywów po jakimś czasie zakładają  nowe konta (wcześniej robią sprzedaż nawet na kilkadziesiąt tys. mies.) i od nowa - na początek robią promocję, żeby nabić sprzedaż - sprzedają rzeczy z niższej półki cenowej, więc nie do końca opłaca się droga sądowa, a czasem to nawet odsyłanie się nie opłaca.

Dodam, że nieuczciwie też działa konkurencja manipulując datami wysyłek, np. wysyłka natychmiast - a wydrukują tylko etykietę, a wysyłka p 4-5 dniach... Nowe filtry mam nadzieję to zmienią.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Jestem tu kilkanaście lat i ten temat wciąż się przewija. Nic z tym realnie nie da się zrobić. Sprzedający na czarno zawsze będzie miał lepsze ceny. A nawet jak po miesiącach walki uda Ci się zamknąć mu jakieś konto, za dwa dni będzie kolejne pięć, na wujka, babcię i sąsiada. Walka z wiatrakami. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

EskleB_pl
#8 Zapaleniec#

Tak długo jak będą spływały prowizje od sprzedaży, tak długo nie ma co liczyć, że Allegro choćby kiwnie palcem.

Jak masz 100 000 000 zł zysku za 2018 rok to nie będziesz ścinał gałęzi, na której siedzisz.

 

 

 

 

oznacz moderatorów

Jano_35
#9 Pomysłodawca#

Niby tak, ale w ten sposób Allegro obniża swój przychód. Za towar, który ktoś sprzedaje na czarno sporo taniej niż cała reszta otrzymują niższą prowizję. Dodając do tych 100 000 000 zysku utracone 10% to niezła sumka.

oznacz moderatorów

przysmakowopl
#9 Pomysłodawca#

Kilka dni temu rozmawiałem z Paniami z pewnej instytucji skarbowej ze śląska - były bardzo zainteresowane czarnym handlem na portalach aukcyjnych. I tutaj dochodzimy do pewnej ważnej kwestii - oni mogą szukać takich firm krzaków, tylko im się to nie opłaca w porównaniu np z maszynami do gier. Co innego jest w przypadku jeśli na dziennik podawczy wpadnie anonim z donosem na dane konto...

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@misia_la 

jeżeli znasz firmę to wydrukuj ich oferty i wyślij donoś do inspekcji handlowej

że nie spełniają obowiązków informacyjnych wynikających z ustawy konsumenckiej

 

inspekcja zrobi z nimi pożądek

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

do US napisz donosik że kowalski/nowak sprzedaje hurtowo na allegro jako osoba prywatna np: za ponad tysiąc zł miesięcznie i nie odprowadza podatków

odprowadza z tego tytułu podatków

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@Jano_35  Cześć,  może nie dokładnie takie same, ale podobne. Po prostu nieuczciwa konkurencja za całkowitym przyzwoleniem allegro. 

Część aptek sprzedających na allegro jest zarejestrowanych ze statusem "apteka"  i sprzedają leki, na szczęście tzw OTC czyli bez recepty. OK, choć ja uważam, że jest to sprzeczne z decyzja Inspektoratu farmaceutycznego uprawnionego do kontroli i nadzoru aptek , poczytaj sobie linki   https://bezprawnik.pl/allegro-sprzedaz-lekow/    albo http://www.rynekaptek.pl/prawo/gif-w-sprawie-dopuszczalnosci-sprzedazy-lekow-za-posrednictwem-serwis...

Druga część aptek, nie ma rejestracji allegrowej "apteka" choć jest też prawdziwą apteką ale zadowala się sprzedażą kosmetyków, suplementów, czy wyrobów medycznych. Nie są to leki, więc do ich sprzedaży nie jest potrzebny status "apteka" na allegro.  Moje konto należy do tej grupy. Działamy lege artis, nie sprzedajemy leków

Dwie pierwsze grupy maja liczne obostrzenia, nie maja wysyłek SMART, nie maja programu MONETY, nie stosują reklamy Adwords googla, albowiem wszystkie takie działania są sprzeczne  w rozumieniu art. 94a ust. 1 p.f.   i są zaliczane do przesłanek wskazujących na reklamę.

Jest równiez na allegro trzecia grupa aptek, skrywających się pod nazwą firmy, spółki, drogerii, spółeczki kosmetycznej,  itp które choć są aptekami działającymi w oparciu o prawdziwe apteki stacjonarne, to ich właściciele nie rejestrują statusu "apteka" na allegro, co prawda, uczciwie powiem, nie sprzedają leków, ale za to korzystają z rozmaitych chwytów reklamowych czyli MONETY, SMART. Jasne więc, ze maja większą siłę przebicia niż dwie pierwsze grupy.

Poczytaj sobie wątek SMART równi i równiejsi  https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/smart-s%C4%85-r%C3%B3wni-i-r%C3%B3wniejsi/...

Od czterech tygodni czekam na odpowiedź, która PUBLICZNIE obiecywała moderatorka Klaudia i kicha, znów temat zamieciony pod dywan.  A ja dojrzewam do złożenia skargi do UOKiK o nierównym traktowaniu podmiotów gospodarczych przez allegro.

oznacz moderatorów

Jano_35
#9 Pomysłodawca#

@AptekaNatolinskarozumiem Twoje rozgoryczenie i już wcześniej czytałem Twój post. Przypadek opisywany przeze mnie to w ogóle niezarejestrowana firma. Robią przychód miesięczny po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie od kilku lat. Nie wystawiają dowodów sprzedaży, jako adres nadawcy podają adres pod którym mieści się placówka Poczty Polskiej, konta Allegro zarejestrowane na adres w Tajwanie, w Chinach... Towar prawdopodobnie przemycony z Ukrainy bo na takie imiona są rejestrowane konta... Ani Allegro ani KAS nie reagują na zgłoszenia.

oznacz moderatorów