anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Spytaj spolecznosc

jm2007
#9 Pomysłodawca#

Witam Spolecznosc

i chcialbym zapytac dlaczego zakladka :

spytaj spolecznosc 

nazywa sie w ten sposob a nie np : spolecznosc lub zapytaj spolecznosc, gdzie slowo zapytaj uzywane jest w internecie o 100000 razy wiecej niz slowo spytaj a wiec jest bardziej popularnym wiedzac, ze sa to slowa podobne.

Dla mnie kiedy uczylem sie gramatyki w szkole gdzie byl duzy podzial ludzi na miejskich i wiejskich to spytac uzywali ludzie ze wsi.

Nie jestem zlosliwy ale nazwa Spolecznosc bylaby lepsza.

Ps. Nie mam znakow polskich bo tekst napisany zostal z telefonu Realme X ktory nie ma jezyka polskiego, pzdr

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

Vryko
#18 Luminarz#

To wersja wczesnej bety, więc sugestie są tu - ponoć - mile widziane.

Szczerze - widać i`m wiochmen, bo mi nie przeszkadza ta nazwa 😉 Za to z ukontentowaniem czepiam się paru innych rzeczy..

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

jm2007
#9 Pomysłodawca#

Nie chodzi mi teraz o ludzi ze wsi bo to bylo w latach 80-tych zeszlego wieku.

Podoba mi sie nazwa : Spolecznosc

oznacz moderatorów

Remedios2
#9 Pomysłodawca#

@Vryko  🙂

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@jm2007 dzięki za tę wątpliwość. Jeżeli chodzi o pozycjonowanie w Google to mamy nadzieję, że pozycjonować będą się konkretne odpowiedzi na pytania zadawane przez Allegrowiczów, a nie ogólna nazwa społeczności. Wydaje mi się, że nikt raczej nie wpisuje w Google frazy "zapytaj społeczność Allegro"... BTW, społeczność nazywa się Allegro Gadane 🙂

Natomiast jeżeli chodzi o gramatykę, to prof. Bańko twierdzi, że jest OK.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@msniezek No nie wiem, Maćku. Racja zależy od tego, jaką opcję polityczną wyznaje prof. Bańczak. Jest jedna poprawna i jedna nie bałdzo... 😛

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

jm2007
#9 Pomysłodawca#

wlasnie

teraz to jest problem kto ma racje

oznacz moderatorów

Remedios2
#9 Pomysłodawca#

@jm2007 

Spytać jest równie poprawne, jak zapytać, ale ma o jedno znaczenie więcej. Nauczyciel może spytać ucznia z jakiegoś przedmiotu, aby sprawdzić stan jego wiedzy, natomiast nie może go – w tym znaczeniu – zapytać. Oba wyrazy są obecne w słownikach.
Mirosław Bańko, PWN
 
no musiałam 🙂
oznacz moderatorów

jm2007
#9 Pomysłodawca#

A moj profesor mowil inaczej

oznacz moderatorów

Remedios2
#9 Pomysłodawca#

@jm2007  moja pani profesor uczyła, że po skrócie np. musi być kropka przed dwukropkiem 🙂

Chłopie, ogarnij się 🙂

oznacz moderatorów

jm2007
#9 Pomysłodawca#

widze ze nie mozna wypowiadac wlasnych mysli na tym forum bo zawsze znajdzie sie Ktos komu to nie pasuje i powtarza slowa z wikipedii zamiast uzyc wlasnego mozgu.

oznacz moderatorów

Remedios2
#9 Pomysłodawca#

@jm2007  cyt." duży podział na ludzi miejskich i wiejskich" Cię ten profesor od polskiego nauczył. Skrót PWN coś mówi? To z czasów, kiedy o Wikipedii nikomu się nawet nie śniło, a wiedzę czerpało się z książek w bibliotece 🙂

oznacz moderatorów