anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Status zamówienia - w realizacji.

mako_poznan
#9 Pomysłodawca#

Mam mały problem z allegro.

Klient kupuje przedmiot, ja go wysyłam, wklejam list przewozowy UPS, zmieniam status na wysłane.

Niestety u Klientów pojawia się w realizacji a nie jako wysłane.

Otrzymałem już jeden negatyw z tego powodu. Psuje mi to relacje z Klientami bo myślą, że paczka nie wysłana a kurier już dawno w drodze.

Pisałem do Allegro, otrzymałem taką odpowiedź:

"W przypadku przewoźnika UPS nie mamy gwarancji o przekazaniu nam statusu przesyłki. Polecam korzystanie z usług przewoźników zintegrowanych Allegro, wtedy dane są przekazywane automatycznie.

Lista przewoźników zintegrowanych z naszym systemem:
InPost,
Poczta Polska,
DPD,
UPS,
DHL,
X-press Couriers."

Nie ukrywam, że płacę za usługi to żądam ich wykonania. Każą wklejać numer litu to wklejam i reszta mnie nie obchodzi. A taka polityka jaką prowadzi Allegro podchodzi pod temat dla Rzecznika Praw Konsumenta. Namawianie mnie do korzystania z operatorów wysyłek Allegro w celu rozwiązania problemu jest troszkę nietyczne.

Wyślij przez Allegro inaczej będziesz mieć problemy stracisz Klientów - tak rozumiem odpowiedź allegro.

Błąd też osoby z pomocy allegro ponieważ wymienił UPS w przewoźnikach które działają.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Właśnie dlatego usunęliśmy wszystkie dostawy, które nie są zintegrowane. Przykładowo FedEx jest naprawdę solidną firmą, ale przez zamówienia, gdzie kupujący wybierze tego przewoźnika spada jakość sprzedaży, bo Allegro nie ma z nimi integracji...

Musi być metoda dostawy Allegro [...], jak Allegro Kurier UPS czy Allegro UPS Access Point, inaczej można się pożegnać z jakością sprzedaży w sekcji wysyłki w terminie. Trochę szkoda, że narzucają własne metody dostaw pod smart, w FedEx miałem stawkę 14,50 zł do 20kg i musiałem go usunąć, bo ponoć nie nadawałem przesyłek w terminie - a to tylko dlatego, że nie mają z nimi integracji.

Te całe Wysyłam z Allegro miało też być wygodne, a wcale tak nie jest 🙂 same paczkomaty nadaje się dłużej niż z Menedżera Paczek, nawet jednej paczki nie nadałem przez ten system.

Zobaczymy jak to się rozwinie w przyszłości...

oznacz moderatorów

mako_poznan
#9 Pomysłodawca#

No dobra, ale to dlaczego nie mogę zaznaczyć "wysłane" aby widział to kupujący. Pal licho ten numer przesyłki ale jak powiadomić klienta o zrealizowanym zamówieniu.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@mako_poznan Ty zaznaczasz ale u kupującego się status nie zmienia bo nadajesz UPS poza allegro i system tego nie wyłapuje

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

właśnie o tym pisał @DarkStoorM 

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@mako_poznanChodzi o to żebyś wysyłał przez Allegro, i tyle.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@DarkStoorM w takim razie Allegro może w dużym stopniu sterować rynkiem usług kurierskich w Polsce i niektóre firmy mocno osłabiać na rzecz innych..

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@vonNogay oczywiście, tym zabiegiem sprzedawcy przesiadają się na dostawców z przedrostkiem Allegro na których zarabiają 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów