anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sugestia [mydło!]

Vryko
#18 Luminarz#

Pomysł mnie napadł taki, że Allegro chyba jednak marnuje ogromny potencjał. Bo idealnie sprawdziło by się w polityce. Zobaczcie sami:

  • Dobry polityk musi mieć za sobą rzeszę ludzi.
  • Dobry polityk potrafi wprowadzić niepopularne zmiany, bez względu na wszystko, nie tracąc zbyt wielu zwolenników.
  • Jest konsekwentny w działaniu.
  • Orientuje się w społecznych nastrojach i problemach ekonomicznych kraju
  • Jest niezależny finansowo.
  • Ma umiejętność rozwiązywania sporów...
  • Jest inteligentny.
  • Nawet, jeśli zrobi coś karygodnego, potrafi wmówić elektoratowi, że to dla dobra ludzi.
  • Kłamie w taki sposób, że choć wszyscy o tym wiedzą, truddno mu to udowodnić
  • Dba wyłącznie o siebie i ewentualnie grupę najbliższych współpracowników.
  • Przeciwnicy szczerze go nienawidzą.
  • Wprowadza wciąż nowe podatki, tłumacząc, że tak naprawdę to obniżki...


etc, etc.

Jak widać - Allegro spełnia większość, o ile nie wszystkie przesłanki ku temu, by zająć się zawodowo polityką. Stąd też mój apel - Allegro na prezydenta!
A @msniezek  na rzecznika prasowego rządu...On potrafi wytłumaczyć wszystko 😛

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

KostekMax
#10 Popularyzator#

No mieli już swoje mini Hollywood z tymi filmikami z legendami to teraz czas na kolejny krok w samorozwoju 🙂

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Vryko Popieram, jednakże z małym zastrzeżeniem. Trza dopracować punkt siódmy:

  • Ma umiejętność rozwiązywania sporów...

Tej umiejętności raczej nie posiada. Powiedziałabym nawet, że jest wręcz odwrotnie. Ma umiejętność zaogniania sporów.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 sama prawda

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Vryko napisał: "Jest konsekwentny w działaniu."

Obiecali wyrzucenie szaraków na Allegro Lokalnie, a tymczasem szara strefa dalej wystawia na Allegro i ma się dobrze.

PS: Ten na ŻiP. Albo lepiej od razu do utylizacji.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79179573 Te szaraczki to taki problem? Kamyk w pantofelku? Ziarnko grochu pod podusią?
Przypominam, że to dzięki rzeczonym szaraczkom allegro jest obecnie tym, czym jest. Bo to szaraczki tu sprzedawały od początku, na tym kiedyś stricte aukcyjnym serwisie, który dopiero w ostatnich latach stał się "wielkim magazynem".
I nie wrzucaj wszystkich do jednego wora z etykietką "szara strefa". Nadal są tu tacy, którzy wyprzedają swoje niepotrzebne już prywatne rzeczy (a nie prowadzą regularną sprzedaż bez DG) i do tzw. szarej strefy absolutnie się nie zaliczają.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Knowhere Nie mam problemu z prywatnymi sprzedawcami. Niech sobie siedzą na Allegro Lokalnie i wystawiają swoje graty, czy tam "wirtualne przedmioty", jak ten tu mistrz: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/jak-prawid%C5%82owo-opisa%C4%87-sprzedawan... 

Nie obchodzi mnie, czym Allegro było kiedyś. Tamte czasy minęły i już nie wrócą. Allegro dzisiaj to wielka galeria handlowa tworzona przez przedsiębiorców i dla przedsiębiorców. A ja kupując nowy towar na firmę chcę dostać fakturę, a jako konsument nie chcę cały czas sprawdzać, czy sprzedawca na pewno respektuje prawo do zwrotu i reklamacji. Chcę kupować bezpiecznie i od sprawdzonych dostawców. I chcę to mieć w standardzie, bez proszenia się i bez zgadywania, co Pan Sprzedawca miał na myśli konstruując ofertę.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79179573 Parafrazując to, co napisałeś w innym wątku - kupujący ma przywilej przeglądania ofert sprzedających na allegro i kupowania w nich. A jeśli nie podobają mu się obowiązujące tu zasady (np. takie, że swoje oferty wystawiają tu również tzw. szaraczki), to w każdej chwili może zabrać swoje zabawki i iść do konkurencji na jednej z dziesięciu największych platform sprzedażowych na świecie😏

Ale jeśli jednak postanowi zostać i kupować bezpiecznie tylko od sprawdzonych przedsiębiorców, z fakturą VAT, zwrotami, reklamacjami i standardem (allegro), to wystarczy, że zacznie używać filtrów wyszukiwania.

filtry.png

 

 

 

 

 

 

Szaraczki nie wystawiają faktur, nie mają w swoich ofertach monet, nie mają dostępu do strefy marek, nie mają statusu super sprzedawcy. Zdarza się, że mają smart (który też ma swój filtr na samej górze drzewka filtrów), choć to zapewne stanowi jakiś ułamek procenta wszystkich ofert.

Coraz częściej zaczynam odnosić dziwne wrażenie, że niektórym przydaliby się jacyś specjalni opiekunowie z MOPS-u pomagający klikać w wyszukiwarkach😐

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Knowhere 

Nie odnosisz się do clou mojego wpisu. Zapowiedź rozdzielenia serwisów i stworzenia "profesjonalnego" Allegro oraz Allegro Lokalnie (czyt. bazarku dla handlarzy kotami w workach) nie była jakąś mglistą obiecanką. Oni od miesięcy przygotowywali zmiany w regulaminie, ustalali terminy, podali je do publicznej wiadomości, a teraz rakiem się z tego wycofują. I o to mi chodziło, kiedy pisałem o niekonsekwencji zarządzających tym serwisem.

Co do filtrów, to znam i używam, bo muszę. Działają lepiej, niż tagi na wypoku. Ale i tak wolałbym, żeby guano-aukcje januszy handlu były zupełnie oddzielone od ofert profesjonalnych sklepów.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79179573 Dlaczego w niemalże każdym swoim poście obrażasz osoby sprzedające prywatnie (jednocześnie smarując miodem tyłek "profesjonalnym sprzedawcom")? To jest to o czym pisałem w innym wątku - brak kultury i wychowania u kupujących.
Moim zdaniem nie powinieneś w ogóle na ten temat się wypowiadać, skoro konto na allegro masz od 2 miesięcy i pewnie nigdy niczego nie sprzedałeś, a już na pewno nie trafiłeś stukniętego kupującego. No chyba że to konto służy tylko do bezstresowych i anonimowych wypowiedzi na niniejszym forum (czyt. do trollingu), bo ze swojego głównego nie masz odwagi pisać, bo za swoje wypowiedzi zapewne bardzo szybko trafiłbyś na CL u wielu sprzedawców😏

Termin był już przekładany parę razy. najpierw okres przejściowy miał trwać bodaj do końca listopada, później do końca stycznia, następnie do końca czerwca. Ale jak widać AL zostało wypuszczone zbyt pospiesznie, w mocno zubożonej i niedopracowanej (w stosunku do zwykłego allegro) formie. Nie w porządku byłoby więc wobec tzw. szaraczków obligatoryjne wykopanie ich na portal w wersji beta. Bardzo dobrze zatem się stało, że allegro po raz kolejny przesunęło okres przejściowy, tym razem bezterminowo (a przynajmniej do takiego wniosku można dojść po tym, co napisała @_HolaOla_ w jednym z wątków).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Knowhere 

...to konto służy tylko do bezstresowych i anonimowych wypowiedzi na niniejszym forum (czyt. do trollingu), bo ze swojego głównego nie masz odwagi pisać...

Trafiony-Zatopiony

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@pinsplash Phi.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Knowhere  Dlaczego w niemalże każdym swoim poście obrażasz osoby kupujące? ("debile", "stuknięci", itd., itp.)? To jest brak kultury i wychowania u sprzedających.

Konto w AG mam dłużej od Ciebie. Który z nas ma wobec tego większe prawo do wypowiadania się w tym miejscu?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Vryko smutno mi, że żadnej z nas nie ująłeś w tym zestawieniu 😞

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@cloudcloud No bo my Polacy nie potrafimy z siebie żartować Smutny ten kraj ....

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Vryko @LEW433 w gotowości na żarty też jesteśmy 🙂 Dobrego wieczoru!

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@cloudcloud  To weź nadepnij @msniezek , albo jakoś inaczej nań wpłyń i niech robi, co obiecał 😉 Bo zacznę **piiip**aczyć głupoty w każdym forum, a już specjalnie mocno - w Numizmatyce, kurna!! 😉

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@cloudcloud Ujmę w kolejnym...ale zastanów się, czy aby na pewno tego chcesz 😉

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów