anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[sugestia] ocena przedmiotu bez kodów ean

star-print
#8 Zapaleniec#

Mam sugestię dla serwisu.

Sprzedaję coś, co sam produkuję. Nie mam kodów EAN, podobnie jak wielu sprzedających (i producentów zarazem). Wystawiam ten sam produkt w kilku kategoriach, ale Kupujący oceniając produkt na aukcji X robią to tylko tam.

Rozważcie proszę funkcjonalność, aby samemu nadawać symbole produktom (nawet ukryte), aby ocena była jedna dla danego produktu na wszystkich aukcjach.

Podejrzewam, ze podobnie jest dla produktów personalizowanych. Mamy na przykład kufel z grawerem, w różnych kategoriach (różne okazje). Ten sam produkt, a np. na 10 aukcjach osobne oceny.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@star-print Dziękujemy za sugestię.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Xard86
#10 Popularyzator#

Mogłoby to być kłopotliwe, bo jak zweryfikować czy uczciwie sprzedawca dodał takie kody i "połączył" jednakowe produkty? 

Chociaż w sumie mam podobny problem- kategoria odzież, ten sam model w 3 kolorach, po 7 rozmiarów - łącznie na wszystkich aukcjach pewnie by się zebrało ze 30 ocen, a tak widać tylko w danym rozmiarze.

Może łatwiejsze byłoby łączenie ocen z ofert wielowariantowych ale tam też sprzedawcy czasem robią bałagan i w ofertę wielowariantową wrzucają zupełnie różne rzeczy - więc chyba ciężko by to zrobić sensownie.

oznacz moderatorów

star-print
#8 Zapaleniec#

Myślę, że to jest w interesie sprzedającego, więc raczej nie będzie kręcenia.

Ewentualnie coś co wyłapuje podobne parametry, jak cena, szablony wysyłki (takie same ilości dla danego sposobu wysyłki na różnych aukcjach), może wyłapanie zdjęć (taki sam rozmiar, na pewno jest to do zrobienia).

oznacz moderatorów

Xard86
#10 Popularyzator#

Właśnie dlatego, że oceny pomagają w sprzedaży spodziewałbym się kręcenia przy tym 🙂 Np. mam różne rodzaje butów i dodaje do kilku modeli ten sam kod - opinie wyglądają sensownie bo odnoszą się do butów, a to, że modele pochodzą od różnych producentów to inna sprawa. Albo mam produkt X którego producent nie będzie już robił, to wprowadzam od innego producenta rzecz "Y" i przenoszę sobie takim kodem opinie...

Pewniejszym zabezpieczeniem mogłaby być groźba usunięcia wszystkich ocen przypisanych do danego kodu w przypadku wykrycia nadużycia - nikt chyba by nie ryzykował, ale co w sytuacji gdy ktoś złośliwie lub przez pomyłkę połączy z naszą ofertą? Skomplikowana sprawa.

Żeby to sensownie zrobić trzeba by przebudować całą logikę wystawiania ofert na Allegro na "produkt główny" i podpięte pod niego "warianty". Ocenę wystawia się produktowi głównemu a nie wersji. Chociaż akurat nie rozwiąże to problemu gdy ten sam produkt byłby na różnych aukcjach.

oznacz moderatorów