anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[sugestia] wysyłka w 24 godziny, właściwy sposób liczenia?

star-print
#8 Zapaleniec#

Kontaktowałem się z Allegro jakiś czas temu, odnośnie oceny za czas wysyłki. Uzyskałem odpowiedź, że 24 godziny są liczone dokładnie. Jak jest obecnie?

Zdarza się, że zamówienie złożone w poniedziałek o godzinie 14, jest wysyłane we wtorek o 16. U mnie kurier w różne dni różnie przyjeżdża (w poniedziałek potrafi być o 12, a we wtorek o 16). Podobnie z Inpostem. W punkcie w ktorym zostawiamy przesyłki czasem skanują je od razu, a czasem dopiero np. jak przyjedzie po nie bus. A to czasami różnica kilku godzin...

Przed świętami mieliśmy też sytuację, że kurier obsługujący rejon się nie wyrabiał, i sami podrzucaliśmy paczki do oddziału DPD. Czasami nawet po godzinie 18, i wtedy robiło się więcej niż 24 godziny. A paczki i tak wychodzą tego dnia, niezależnie od zeskanowania o godzinie 11 przez kuriera, czy po 18 w oddziale.

Moja sugestia dla Allegro - aby liczyć 24 godziny jako nadanie do końca następnego dnia roboczego, albo możliwość oznaczenia aukcji "wysyłka najpóźniej następnego dnia roboczego".

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@star-print Sposób liczenia czasu nadania przesyłki się nie zmienił. Dziękujemy jednak za Twoją sugestię.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

Właśnie o to chodzi, że się nie zmienił. Większość sprzedawców jest w stanie bardzo precyzyjnie określić kiedy paczka zostanie nadana. Na przykład:

Paczki wysyłamy o godzinie 15 (o tej godzinie przyjeżdża kurier). Tego samego dnia jesteśmy w stanie wysłać jeśli zamówienie spłynie do nas przed godziną 12tą (jasne jest mama nadzieję, że potrzebujemy trochę czasu na przetworzenie zamówienia, przygotowanie paczki i złożenie zlecenia odpowiednio wcześniej).

Finalnie więc potrzebujemy na nadanie paczki od 3-27 godzin. Jeżeli kurier albo Poczta skanuje paczki 6 godzin po odebraniu od nas, Allegro liczy to jako 9-33 godzin.

Podkreślam jednak, że znając tylko godzinę złożenia zamówienia jesteśmy w stanie określić czy będzie to 6 czy 17 godzin. 

Tymczasem Allegro oczekuje od nas sztywnej deklaracji 0, 24, 48, itp. godzin. I musimy wybrać - albo deklarujemy długi czas nadania 48h. Ale widzą to klienci i może to ich zniechęcić do zakupu, mimo że tak naprawdę jest duża szansa, że ich paczka zostanie wysłana w np. 5h. Albo deklarujemy 24h ze świadomością, że dla jakiegoś % paczek na pewno nie wypełnimy tego terminu, bo jest to fizycznie niemożliwe.

Tak wiem, że Allegro wprowadziło opcję "zamów do godziny x, wyślemy dzisiaj". Ale to jest tylko proteza. Tu potrzebna jest zmiana sposobu patrzenia na to. Nie liczcie godzin, które upływają od złożenia zamówienia. Patrzcie na to, w którym dniu roboczym wysłana jest paczka. Wysłana, a nie zeskanowana przez 5ty z rzędu magazyn Poczty Polskiej.

oznacz moderatorów

hiphopshoppl
#11 Animator#

Tak jak Ejczbi pisze wymagacie do jakości nadania w 24h ale wasz system jest wadliwy.
Bo jak ktoś złoży zamówienie o 15 w sobotę to ja muszę ją nadać, a w zasadzie kurier, czy poczta musi ją zeskanować do 15 w poniedziałek a odbiory mam o 17. Paczka i tak dotrze do klienta następnego dnia ale ja już nie dotrzymam tego 24h. 

Powinniście mieć to w deklaracji żeby każdy mógł zaznaczyć  od kiedy liczy się te 24h np od 17ej.

oznacz moderatorów

goliatt
#9 Pomysłodawca#

@hiphopshoppl  w przypadku zakupów w dni wolne, czas właśnie jest liczony do końca pierwszego dnia roboczego. Zakup sobota 8 rano to do poniedziałku do 23:59 masz czas na nadanie. W przypadku piątku 10 do poniedziałku do 10.

Zgadza się system nie jest doskonały i powinna być informacja 1 dzień roboczy a nie 24h.

Mam kuriera inpost który nie podjedzie po 15 po paczki paczkomatowe i tyle. Nic nie pomaga, nawet kontakt z centralą regionu. Nadaję do paczkomatu po 16 i dopiero następnego dnia odbiera je kurier i idą w sumie 2 dni zamiast 1. Ale na szczęście allegro przy paczkomatach pisze 1-2 dni robocze 😄

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@hiphopshoppl Najprościej byłoby określić, że nadajemy do końca dnia roboczego.  To miałoby sens.

Endrju
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@nat_not @star-print @ejczbi Natalia, fakt powinno być liczone do końca dnia następującego po zakupie ( roboczego). To nie jest wyimaginowany przykład a standard : zakup 10;00 rano a kurier przyjeżdża następnego dnia pomiędzy 10 a 16 i 24h przekroczone. Przy czym i tak paczka ląduje na rozdzielni tego dnia wieczorem ( nie ma znaczenia godzina nadania- 10 czy 16)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

star-print
#8 Zapaleniec#

No dokładnie o to chodzi. Mi zdarzało się, że kurier zabierał paczki (stały, obsługujący rejon od kilku lat) i ich nie skanował przy odbiorze, a dopiero w oddziale.

Druga sprawa to rózne godziny odbiorów. Nie każdy ma siedzibę w dużym mieście, gdzie kurier jeździ cały czas po małym rejonie. Rano dostarcza paczki, a po południu odbiera. U mnie działa to różnie. A taki UPS na przykład jest o godzinie 10-11 i nie ma możliwości, żeby przyjechał później. Nawet jak się ma umowę i sporą liczbę paczek (dowiadywałem się jak chciałem podpisać z nimi umowę).

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Może coś źle rozumiem, ale przecież kryterium brzmi "Numery przesyłek uzupełnione w terminie", a nie zeskanowane w terminie. Czyli ważne jest kiedy wprowadzisz, a nie kiedy zostanie to sczytane przez Pocztę P. Tamto do dopiero w zapowiadanym "Śledzenie statusu przesyłek"

oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

No właśnie to jest dobre pytanie. Oczywiście to jest furtka do nadużyć, bo w tej sytuacji wystarczy wygenerować etykietę, żeby wbić numer przesyłki do KP. I jako kupujący już doświadczyłem takiej sytuacji, że numer przesyłki wbity, a paczka nadana 3 dni później. Oczywiście to już jest trudne do zweryfikowania czy paczka leży na Poczcie, bo ktoś nie zeskanował czy też sprzedawca cwaniakuje.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@ejczbiNiejasności by nie było, gdyby można było sprawdzić, które przesyłki zostały uznane za nie nadane (czy też nie wprowadzone) w terminie. Tak jak jest np. na e-Bay. Pisałem o tym kilka razy w ankiecie nt. strony z "jakością"

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@nat_not koledzy mają rację. Zupełnie nie ma znaczenia czy kurier odbierze przesyłkę o 10 rano czy o 16. Tak samo czy na pocztę zawioże ją o 12 czy o 14.30. Te przesyłki w tym sam terminie dotrą do klienta. Poza tym nie mam wpływu na to czy kurier podjedzie  w południe czy wieczorem, kiedy on zeskanuje te przesyłki.  Czas nadania przesyłki powinien być liczony do końca dnia roboczego.

Endrju
oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

A może tak. Wysyłam w dniu zakupu ( czas liczony od momentu zakupu do godz.  23,59 oraz Wysyłam w najbliższym dniu roboczym, czas liczony od godz. 00,00 do 23,59 ,  następnie w 48h i.t.d.  

oznacz moderatorów

opony_wrzesnia
#8 Zapaleniec#

Też to zgłaszałem do allegro. Może to poprawią. 

Moja propozycja była prosta. 

Jak sprzedający deklaruje wysyłkę tego samego dnia do godziny 15:30 i sprzedaż będzie do tej godziny to list ma być załadowany tego samego dnia do godziny 23:59.

Jeżeli sprzedaż będzie po godzinie 15:30 to list ma być załadowany do 23:59 ale dnia następnego. 

Wtedy nie będzie problemów, że kurier zeskanował o 19 a nie o 15. 

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Raz jeszcze dziękuję za Wasze sugestie 👌

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

goliatt
#9 Pomysłodawca#

@BURZYNSKIDjest opcja Kup do godziny - wyślemy dziś - deklaracja wysyłki w dniu dzisiejszym jak kupisz do ustawionej przez sprzedawcę godziny.

Raczej słabo z takim Wysyłam w dniu zakupu bo kupi ktoś o 21 i wyślesz tego samego dnia? Dlatego jest godzina graniczna.

Drugie ok.

oznacz moderatorów

opony_wrzesnia
#8 Zapaleniec#

Fakt, źle napisałem, kolega nat_not wcześniej pisał, że nie liczy się godzina skanu tylko załadowania listu. 

Problem w tym, że my też korzystamy z dropshoppingu i listy ładują się nam o 23. 

Więc wszystkie zamówienia po godzinie 15 (do tej przyjmuje hurtownia) przechodzą na drugi dzień a co za tym idzie załadowanie listu przekracza 24 godz. 

oznacz moderatorów

hiphopshoppl
#11 Animator#

No nie wiem czy liczy się czas od wygenerowania listu czy zeskanowania bo np automat w dyskusji dodaje list przewozowy dopiero po umieszczeniu w paczkomacie a nie po wygenerowaniu etykiety.

oznacz moderatorów

opony_wrzesnia
#8 Zapaleniec#

My sprzedajemy tylko kurierem, paczkomaty mnie nie dotyczą.

Nie wiem technicznie jak to wygląda więc o paczkomatach się nie wypowiadam.

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@goliatt Ok, ale moja propozycja liczenia czasu i tak jest lepsza od aktualnej, liczniki czasu można by ustawić  do czasu pracy i dobę rozpoczynać o 18,  ale czy to nie jest zbyt trudne zadanie dla informatyków z allegro?😂

oznacz moderatorów