anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

System łączenia przesyłek Allegro DPD

musicsklep_pl
#12 Orędownik#

System łączenia przesyłek jest niedoskonały. Sugeruje zmienić to. Przyklad:

Przedmiot 1 - przesyłka Dpd, 1 sztuka w paczce (bo nie mogę wysłać więcej niż 1 w paczce ze względu na gabaryty).

Przedmiot 2 - przesyłka Dpd, dopuszczam 5 sztuk w paczce, gdyż jest możliwości wysłania do 5 sztuk.

DLaczego jeśli ktoś kupi przedmiot nr 1 wraz z przedmiotem nr 2 to Allegro łączy to w jedna przesyłkę, skoro przedmiot nr nie może być wysłany razem z innym przedmiotem ??? Ja mam teraz się głowic jak to wysłać? I tak będziemy musieli wysłać 2 paczki.

 

 

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

SzukamLampy
#10 Popularyzator#

@musicsklep_pl 

Możesz sam zadecydować, jak system ma to liczyć. Wchodzisz tutaj:

https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/ustawienia-dostawy

Klikasz:

Sposób obliczania kosztów dostawy -> zmień

 

Możesz wybrać:

Jeśli klient kupi u Ciebie przedmioty z ofert, w których ustawienia metod dostawy różnią się od siebie, to:

- przesyłki będą nadane osobno, a koszty dostawy zsumują się

 

Gdy wybierzesz tę opcję, wtedy system nie będzie ich łączył w jedną paczkę.

oznacz moderatorów

musicsklep_pl
#12 Orędownik#

Miałam już tak kiedyś ustawione, i niestety tez był 'bubel' w tym ustawieniu..., bo klient nie płacił za przesyłki osobno, a w panelu zakupowym klienta pojawiała się opcja "koszty dostawy ustalane ze sprzedającym", po czym nikt z kupujących nie ustalał z nami kosztów i wpisywali sobie zero jako koszty dostawy. 

Kolejna bzdura - bo koszty w jednym były allegro smart, w drugim produkcie koszt wysyłki 40 zł, bo gabaryty nie pasują do allegro smart i klapa...

oznacz moderatorów

SzukamLampy
#10 Popularyzator#

@musicsklep_pl Może miałaś ustawione "klient ma możliwość wpisania innego kosztu dostawy". Tej opcji nie zaznaczaj, tylko to, co napisałam wyżej. U nas tak jest ustawione i dobrze działa.

Sporadycznie zdarza się sytuacja, że przedmioty mieszczą się w jedną paczkę, a system policzył za dwie - wtedy oddajemy kupującemu nadpłatę za drugą paczkę.

oznacz moderatorów

musicsklep_pl
#12 Orędownik#

Dzięki. W takim razie sprawdzę. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów