anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

System komentarzy

MAMY ROZWIĄZANIE!
rentgenus
#9 Pomysłodawca#

Niestety ale ocena wystawiana tylko i wyłącznie przez kupujących nie jest uczciwa.Jeżeli Allegro nie chce znieść systemu komentarzy, powinno wrócić do formy z możliwością oceny kupujących, co funkcjonowało jakiś czas temu.W tej chwili system komentarz ostrzega tylko przed "nieuczciwymi" sprzedającymi ale nie chroni sprzedających przed kupującymi "dla jaj".Ponadto sprzedający nie mają możliwości odniesienia się do oceny/komentarza, jeżeli komentarz jest pozytywny ale z zaniżoną oceną.Ocena kupujących pozwalała na odrzucenie oferty niesolidnego kupującego przed zakończeniem aukcji ze względu na negatywne komentarze.W tej chwili nie nie ma podglądu z kim się tańczy.Efekt jest taki, że oczekiwanie na wpłatę do której w końcu nie dochodzi, przedłuża się, co skutkuje zablokowaniem przedmiotu na ten czas.A jak wiadomo czas to pieniądz.

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
LEW433
#21 Demiurg#

@rentgenus Jak system nie obraża sprzedającego to Allegro nic z tym nie zrobi,Allegro także jest ustawione na kasę jak napisałaś.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@rentgenus Nic z tego, system negatyw za negatyw nie wróci. Nie będzie już karania kupujących negatywem za wystawienie negatywnej oceny transakcji, bo nie chcesz chyba powiedzieć, że kiedyś sprzedawca pierwszy wystawiał negatywa kupującemu? Doskonale zdajesz sobie sprawę, że dawniej zasłużone oceny negatywne bardzo często nie były wystawiane sprzedawcom ze względu na obawę przed odwetem, przez co wiarygodność ocen stała pod dużym znakiem zapytania. Obecny system nie jest idealny, ale jest mniejszym złem.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96  i to jest nasz odwieczny problem ( generalizując ) nie wybieramy między dobrem a złem, tylko między złem a mniejszym złem 🤔... ( sie mnie naszło na filozofowanie jak to zobaczyłem)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@pinsplash Dobrze powiedziane Pinstagorasie.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@pinsplash No cóż, tak został wytresowany naród przez ostatnie 30 lat - aby wybierać mniejsze zło😏
Dla niektórych jest to już tak naturalny stan, że nawet nie zdają sobie sprawy, że coś jest nie tak.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Knowhere

Jeden filozofuje, drugi politykuje... Ma rację ifonka, że Mydelniczka była fajnalaughing

Bez obrazy, rzecz jasna. Po prostu pierwszy raz w życiu tęsknię za czymś, czego na oczy nie widziałam i trochę dziwnie się z tym czuję.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 Skoro filozofowanie i politykowanie nie trafia w cel, to pozwól, że posłużę się cytatem filmowym.

"Matrix to system, Neo. Ten system to nasz wróg. Lecz gdy jesteś w środku, to co widzisz? Biznesmenów, nauczycieli, prawników, stolarzy. Umysły ludzi, które staramy się ocalić. Lecz zanim to zrobimy, ci ludzie są częścią tego systemu, a to czyni ich naszymi wrogami. Musisz zrozumieć... większość tych ludzi nie jest gotowa do odłączenia. A wielu z nich jest tak bezwładnych, tak beznadziejnie zależnych od systemu, że będą walczyć w jego obronie."

Teraz "matrix" zamień na "allegro", "umysły" na "konta", a "odłączenie" na "wylogowanie"🤣

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Knowhere

JEZUS MARIA!!!

Jakem ateistka: Jezus Maria!!!

Jest aż tak źle?

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

No tak tresować można małpy które nie mają rozumu.

oznacz moderatorów
rentgenus
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście że takie sytuacje miały miejsce (ocena za ocenę).Negtyw negatywowi nie był jednak równy.Wystawienie w odwecie było widoczne i dla rozsądnego Sprzedającego taki negatyw u Kupującego nie miał znaczenia.Jednak już negatyw za niedokończenie transakcji (brak wpłaty, brak kontaktu) stanowił dobrą wskazówkę dla Sprzedającego.Na dzień dzisiejszy brak jest jakiejkolwiek weryfikacji solidności Kupujących.Allegro jedynie może takiemu delikwentowi zawiesić konto (przy którymś razie), tylko co to daje skoro można dokonać zakupów bez rejestracji lub założyć nowe konto?

oznacz moderatorów
kozozaur
#7 Wielbiciel#

 Niestety nieuczciwy sprzedawca też może się wybielić .Jakiś czas temu wystawiłem negatywa towar doszedł niekompletny i z dużym opóźnieniem.Sprzedawca odpowiedział na negatywa że informował mnie o możliwym opóźnieniu wysyłki i że proponował zestaw zastępczy. Oczywiście łgał jak pies i co w takiej sytuacji można zrobić?

 

oznacz moderatorów
rentgenus
#9 Pomysłodawca#

Rozwiązań w tej sytuacji jest wiele.Począwszy od zwrotu w związku z niezgodnością z zamówieniem (opisem).Założenie dyskusji w którą w razie potrzeby włącza się Allegro.Transakcje na Allegro są ubezpieczone, także w ostateczności serwis zwróci kwotę za zakupy, a sam będzie dochodził swojego u nieuczciwego sprzedawcy.Nie muszę chyba nadmieniać że w takiej sytuacji najlepsze jest prowadzenie korespondencji, aby wszystko było czarno na białym.Nie o tym jednak pisałem.Chodzi mi o oceny za niewywiązanie się z zawartej umowy przez Kupującego (brak kontaktu, brak wpłaty).Głównie jest to bolesne w licytacjach gdzie udział bierze kilkanaście osób, a wygrywa taki delikwent który po wszystkim przepada jak kamień w wodę.Na Allegro wielu jest takich licytujących dla zabawy, bo nie ma dla nich żadnych konsekwencji.Oczywiście są konsekwencje prawne za niewywiązanie się z umowy.Tylko trzeba tego dochodzić na drodze prawnej z powództwa cywilnego.Wątpię jednak aby komuś chciało bawić się w sądy za 50, 100, 200, czy 300 zł.

oznacz moderatorów
GnieznoPTR-BHP
#7 Wielbiciel#

Myślę, że rozwiązaniem byłaby weryfikacja klienta. Allegro mogłoby zastosować system ocen kupujących. Jeśli w swojej historii zakupów, nie miałby żadnych podejrzanych sytuacji, Allegro samo przypisywałoby mu wiarygodność, bez udziału sprzedających. 

oznacz moderatorów
pietrozzo
#7 Wielbiciel#

Ten system komentarzy jest do bani, tak jak i system bezgwiazdkowy itd. Na poprzednim koncie miałem bardzo dużo ocen, i w moment moje konto stało się zupełnie puste, dokładnie jak te nowo założone. Obecnie zrobiłem multum zakupów, wystawiając komentarze sprzedającym za każdym razem, a sam nie otrzymałem żadnego. Naprawdę porażka.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@pietrozzo Masz rację ale to jest pokłosie tego że sprzedawca nie może wystawić pozytywnych opinii kupującym sam jako sprzedawca bym chętnie dał im zasłużone gwiazdki swoim dobrym klientom ale system nie pozwala ,tylko klient może pisać co o nas sprzedawcach myśli ale my też szanujemy dobrych klientów i powinniśmy mieć prawo ucierania nosa tym którzy kupują dla zabawy i narażają nas na straty .

oznacz moderatorów