anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Szara strefa na allegro

RED
#21 Demiurg#

Allegro staje się miejscem coraz mniej przyjaznym dla Kupujących

Jakiś czas temu @xyz96 punktował Sprzedawcom regulaminy, punktując w nich zawarte klauzule abuzywne

i braki formalne

 

Ostatnio sprawdzając konkurencję jestem przerażony, gdzie ja od 22 lat sprzedaję produkty i wszystko już tu widziałem

Ukryte dane sprzedawcy, brak danych do reklamacji czy zwrotów towarów o innych obowiązkowych klauzulach informacyjnych wymienionych w ustawie konsumenckiej nie wspomnę

lub wystawione hurtowe ilości nowych towarów z dopiskiem nie wystawiam faktury

 

i to wszystko przy aprobacie allegro - oferty wyróżnia 100% powiązanie z katalogiem produktów,  brak opisu

lub opisy kradzione od  innych

 

wśród tych ofert konsumenci starają  się znaleźć ofertę po najlepszej cenie

 

Serwis z tym ewidentnym łamaniem praw konsumenta nic nie robi

Ostatnie zmiany z porządkowaniem kont prywatnych sprzedających na firmę mają raczej chronić serwis przed ewentualnymi roszczeniami prawnymi niż być zmianą prokonsumencką

specjalnie podaje przykład sprzedawcy, który wg norm allegro jest wzorowym i idealnym oferentem

https://allegro.pl/oferta/bateria-dell-latitude-e6500-4400mah-metal-szara-12173138135

i z tego co widzę dużo lepszym od nas (polecany, lubiany, terminowy)

ale

@_HolaOla_ czy do tego zmierza Allegro?

 

 

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

Halfrunt
#18 Luminarz#
  1. Ale super sprzedawcy to on nie ma. 
  2. Może prowadzić działalność na próbę.
  3. Być zwolniony z VAT na niską sprzedaż 

😁 trochę naciągane, ale czy niemożliwe?

oznacz moderatorów

FalaPlanty
#10 Popularyzator#

Być może się mylę, poprawcie mnie 🙂 Sprzedaż elektroniki itp. obowiązkowy  podatek Vat.

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@FalaPlanty Tak, VAT od pierwszej złotówki.

5900 ofert i nie jest przedsiębiorcą. Ewidentnie sprzedaż na czarno.

@Halfrunt 

  1. Może prowadzić działalność na próbę. NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO.
  2. Być zwolniony z VAT na niską sprzedaż ELEKTRONIKA
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Jeśli tak można to też chcę.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

Szukając informacji na temat tego sprzedawcy otarłem się o dziwne rzeczy.

1. Że jest to istniejąca firma, ale budowlana (chociaż po nazwie nie znalazłem nic takiego w rejestrze).
2. Śladowe ilości aktywności w sieci przy sprzedaży... biżuterii? Stare reklamy, jakieś przedziwne domeny (numer telefonu używany na Allegro jako domena).
3. Teraz niby sprzedają elektronikę?

Nie wiem, co tutaj jest grane, ale ten sprzedawca śmierdzi na milę.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@RED 
Pisałem m.in. tu: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/reklamacja-z-tytu%C5%82u-r%C4%99kojmii-ro...
o ofertach przedsiębiorców w których deklarowane jest przez nich działanie mogące być niezgodne z prawem, a biorąc pod uwagę wartość uszczupleń podatku VAT i ilość transakcji które doszły do skutku w Serwisie: przestępcze (sprzedaż przez czynnego podatnika VAT fabrycznie nowych urządzeń elektronicznych na fakturę "bez VAT" lub "VAT-marża")

Można zadać pytanie: Dlaczego Serwis mający wiarygodną informację (potwierdzoną deklaracjami sprzedających: Przedsiębiorca: NIP - czynny podatnik VAT, wystawiający ofertę w kategorii: ELEKTRONIKA, stan: NOWY, faktura: BEZ VAT) o możliwości zawarcia w Serwisie transakcji o charakterze przestępczym - zamiast chronić Konsumentów narażonych na udział w transakcji w której może dojść do przestępstwa (skarbowego), np. blokując możliwość wystawiania takich ofert - toleruje je ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@RED jak sam nie zgłosisz do skarbówki czy UOKiK to nie licz na allegro przecież to ich kasa i dbają o każdego kto dorzuca do skarpety 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@kostas11 
Skarbówka nie ma instrumentów do karania za sam "zamiar".
Może co najwyżej sprawdzić u Sprzedawcy prawidłowość rozliczeń za dokonane transakcje - i to robi: na co wskazują coraz liczniejsze doniesienia np. o wizytach policji u Kupujących biorących udział w takich transakcjach, a w przypadku telefonów komórkowych - nawet wizytach u aktualnego posiadacza karty SIM umieszczonej w takim telefonie.

Serwis powinien jednak nie dopuszczać do wystawiania oferty (a wystawioną usuwać), która została umieszczona w Serwisie z zamiarem popełnienia (co wynika wprost z deklaracji sprzedawcy w ofercie - a co może być trudne do rozszyfrowania przez konsumenta, i nie powinno sprawiać żadnych trudności osobom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo konsumentów na Allegro) czynu zabronionego (wykroczenia lub przestępstwa).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@RED, dzięki za zgłoszenie. Weryfikujemy tę sytuację. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

według mnie jest legalnie działająca firma, która postanowiła

sobie wykorzystując w pełni mechanizmy allegro, kosztem praw konsumentów

wystawić sobie na wiele kont automatami swoje oferty

 

konto będzie istnieć dopóki nie załapie dużej ilości negatywów, potem oferty zostaną przeniesione do innego konta a to postoi w zamrażarce tak długo jak negatywy znikną

 

firma posiada zapewne kilkadziesiąt podobnych kont, którymi rotuje wg potrzeb

za pół roku konsument nie znajdzie tego sprzedawcy, nie założy dyskusji i nie złoży reklamacji

 

konto idealnie wpisuje się w politykę anonimizacji allegro

i pokazuje doskonale jak serwis jest daleko w tyle w stosowaniu ustawy konsumenckiej

 

a takich są tysiące na allegro w tym takie, które kradło od nas opisy ofert

 

sprzedawców

 

 

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@RED, podjęliśmy odpowiednie kroki, natomiast nasze działania na tym się nie kończą. Będziemy monitorować całą sprawę i w razie potrzeby, zareagujemy.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów