anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Szkic ja usunąć? Sama ich nie zapisywałam. Ratunku!

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

Zaczęły mi się pojawiać zdublowane aukcje. Pomyślałam, że przez nieuwagę wystawiłam podwójnie. Zazwyczaj miałam ustawione "moje oferty- aktywne" Parę dni temu otworzyło mi się" moje oferty- wszystkie-" - i wtedy między aukcjami zobaczyłam szkice. Przełączyłam na aktywne i o szkicach zapomniałam. Znów zauważyłam zdublowane aukcje. Zaglądam w szkice a tam jest już ich 120. Skąd się biorą i jak je usunąć?

A najgorsze w tym wszystkim jest to, że zdublowane z innymi numerami ale wystawione w tym samym czasie aukcje na WOŚP i ktoś w nich zalicytował. I teraz nie wiem co z tym fantem zrobić? Jak jednym przedmiotem obdarować dwu wygrywających?

Jak sobie z tym poradzić?

Proszę o pomoc krok po kroku. Nie zapisywałam żadnych szkiców.

 

@msniezek   @mr_oma @la_nika @_HolaOla_ może Wy coś doradzicie.

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@ifonka-zaba 

Żabciu, czy w "aktywne" też masz zdublowane te same oferty? Bo we "wszystkie" pojawia się wszystko - aktywne, zakończone, zaplanowane - no i szkice też, jeśli jakieś masz.

Chciałam pomóc, sprawdzałam, kombinowałam... i nie mogę - bo normalnie w wystawionych masz po kilka takich samych przedmiotów.

Nie wiem, dlaczego tak jest. Widzę tylko, że wszystkie zdublowane aukcje różnią się datą zakończenia, z reguły o 3 dni (w jednej 5 do końca, w drugiej 8 na przykład).

Obejrzyj swoje aukcje "z zewnątrz", bez logowania, i zobacz czy faktycznie są zdublowane. Ja Ci tego nie powiem - na przykład zeszytów masz kilka, ale z różnymi fotkami, więc chyba to różne przedmioty są.

Nie mam więcej pomysłów😞 Ale może to naprowadzi kogoś bardziej obeznanego - a szczególnie admina?

 

oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@Kasiulki2 Właśnie w aktywnych pojawiły się te zdublowane. Czasami  je zdążyłam wyłapać i kończyłam. Zeszytów miałam 20 z kilku fotkami powtarzającymi się. 3 już sprzedane a jako aktywne i na dodatek z ofertami jest 19. A bardzo pilnowałam,żeby się zgadzało. Czyli jakieś się zdublowały co dziś odkryłam. W zeszytach na 28mego mam 3 kończące się o prawie jednakowym czasie 18:58, 19:10 i 19:32 a pilnowałam, żeby każda aukcja kończyła się w innym dniu. Tu przy tylu prawie takich samych aukcjach ciężko mi było się połapać. Dziś wychwyciłam tylko dlatego, że jedna aukcja z czym innym 10156709443 którą dziś dojrzałam miała się kończyć w tym samym momencie co zdublowana o innym numerze a z tym samym fantem pojedynczym i wtedy zaczęłam sprawdzać. Tu dubla usunęłam bo nie było ofert a z zeszytami mam problem, bo oferty padły a zeszytów zabraknie.

Te szkice same się mnożą. Już jest ich 170 a nic od poprzedniego wpisu na aukcjach nie robiłam. Jak do tej pory żadnego szkicu ja nie tworzyłam. Szkice są nawet aukcji które dawno sprzedane😢 I tak to wygląda jakby od czasu do czasu taki szkic sam się wystawiał bez mojego udziału.

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ifonka-zaba Jakoś tutaj https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/moje-oferty?offerType=AUCTION&statuses=INACTIVE możesz pousuwać szkice.

PS Szkic tworzy się za każdym razem, gdy z formularza wystawiania (bez zapisywania go) przejdziesz na inną podstronę. Szkic to nic innego, jak "migawka" niezapisanej (niewystawionej) oferty.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@Knowhere  no właśnie tak próbowałamScreenshot_2021-01-27 Allegro Moje Allegro.png

pousuwać te szkice ale wyświetla mi, że nie można ani zakończyć ani ukryć. Raz przy jednym gdy zajrzałam wyświetliło mi na czerwono,ze szkic będzie dziś usunięty. Ale nie wiem czy zniknął bo jeszcze tego nie ogarniałam. Wczoraj najpierw ich było 120, potem zrobiło się 170 a dziś znów jest 120. Czemu się tak zmieniło też nie wiem.

 

Fakt faktem, że stron z aukcjami mam otwartych fyfnaście

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@ifonka-zaba 

Widzisz na listingu te aukcje, których Ci Allegro nie chce zamknąć, bo to niby szkice są? Zalicytował ktoś choć w jednym niby-szkicu?

Kurczę, to powinien sprawdzić ktoś, kto ma dostęp do kodu tego Matrixa - a jak na złość adminów wcięło, kiedy się prawdziwy problem pojawił.

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ifonka-zaba @Kasiulki2 wybacz, że długo czekałaś. Napisałam w tej sprawie do odpowiedniego działu, gdy otrzymam odpowiedź, wrócę tutaj z informacją.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@la_nika  Proszę tu kolejny przykład zdublowanej aukcji 10136942926 i 10142726818 koniec tego samego dnia z różnicą 2 minut. Nie wiem kiedy były wystawione ale na pewno nie moja to sprawka.

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

I pomyśleć że  kiedyś wszystkie te informacje o wystawieniu, przebiegu licytacji, zakończeniu były widoczne i dostępne dla wszystkich zainteresowanych bez żadnych " informatycznych wygibasów ".

oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@la_nika @Knowhere 

teraz zobaczyłam przy dwu szkicach na czerwono Screenshot_2021-01-27 Allegro Moje Allegro usuniemy.png

 

a reszta tez będzie w ten sposób usuwana?

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ifonka-zaba Widocznie szkice ofert na WOŚP rządzą się własnymi prawami (albo znowu ktoś czegoś nie dopatrzył), bo te "zwykłe" u mnie usuwają się od ręki.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ifonka-zaba otrzymałam odpowiedź. Szkice są zapisywane automatycznie, każda nowa zmiana podczas wystawiania oferty powoduje zapisanie szkicu. Szkice są przechowywane przez 60 dni, jeśli w tym czasie nie wprowadzisz zmian taki szkic zostanie automatycznie usunięty. Jeżeli w zakładce oferty przefiltrujesz oferty poprzez filtry "aktywne" lub "szkice" to ilość ofert się zgadza? Jeśli filtrowanie nie pomaga, w pierwszej kolejności wyczyść proszę ciasteczka i uruchom przeglądarkę ponownie, a jeśli to nie przyniesie rezultatu prześlij nam proszę zrzuty ekranu.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@Kasiulki2  W szkicach na listingu widzę. we wszystkich też je widać. W szkicach nikt nie licytował bo pewnie ich nie widzą. Ale tak by wyglądało jakby z tych szkiców te zdublowane same się wystawiły. Gdy wcześniej je przyuważałam ( te duble) zganiałam na siebie, że coś mi się pomerdało, że jakaś pomroczność jasna mnie ogarnęła cy cuś. Sprawdzałam, które są zdublowane i je kończyłam. I coraz bardziej uważałam, żeby nie wystawić dubla. Dopiero przy tej aukcji z zaślepką stwierdziłam,że niemożliwością jest abym to ja wystawiła drugi raz. No a potem zobaczyłam zeszyty,że ich więcej jest niż miałam a na dodatek wszystkie zalicytowane. Musiałam odwoływać oferty i kończyć aukcję

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@ifonka-zaba A nie możesz zrobić tak: Akcje -> Usuń ? Działa tylko pojedynczo, Allegro nie przewidziało grupowego usuwania szkiców 🙂

DarkStoorM_0-1611766043923.png

 

oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@DarkStoorM Spróbowałam 5 szkiców pojedynczo. Niby wyświetliło, że zlecono usunięcie szkicu. Ale jak ptaszkuję "zaznacz wszystkie" to mi wyświetla dalej 120 czyli tyle ile ostatnio było

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@ifonka-zaba Musisz odświeżyć stronę, bo to nie przeładuje listy ofert - wtedy znikną

 

oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@DarkStoorM  Odświeżałam kilkukrotnie. Teraz znów. Pomimo,że ręcznie pojedynczo zleciłam usunięcie 5 szt dalej jest te 120

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

sklepVicini
#7 Wielbiciel#

Czy udało się rozwiązać problem?

U mnie też dziś szkice zapisują się automatycznie. 

Dziwne, ponieważ niektóre oferty mają status szkic, ale mogę dodać je do oferty wielowariantowej. 

Gdy przeglądam wszystkie oferty to te ze statusem szkic są nieaktywne... Nie mogę kliknąć w link, ale jak oglądam ofertę wielowariantową to ta oferta jest widoczna... Hmm ??

Co w takim razie z tym statusem?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@sklepVicini mieliśmy problemy techniczne i wciąż nie wszystkie udało się rozwiązać. Czy oferty, które Ty widzisz jako szkic są wystawione na Allegro? Czy możesz podać przykładowe numery? Zgłoszę je do działu technicznego. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

koltat
#11 Animator#

Wybierzcie przyciski wystaw aukcje i ukaże się lista szkicy, dopiero teraz pojedynczo klikajcie usuń, a na końcu zamknijcie okno z formularzem wystawienia.

 

-None-
oznacz moderatorów