anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

To już początek do AGONII ALLEGRO

gardenqueen
#9 Pomysłodawca#

Witam wszystkich, którym zależy na Allego.

JA osobiście posiadam konto prywatne ponad 20 lat. Kupuję na allegro praktycznie wszystko oprócz pożywienia. Teraz mam też konto firmowe i widzę że ostatnie lata to DROGA PCHyŁA W DÓŁ. ALLEGRO  PADNIE JAK PRZECINAK. Zastanówmy się co skłania ludzi do kupowania na ALLEGO??? no co ? CENYYYY Niskie ceny i NIE CHODZI o CENY ZA WYSYŁKĘ. Chodzi o to, że można kupić produkt taniej niż we własnej miejscowości. To sprzedający oferując po niskich cenach napędzili kupujących. TERAZ już NIE BĘDZIE TANIO. Zwyczajnie nie opłaca się wystawiać tanich rzeczy. Prowizja jest Ogromna a ZYSK ZE SPRZEDAŻY towaru niewielki. prowizja liczona od kwoty z wysyłką zabiera całość jakiego kol wiek zysku. Dopłacamy do wysyłki każdemu praktycznie klientowi, dopłacamy drugi raz do sprzedanego przedmiotu - gdy ten za pieniądze wyróżnimy. Ponowię płacimy prowizje od sprzedaży wyróżnionego przedmiotu itd. TO JEST CHORE. Większość sprzedawców przypuszczam tak samo uważa I CZEKA, CZEKA NA EWENTUALNOŚĆ, KTÓRA SIĘ POJAWI - KONKURENCJE. A ta pojawi się na pewno. Zaoferuje dobą reklamę, DOBRE CENY DLA SPRZEDAWCÓW....  Allegro zbankrutuje, a szkoda... bo tyle lat jestem z nim związana. WYBACZYŁAM NAWET zniknięcie komentarzy zbieranych PRZEZ 20 LAT. ot Tak sobie DZIEŚCIA LAT MOJEGO ŻYCIA NA ALLEGO.... I pozytywnych ocen znikło, ale co tam. BYŁA SOBIE NASZA KLASA  i było dobrze - dziesiątki tysiecy ludzi, dopuki coś nie zaczęto kombinować z pieniędzmi od ludzi. BYŁA SOBIE NASZA KLASA i praktycznie jej nie ma....... NIE MA MONOPOLU, PRZYJDZIE KRYSKA NA MATYSKA . 

PODPISUJCIE SIĘ LUDZIE --- MOŻE ALLEGRO SIĘ OPAMIĘTA I OSTANIE.....

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

KostekMax
#10 Popularyzator#

Ja często porównuję oferty na Allegro z tymi samymi ofertami bezpośrednio u sprzedawcy i serio coraz większa różnica jest.

W takiej sytuacji sprawdzam wiarygodność sklepu. Jak jest wysoka to kupuje bezpośrednio w e-sklepie a jak umiarkowanie dobra i są jakieś skargi czy negi to wtedy przez Allegro (zawsze to jakieś zabezpieczenie).

Allegro coraz bardziej zaczyna przypominać (jak tak patrze na siebie i znajomych) tablicę ogłoszeń bo tu niemal wszystko da się znaleźć ale jak już się znajdzie to wtedy bezpośredni zakup ze sklepu a nie przez Allegro.

W sumie teraz główny atut Allegro dla kupujących to ten cały system zabezpieczeń przed oszustwami, system komentarzy etc bo oferta już nie jest atrakcyjna.

No ale to duża firma i mają dobrych księgowych etc więc raczej wiedzą do czego zmierzają 😜

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Z 15 lat to słyszę. A Allegro niewiele sobie z tego robi. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

gardenqueen
#9 Pomysłodawca#

ZOBACZYCIE ŻE ZACZNIE SIĘ TO ZMIENIAĆ. Masowe podwyżki cen aby bidny sprzedający cokolwiek zarobił spowodują DROŻYZNĘ NA ALLEGRO i zanik tanich aukcji 1-przedmiotowych. Będą tylko PAKIETY I DROGIE RZECZY. Kupujący zaczną czmychać jak myszy - po jednej, po jednej, aż ruszy lawina..... i co wtedy??? Powtórzę się -TO SPRZEDAJACY NAPĘDZAJĄ MACHINĘ ALLEGRO. ICH ALLEGRO MUSI SZANOWAĆ, bo to sprzeajacy uokreślają minimalne ceny po których mogą sprzedać ludziom produkty. Gdy sprzedającemu się nie kalkuluje - NIE WYSTAWI, GDY NIE WYSTAWI - KUPUJĄCY NIE ZNAJDZIE.......... ITD...

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@gardenqueen  dziękuję za Twoją opinię.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

eMTe2005
#8 Zapaleniec#

Wydaje mi się że Allegro w domyśle miało służyć odsprzedawaniu używanych rzeczy ze stratą. To że każdy w tym dziwnym kraju musi być biznesmenem i że Allegro przekształciło się w platformę handlową to inna sprawa.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@cloudcloud  Zarząd Allegro powie, jak zawsze: Niech spadają. Na ich miejsce przyjdą inni. Nie, tym razem nie przyjdą. Allegro się tak skomplikowało, że już mało kto nadąża za zmianami. Ci, którzy są tu długo, jakoś sobie radzą, ale nowy tego nie ogarnie.

Z podwyżkami prowizji i prowizji od prowizji trafiliście na najlepszy czas. Akurat trzeba to robić jak tysiące firm bankrutuje i setki tysięcy ludzi straci pracę. Mnie już tak wkurzyliście, że mój rachunek za czerwiec opiewa na 75 groszy i większy raczej nie będzie. 16 lat na Allegro poszło się bujać. Jestem gdzie indziej. Tam każda aukcja dochodzi do pierwszej strony.  Tam mi prowizję liczą dopiero gdy klient zapłaci. Tam nikt nie czepia się cen przesyłek. Jest tam już połowa sprzedawców z mojej kategorii. Codziennie dołączają kolejni. Obawiam się, że tym razem przegięliście.Jest jeszcze czas iść po rozum do głowy, ale to ostatnie minuty.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 "Tam mi prowizję liczą dopiero gdy klient zapłaci."

Ojej, to tak jak na Allegro Lokalnie 🙂

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Z tą różnicą, że tam zwracają, jak klient zwróci towar.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Na Allegro naliczają w chwili zawarcia umowy, ale zwracają po odstąpieniu i w przypadku braku wpłaty 🙂

oznacz moderatorów

jm2007
#9 Pomysłodawca#

gdzie to jest to ja tez chce bo od 1 sierpnia znowu  wymyślili coś czego nie mogę zrozumieć 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@jm2007 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

OWojtekO
#10 Popularyzator#

Tak zgadza się cały czas cos wymyślają kombinują jak tu utrudnić wystawienie przedmiotu ale jeszcze mi się czasem uda coś wystawić nie daję się przezwyciężam te trudności. Zastanawia mnie czy ta osoba ich pracownik który tak robi jest z przyszłej konkurencji która chce wyeliminować allegro z rynku.

oznacz moderatorów

OWojtekO
#10 Popularyzator#

Tak kalkuluję i sprzedaż tutaj jak dla mnie już się nie opłaca. Muszę to najpierw wystawić co zajmuje z szukaniem kodu producenta nieraz godzinę potem spakować w karton który muszę poszukać, następnie cała procedura z zamawianiem kuriera  drukarka,tusze,przylgi,papier i następnie tą paczkę muszę zanieść do paczkomatu.Dla allegro prowizja mój czas i jeszcze nie mam pewności czy zarobiłem coś po wysłaniu bo na różne osoby się trafia maruderów itp. Liczyłem to miej więcej i jak coś sprzedaję za 100zł to po prowizji i mojej pracy i czasie poświęconemu mam z tego może połowę.

oznacz moderatorów

OWojtekO
#10 Popularyzator#

Miałem bardzo dużo przedmiotów fajnych powystawianych każdy chętnie coś kupił co mu było do domu lub na części potrzebne.A allegro żeby mi nie wznowić tych ofert wymyśliło ten kod producenta sprytnie to wykombinowali udało im się nie sprzedałem tego poszło na śmietnik.

oznacz moderatorów

OWojtekO
#10 Popularyzator#

Niby allegro miało w domyśle żeby zarabiać na tym co ja sprzedam,ale jak widać jest inaczej.Ktoś się u nich niezle bawi cały czas kombinuje jak tu zrobić żeby mi utrudnić wręcz uniemożliwić wystawienie przedmiotu.A jak mi się udawało to zablokowali mi sprzedaż na allegro rzekomo że nie zapłaciłem nie rozliczyłem się z nimi.Ale chyba doszli do wniosku że przesadzili i odblokowali sprzedaż za 2 godz.Ale oferty które w tym czasie miały się wystawić już nie wystawiły.W sumie wydaje się to fascynujące nieustanna walka z platformą handlową o to żeby coś wystawić tutaj.CZEMU TO SŁUŻY? Komuś bardzo zależy na rozbicie allegro od środka i przejęcie część zysków,no bo jak rozumieć fakt że ja nie wystawię oni nie zarobią na prowizji i klient odejdzie bo tylko mógł u mnie kupić coś co miałem tylko jedną sztukę na całe allegro i poszło na śmietnik bo nie mogłem wystawić a nie mam zamiaru kombinować z tymi kodami jakieś fałszywe wpisywać bo z ich podejściem będzie pretekst bym wiecznego bana dostał i dopną swego w końcu.

oznacz moderatorów

shopmw
#9 Pomysłodawca#

Tak właśnie będzie i żadna firma nie wytrzyma w perspektywie na oczkowych marżach, jak sprzedawca w momwncie wystawiania nie wi ile prowizji zapłaci ( musi domniemać ze do każdej pary skarpet za 4 zł zapłaci prowizję od 17 zł przesyłki pobraniowej-bo tacy klienci się zdarzają) Sprzedajemy tysiące produktów na allegro miesięcznie i z części świetnych rzeczy musimy sie wycofać , bo dodająć koszty prowizji od wysyłki  do kosztów jakie do tej pory generowało allegro, już się nie opłaca. Ludzie na allegro często szukają tego czego nie mogą znaleźć stacjonarnie, teraz zaczną szukać na fb, bo tam uciekło wielu sprzedawców i dalej ucieka... bo po prostu taniej im tam sprzedawać. Zaczynaliśmy rok temu i wyszukując jakikolwiek produkt u konkurencji do porównania cen było kilkadziesiąt stron produktów , teraz jest ich zaledwie kilka. A niebawem pewien modny zagraniczny gigant wejdzie do Polski. Ciekawe ile rdaków zmieni miejsce poszukiwan w sieci.

oznacz moderatorów

lukaszpiper
#7 Wielbiciel#

Zabrali m 30zl za obsługę transakcji!

co za chamstwo!! Tu juz się nie pohandluje. Jak konkurować skoro opłaty przewyższają marże.To koniec tego Allegro. 

oznacz moderatorów