anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Towar wydany - brak zapłaty

MAMY ROZWIĄZANIE!
ata4
#8 Zapaleniec#

Kupująca ze Skierniewic odebrała towar, ale za niego nie zapłaciła. Znalazłam w internecie sporo informacji, że to nie jest jej jedyne konto na allegro i że okrada wg. tego schematu już od dawna.
Czy Allegro weryfikuje właścicieli kont w odpowiedni sposób? Jakie mam możliwości odzyskania pieniędzy lub towaru?  Czy istnieje jakiś system ochrony sprzedających?

Nie mogę znaleźć na allegro miejsca gdzie powinnam to zgłosić, a jak widać to nie jest odosobniony przypadek!


Oto informacje z forum mieszkańców z Sosnowca.
https://skierniewice.istrefa.com/topic/forum-konsumenta/czy-istnieje-taki-adres-w-skierniewicach/

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22
Knowhere
#21 Demiurg#

@ata4 Spróbuj napisać tutaj https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=14a4eea0-8c13-4c5f-84d2-aa1b52a06c15
Poza tym powinnaś zgłosić to na policję, bo taka działalność podpada pod artykuły kk.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
ata4
#8 Zapaleniec#

To już robiłam. Zgłosiłam na allegro a kupującej wysłałam ostatnie wezwanie z info o zhłoszeniu na policję i prokuraturę po 24 godz.  Zastanawiam się tylko czy jest jakiś program ochrony sprzedającego na allegro. Okazuje się bowiem, że ta osoba ciągle otwiera tam konta i robi to samo. Czy allegro tego nie weryfikuje?

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@ata4 No to trzeba zawołać moderatorki i zobaczyć która i co odpisze😏

@_HolaOla_
@cloudcloud
@nat_not

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
ata4
#8 Zapaleniec#

thx

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@ata4 Tak w sumie, to nie ma za co:)

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Dobra rada wysyłać tylko po zaksięgowaniu wpłaty na koncie .

oznacz moderatorów
pujann
#9 Pomysłodawca#

Minęło 4 miesiące a spółka Allegro PayU nie chce mi oddać pieniędzy. 

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ata4 widzę, że Twoje zgłoszenie wpłynęło do nas 8 godzin temu, niebawem otrzymasz odpowiedź.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
ata4
#8 Zapaleniec#

Tak Pani Klaudio, postanowiłam działać szybko, bo znalazłam w necie forum o tej konkretnej pani. Okazuje się, że ona tak działa od kilku lat, wykorzystując platformę allegro. Nie rozumiem, jak zmieniając po jednej literce można Was tak "kołować". Nawet adres i telefon podawała taki sam. Była już kilkukrotnie blokowana przez Allero, po zgłoszeniach oszukanych. Ile razy jeszcze założy bezproblemowo - jak się okazuje - konto i okradnie waszych klientów???  A co z weryfikacją pesel? albo bankową? No chyba również w waszym interesie jest pilnować kupujących?  Nie wspomnę już o systemie zawiadamiania o płatności. Oczywiście, ze jak się przyjrzałam to dostrzegłam, że jest jeszcze w toku, ale to chyba nie jest takie oczywiste, jeżeli tyle ludzi jest wprowadzonych tym komunikatem w błąd. Ta wiadomość jest niejednoznaczna!!! Szczególnie dla ludzi, którzy nie mają doświadczenia z oszustami... no czyli dla większości (tak zakładam 🙂 )

oznacz moderatorów
artur8225-a1
#12 Orędownik#

Mnie zastanawia jakim cudem tej kobiecie udaję się  przekręcać sprzedawców , że ci wysyłają towar bez płacenia Może czegoś nie wiem ale najpierw klient musi zapłacić potem dopier wysyła się paczkę

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@artur8225-a1 Widocznie ta "gwiazda" tak błyszczy (charyzmą), że w tym blasku można tylko się poopalać.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
xxxzbigniewxxx
#7 Wielbiciel#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

Proszę o przywrócenie ukrytego zakupu 16xsłupek ogrodzeniowy 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@xxxzbigniewxxx Oferta powinna być ponownie widoczna w Twojej zakładce.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
xxxzbigniewxxx
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@xxxzbigniewxxx Przywrócony 🙂

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
terazauto
#13 Ambasador#

Klient Kupujący powinien wysłać przy rejestracji zdjęcie z kilkoma banknotami z aktualnym dziennikiem w ręku 🙂

Powinniście zrozumieć aluzję.

oznacz moderatorów
krzyszu18
#9 Pomysłodawca#

W jaki sposób ona dokonuje oszustwa? Przecież chyba wszyscy wysyłają towar po otrzymaniu wpłaty?

oznacz moderatorów
ata4
#8 Zapaleniec#

Wszyscy macie rację, tak btc powinno, ale system powiadamiania po transakcji jest mało czytelny. A Pani sprytnie to wykorzystuje, rozpoczyna płatność i jej nie kończy, do sprzedawcy natomiast trafia info, ze jest płatność, jest podana nazwa banku, numer transakcji i że jest w toku. Ktoś, kto nigdy nie został oszukany jest łatwo przegapić ten mały niuans 😞

Ja rozumiem, że to też moje gapiostwo, ale... po pierwsze inni tłumnie też popełniają ten błąd (czyli info jest po prostu niejasne!), a po drugie i ważniejsze to jest proceder, który trwa od 3 lat, więc pytanie brzmi jak są weryfikowani kupujący przez Allegro?? Ta pani była blokowana już kilka razy i teraz jest znowu. Pytanie brzmi ile jej zajmie otworzenie nowego konta. Czuję, że jednak pewna odpowiedzialność jest też po stronie pośrednika 😞 poprzez brak kontroli i stworzenie dogodnego środowiska dla klientów tego pokroju. 

O ile Pamiętam, a zakładałam konto kilkanaście lat temu, to była mocno weryfikowana. Jak to możliwe, że jedna osoba ma możliwość stworzenia tylu kont i hulania po allegro ile dusza zapragnie?

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Po to jest zakładka "zamówienia" gdzie wyraźnie można sprawdzić kto zapłacił a kto tylko ma taki zamiar ale faktycznie dziwne jest to że ktoś komu się blokuje konto na takie same dane je zakłada ponownie nieco zmieniając nazwę .

oznacz moderatorów