anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Tragedia nowa opcja: "Posortowaliśmy najlepiej dopasowane oferty do Twojego wyszukiwania."

kuba1550
#12 Orędownik#

Od jakiegoś tygodnia spadła mi sprzedaż na allegro. Po wpisaniu treści w wyszukiwarkę i po zaznaczeniu aby wyszukiwało od ceny najniższej moja oferta była gdzieś pod koniec pierwszej strony. Teraz oferta spadła na drugą stronę. Wszystko przez dość dziwne posortowanie ofert promowanych. Aukcje promowane wyświetla od najtańszej do najdroższej od 1zł do 25zł, a na drugiej stronie znowu wyświetla aukcje promowane od 1zł do góry. Wygląda że aukcje promowane są dzielone na lepsze i gorsze. Myślałem że to wina przeglądarki że tak dziwnie wyświetla sortowanie ale sprawdziłem na innej i to samo się dzieje. Wyczyściłem ciasteczka ale to też nic nie dało.

W końcu dzisiaj się kapnąłem i zauważyłem że na dole strony jest wprowadzona jakaś głupia opcja która brzmi tak: "Posortowaliśmy najlepiej dopasowane oferty do Twojego wyszukiwania. Możesz wrócić do standardowego sortowania."



Wygląda ta opcja że w ofertach promowanych allegro wyszukuje najbardziej popularne wypromowane oferty i z tej listy ofert sortuje je na pierwszych wynikach swojej listy. Mamy w ten sposób dwie listy od najtańszej do najdroższej w aukcjach promowanych.

Są opcje sponsorowane dla tych co chcą się bardziej wypromować lub opcje promowania na stronach głównych działu lub stronie głównej. Dlaczego jeszcze dzielicie sprzedawców na lepszych i gorszych wprowadzając jakieś głupie opcje jak ten komunikat "
Posortowaliśmy najlepiej dopasowane oferty do Twojego wyszukiwania. Możesz wrócić do standardowego sortowania."

Ja teraz wiem że jest taka opcja i mogę ją sobie wyłączyć ale co z tego jak ona jest z automatu włączona dla reszty kupujących ?  Na promowanych aukcjach allegro zarabia 16% plus dodatkową opłatę naliczaną co 10 dni, a tu jeszcze podział na promowane lepsze i gorsze aukcje. Tragedia proszę o usunięcie tej opcji już nie bawcie się w lichwiarzy na siłę szukając aby zarobić jeszcze więcej.


oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kuba1550 dziękuję za Twoją opinię! Zmianę tą wdrożyliśmy, ponieważ zależy nam, aby wyświetlać oferty jak najlepiej dopasowane do tego, czego szukają kupujący. Zmiana dotyczy zarówno ofert promowanych  na listach ofert, jak i niepromowanych. Informowaliśmy o tym zarówno sprzedających jak i kupujących zaznaczając, że opcję tę można wyłączyć. 
Zwróć proszę uwagę na ten przykład: szukając frazy „laptop” i sortując wyniki wyszukiwania według ceny: od najniższej. Na górze listy z wynikami wyszukiwania zobaczysz oferty laptopów od najtańszych. Oferty przedmiotów innych niż laptopy (na przykład naklejki na klawiaturę laptopa) zobaczysz dalej na liście ofert – mimo że cena naklejek jest niższa od laptopów. 
Czy w przypadku Twojego wyszukiwania jest podobnie? Jeśli nie, to poproszę Cię o informację co wpisujesz w wyszukiwarkę i jakie otrzymujesz wyniki? Będę wdzięczna za zrzuty ekranu, przekażę tą sprawę do odpowiedniego działu.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kuba1550
#12 Orędownik#

Wystarczy zaznaczyć po lewej stronie parametry laptopa i już znikają naklejki. Przecież po to są działy na allegro aby szukać w konkretnym dziale produktów. Dodajecie parametry obowiązkowe więc kupujący sobie je wybierają. Wątpię aby ktoś szukał np buty sportowe i przeglądał 200 tysięcy ofert nie podając danych co to mają być za buty jaka marka i nie zaznaczając rozmiaru. Co z tego że ja sobie wyłączę tą opcję jak ona jest z automatu włączona dla kupujących. Zwykły kowalski nawet nie wie że jest taka opcja włączona z góry za niego. Dajcie opcję aby klient mógł sobie sam włączyć tą opcję, a nie że może sobie tylko wyłączyć. Najgorsza nowość na allegro. Są oferty sponsorowane, są oferty wyróżnione i są oferty wyróżnione wg popularności. Macie swoją głupią trafność która się za każdy razem załącza przy każdy wyszukiwaniu to zostawcie tak jak było sortowanie od najniższej ceny. Allegro przypomina grę Lemingi. Z góry mówicie co klienci mają kupować. Na siłę wciskacie te aukcje które mają największą popularność jako must have. Inni sprzedawcy co promują aukcje to są spychani na margines, bo nowa opcja obejmuje tylko 40 ofert. Więc jak w dziale jest promowanych 200 ofert to tylko 40 ofert dostanie lepsze promowanie na pierwszej stronie. Od razu najlepiej zwiększcie prowizję w promowanych zamiast 16% dajcie od razu 60% 😀

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@la_nika 

Jeśli chodzi o te komunikaty: dlaczego serię zmian ocenia się jedną oceniaczką ? Każda powinna być oceniana z osobna, bo nie chodzi o to by wyciągać średnią krajową dla pakietu, gdyż za wyszukiwarkę dałbym 0. Na opamiętanie.

oznacz moderatorów

Khaveer
#7 Wielbiciel#

Ta zmiana to jakaś tragedia! Sortowanie według ceny powinno działać tak jak sama nazwa wskazuje, a nie według jakiegoś dziwnego algorytmu. Wybierając sortowanie od najniższej ceny jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się pomyśleć, że fajnie byłoby, gdyby wyniki nie zaczynały się wtedy od tych z najniższą ceną. No absurd!

Często poszukuję na allegro części do komputerów i serwerów. Wyszukanie np. modelu serwera z sortowaniem po cenach pozwalało mi znaleźć najtańsze części - czasem wystawione z niepoprawnym tytułem. Teraz za każdym razem muszę przewinąć stronę do końca żeby wyłączyć tę chorą "funkcję". Przydała by się chociaż możliwość zablokowania tego na zawsze.

oznacz moderatorów

jaiza
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Jestem kupującym i ta opcja sortowania doprowadza mnie do szału. Czy jest możliwość wyłączenia jej na stałe? Ewentualnie wyłączenie jej przed rozpoczęciem przeglądania (tak, by pojawiła się na górze przed pierwszą ofertą)? 

To jedno z gorszych rozwiązań Allegro. 

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 🙂

oznacz moderatorów

TomaszMal
#7 Wielbiciel#

Chcę sortować od cen najniższych i to wszystko. A tak to jestem oszukiwany i nie tylko ja ale wszyscy kupujący. Wrócić do starej opcji wyszukiwania. A do tego waszego nowego wyszukiwania zróbcie przycisk jak ktoś będzie chciał. I to wszystko. Ma sortować z automatu od cen najniższych.

oznacz moderatorów

DobraWelna-eu
#10 Popularyzator#

U nas jest ta sama sytuacja. Sprzedaż naszych aukcji z wieszakami spadła niemal do zera - Allegro nie ma więc sporych prowizji

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Nawet nie czytam wszystkich odpowiedzi  - potwierdzam jedynie fakt fałszowania przez Allegro wyników wyszukiwania pod względem sortowania "cena od najniższej". I to już nie który z kolei raz . I dotyczy to dokładnie sprecyzowanego towaru, np. podając kod producenta lub konkretny model towaru.

Przykład:

wpisana fraza: :"silnik 309.5000" - cena od najniższej

https://allegro.pl/listing?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_KRK_DSA_Kultura%20i%20rozr...

To jeden z wielu setek listingów wielu przedmiotów.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@maxr01 

Dzieje się tak dlatego, bo allegro uparło się, że kod producenta wpisany w ofercie (a nie tytule oferty) jest z pierwszeństwem. Efekt jest właśnie taki, że aukcje z symbolem w tytule, ale z innym kodem producenckim, pomimo niższej ceny są w wyszukiwaniu za droższymi produktami. Tego nie da się pozbyć, więc po raz kolejny apeluję: dajcie do obsługi opcji z włączeniem najprostszej wersji wyszukiwarki, która będzie reagować na to co się wpisze w TYTULE OFERTY. Chociaż prosiłem o jasną deklarację odnośnie takiej możliwości, to nie padło jedno słowo w tej kwestii.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@maxr01 Odpowiedź otrzymałeś już w tym wątku. Proszę, żebyś w przyszłości nie powielał treści postów w różnych miejscach.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

InteRadek
#8 Zapaleniec#

Jestem konsumentem i dosyć aktywnym klientem Allegro. Kilka dni temu szukałem zasilacza Viofo HK3 i taką też frazę wpisałem do wyszukiwarki. Wyniki posortowałem według kryterium cena: od najniższej. Po zapoznaniu się z wynikami ofert promowanych i zwyczajnych, dokonałem zakupu najtańszego zasilacza z wtyczką Mini USB.

Dzisiaj jeszcze raz przeglądałem oferty sortując je według ceny rosnąco i coś mnie tknęło, żeby przesunąć na sam dół posortowanej listy. Jakie było moje zdziwienie, gdy odkryłem tam oferty na ten sam zasilacz w cenie niższej niż prezentowane na górze, gdzie dokonałem zakupu.

Zauważyłem też informację o sortowaniu najlepiej dopasowanych ofert i tak też trafiłem na ten wątek. Pragnę poinformować, że jako klient czuję się oszukany. Oferty nie zostały posortowane według ceny tak jak zakładałem, tylko według niejasnego dla mnie algorytmu, który spowodował dokonanie przeze mnie zakupu w mniej korzystnej cenie. Uważam to za nieuczciwą praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@InteRadek niestety nie jesteś pierwszy. To problem ogólny "allegro wie lepiej" od Ciebie co chcesz. A że to nieprawda....to już insza inszość...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

re_druk_pl
#8 Zapaleniec#

Apeluję o usunięcie tej opcji. 

oznacz moderatorów