anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Użytkownik zarejestrowany na zagraniczne dane - Czemu Allegro nie łata tej dziury?

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Witam, cześć

Jak to jest że Allegro nie potrafi załatać "systemowej" dziury, związanej z wysyłkami zagranicznymi pomimo że mam niedostępną taką opcję. 

 

To już trzecia taka sytuacja od kiedy sprzedaję jako firma na Allegro.

 

Wcześniej udało się uratować sytuację gdyż przedmioty były małe a Kupujący wybrali najdroższą opcję dostawy, więc w kopertę i poszło jako list polecony zza granicę.

 

Jednak dziś to już zgłupieliśmy 

 

Użytkownik z Czech, kupił, dostawa (Czechy), wybrał opcję Allegro inPost Kurier (13.41zł) i opłacił całość z góry.

 

InPost paczkę nam wróci lub doliczy kosmiczną dopłatę

Zegar tyka

Szybka wiadomość do Kupującego z informacją że niestety musi dopłacić

Brak odzewu 

 

Jak to jest że Allegro jak i zarazem inPost przepuszczają adresy zagraniczne ?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@AR_Auto_Czesci Nie wiem czemu nie potrafią, ale skoro wiesz, że tak jest i masz klientów z zagranicy, radź sobie jakoś. Ustaw cennik zagraniczny z odpowiednią nawiązką na prowizję i nie będziesz mieć kłopotu.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@AR_Auto_Czesci  Numer telefonu też był zagraniczny? Inpost nie przepuszcza takich numerów to jakim cudem udało Wam się wygenerować etykietę?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Tak, kieurnkowy na Czechy 

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Pewnie jeszcze nie wygenerowali, bo przecież nie chcą wysyłać paczki do Czech za nieco ponad 13 zł 🙂

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

czechy.jpg

Od strony Kupującego nadal cisza, inPost bez problemu mnie puszcza do wygenerowania etykiety, normalnie cyrk 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@AR_Auto_Czesci w takich sytuacjach w sprawie finalizacji transakcji jako Sprzedająca prawidłowo podjęłaś próbę kontaktu z Kupującym, aby ustalić warunki wysyłki paczki. Możesz zaproponować Kupującemu wysłkę na polski adres lub ustalić inną formę wysyłki za dopłatą. Jeśli nie posiadasz w cenniku kosztów wysyłki paczek zagranicznych, dopłata przez Kupującego jest konieczna.

Natomiast jeśli Kupujący nie spełni wyżej wymienionych warunków, nie ma możliwości sfinalizowania transakcji z przyczyn leżących po jego stronie, dlatego też w takich sytuacjach transakcję można uznać za anulowaną, a Ty możesz złożyć wniosek o zwrot prowizji. Istnieje możliwość, że po złożeniu wniosku zostanie on  automatycznie odrzucony, jednak zawsze możesz odwołać się od tej decyzji i wówczas powinnaś otrzymać zwrot prowizji. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

Zwróć kasę kupującemu przez allegro finanse, zwróć się o zwrot prowizji i napisz  kupującemu ze za granice nie wysyłasz a cennik wysyłek dotyczy wyłączne przesyłek krajowych.

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@AR_Auto_Czesci Tu nie ma żadnej dziury do łatania, to działanie z premedytacją i pożądaniem prowizji. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@AR_Auto_Czesci potrafią

ale boją się uokik

i podobnych urzędów europejskich

bo nie można zakazywać kupowania w kraju

innym użytkownikom ue

oznacz moderatorów

www_bokken_pl
#11 Animator#

Ale nikt im nie zakazuje kupowania, mogą kupować u tych co oferują takie cenniki lub zapytać o możliwość wysyłki.

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@www_bokken_pl dokładnie tak, to że nieoferuję wysyłek zagranicznych w standardzie, nie oznacza, że ich nie zrealizuje.

Kiedyś miałem w ofercie również wysyłki zagraniczne, bo chciałem być taki prokonsumencki, więc drobnicę słałem listami poleconymi, do czasu kiedy Polska brać mnie oduczyła tego, która żeby przyoszcedzic na zwrocie wymyślała wydumanych 1000 powodów na niezgodność z ofertą. Więc się skończyło i usunąłem cenniki dostawy za granicę.

Jak teraz mam pytanie o taką wysyłkę, to ależ proszę bardzo, kupujący sam zleca i opłaca kuriera na odbiór towaru z siedziby firmy. Jeszcze się taki chętny nie znalazł.

oznacz moderatorów