anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ujmowanie w ewidencji podatkowej zwrotu od Allegro za Paczkę w RUCHu w opcji SMART

IBDPolandMarkos
#8 Zapaleniec#

Witam,

mam następującą zagwozdkę: w przypadku SMARTa z InPost Paczkomaty Allegro dokonuje rozliczeń bezpośrednio z InPostem. W ten sposób w zamowieniu SMART (pow. 40zł) widnieje wyłącznie kwota towaru. Ani sprzedawcy, ani kupującego koszt wysyłki nie interesuje ergo: nie widnieje na paragonie/fakturze. 

Co jednak w przypadku paczek SMART Paczka w RUCHu (gdzie Allegro dokonuje kompensaty wobec sprzedawcy i przelewa mu środki przez PAYU wraz  z dokonanym zakupem  (np. mam ustawiony koszt paczki RUCH na 4,99 zł. Klientka dokonuje zakupu SMART na kwotę 50 złotych. W zakładce "Zamówienia" widnieje kwota 50+4,99=54,99zł.

Jak ewidencjonować taką sprzedaż? Jeśli wystawię paragon/fakturę na 54,99zł będzie to niezgodne z płatnością jaką poniósł klient, natomiast jeśli na paragonie tej kwoty się nie ujmuje - co należy zrobić z kwotą 4,99 zł przelaną przez Allegro razem z transakcją PAYU? 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Klient musi dostać dokument sprzedaży zgodny z rzeczywistością, czyli 50 zł.

Nie pojawia Ci się to 4,99 w rozliczeniach z allegro (uwzględnione na fakturze)? 

oznacz moderatorów

IBDPolandMarkos
#8 Zapaleniec#

Pojawia się w przelewie PayU jako 54,99zł. Co oznacza, że te środki trafiają do nas od razu. Jeśli chodzi o fakturę - musiałbym uzyskać wgląd do faktury za ten miesiąc, ale jeszcze do tego czasu sporo wody w Wiśle upłynie, a nie chcę byśmy źle to ewidencjonowali (wiadomo). 

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#
oznacz moderatorów

ArdellPolandMar
#7 Wielbiciel#

Faktura za sierpień jest. Ale w historii operacji nie ma żadnego wplywu/zwrotu za paczki SMART w RUCHu.

oznacz moderatorów