anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

UOKIK a prowizja od przesyłki - będzie kontrola

absolut2005
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów
51 ODPOWIEDZI 51

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@piimaa Nikt tu nie pisze, że ma być za friko, ale uczciwie.

Bez pułapek prowizyjnych, bez prowizji od prowizji, bez zwrotów nienależnych prowizji z łaski. Tylko i aż tyle.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@piimaa nie wiem czy coś tutaj sprzedajesz, a jeśli nawet tak, to chyba na jakichś mega zyskach. To nie są narzekania bidulińskiego narodu. Po prostu pazerność Allegro sięga zenitu. Mało, że prowizje są na ogół po kilkanaście procent, to jeszcze prowizja od kosztu wysyłki w sytuacji gdy sprzedawca nie ma najmniejszego wpływu na to, czy klient skorzysta z darmowej wysyłki SMART czy nie skorzysta i wówczas np. może dojść do sytuacji, że sprzedawca do danej transakcji DOPŁACI. Tak, dopłaci, gdyż na wielu produktach zysku na czysto jest np. 0,5zł.

Poza tym, rosnące prowizje powodują, że jest tutaj coraz mniej produktów. Najzwyczajniej, nie opłaca się nimi handlować. Podam Ci konkretny przykład. Kiedyś miałem w ofercie filtry do akwariów jednego ze znanych producentów. Doszło do tego, że na filtrze, który kosztował prawie 60zł, mi jako sprzedawcy, na czysto, zostawał 1zł. Tak, jedna złotówka po odjęciu prowizji i podatku. Dodam też, że miałem maksymalny rabat zakupowy u tego producenta. Jedynie wykładając jednorazowo 15 000zł na te filtry, mogłem jeszcze dostać dodatkowy bonus, ale jak sobie wtedy liczyłem, nie opłacało się to bo zyskałbym na czysto niewiele więcej. Więc jeśli ja mam zarabiać 1zł, a Allegro za nic ok. 4-5zł, no to ja dziękuję za taki biznes. Oni mają czystą kasę, a sprzedawca ma jeszcze później 2 lata rękojmi na głowie, albo zwroty konsumenckie gdzie za sam koszt wysyłki takiego przedmiotu musisz później sprzedać kilka sztuk. Bez sensu.

Więc nie cwaniakuj tutaj. Chyba, że sam(a) na 1 przedmiocie zarabiasz po 50zł no to faktycznie, masz się czym dzielić z Alle...drogo.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Ona nie sprzedaje. Z tego co się chwaliła swego czasu w którymś z postów, to licytuje w setkach aukcji, często kupując coś za grosze, by później odsprzedawać to kolekcjonerom za setki złotych.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

"Ona nie sprzedaje. Z tego co się chwaliła swego czasu w którymś z postów, to licytuje w setkach aukcji, często kupując coś za grosze, by później odsprzedawać to kolekcjonerom za setki złotych."

@Knowhere To chyba nie jest zarzut z Twojej strony?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@akcesoria-net-pl Zarzut? Nie, dlaczego? To jedynie streszczenie jednego z postów jej autorstwa.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere hm...no to ciekawe czy odprowadza podatek do US z tego tytułu....

To by wyjaśniało dlaczego wygodniej jej sprzedawać tutaj niż "na wiochach z szopek", jak to sama ujęła...

No, ale tak to jest gdy głos zabiera ktoś kto o niczym nie ma pojęcia, a przy okazji sprzedaży na Allegro, nie odprowadzając podatku, składek ZUS itp. wszystko ma na czysto. Taka osoba nawet jak by miała prowizję 20% to powie, że to i tak mało.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte ¯\_(ツ)_/¯

Nie wiem i generalnie mnie to nie obchodzi - jak kiedyś wtopi, to będzie miała preferencyjną stawkę podatku opiewającą na jedyne 75%, a że widocznie lubi gdy prowizje nie są zbyt niskie, to chyba nie będzie też narzekać😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Witam, czy nikt z Was nie korzysta z M.S. Allegro i zapowiadane zmiany nie doprowadzają was do frustracji? Liczyłem na szerszą dyskusję i porady gdzie uciekać  z M.S. jak zakładka zamówienia straci funkcjonalność transakcje.

Zapraszam do dyskusji i przedstawiania swoich pomysłów https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/nowa-zak%C5%82adka-zam%C3%B3wienia-to-bube...

oznacz moderatorów

AlleMakijaz
#12 Orędownik#

mnie irytutuje opłata do przesyłki smart 

a wku..rza mnie fakt ze jak ktoś paczkę zwróci to ten koszt nie jest zwracany 'a powinien 

bo jak sprzedawca ma być winny jeśli ktoś kupuje przez pomyłkę 

liczę ze coś się zmieni w tym zakresie 

oznacz moderatorów

jarkus69
#2 Obserwator#

Mam nadzieję że dobiorą im się do doopy. Oby...

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

A jak się dobiorą to ceny podnoszą i koło się zamknie. 🤑 ma się zgadzać.

oznacz moderatorów

bumper3
#9 Pomysłodawca#

Ma ktoś jakieś info jak te postępowanie się zakończyło ? Nadal trwa ? Może warto było by złożyć ponownie kilka zastrzeżeń do UOKiK ? Jedna osoba może nic nie zdziałać ale cała społeczność sprzedawców to już mocny argument.

oznacz moderatorów