anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Upominania od allegro za zdublowane oferty

gsyART
#11 Animator#

Witam, wciągu ostatnich 3 dni dostałem 2 razy upomnienie za zdublowane oferty w kategorii licytacji co jest dla mnie bez sensu, rozumiem kup teraz ponieważ rzeczywiście niektórzy po xxx ofert spamią, ale licytacje?

Sprzedaje meble więc podam na najbardziej odpowiednim dla mnie przykładzie:

4 krzesła, wystawiam je osobno ponieważ uzyskam większą kwotę niż sprzedając je w komplecie, teraz nie mogę tego robić ponieważ allegro usuwa takie aukcje, powód:

Zakończyliśmy Twoje oferty, ponieważ naruszały nasze zasady. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje.

Nie możesz opublikować więcej niż dwóch ofert dotyczących tego samego przedmiotu z parametrem stan “Nowy” w ramach tej samej podkategorii, niezależnie od liczby posiadanych przez Ciebie kont.

 

czyli co, osobą sprzedającym jako nowe znów "nóż w plecy " i trzeba wystawić jako powystawowe aby "nie naradzić się dla allegro"?

 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

kostas11
#21 Demiurg#

@gsyART musisz teraz wystawić dwa, jak zejdą kolejne dwa i tak w kółko 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

gsyART
#11 Animator#

bez sensu, niektóre półki miałem po 10 ofert kończących się w tym samym czasie i każda była sprzedana... kolejne utrudnienia, ehh

wystawię 2 aukcje na 7 dni to sprzedam max 8 produktów a normlanie sprzedałbym 28...

po prostu trzeba znów kombinować i sprzedawać jako "powystawowe"...

oznacz moderatorów

Gosia7012022
#8 Zapaleniec#

A nie próbowałeś opcji: wystawiasz jako jedno krzesło, ale wybierasz opcję: sztuk 4? Wiem, że opcja z zaznaczaniem sztuk jest na Allegro lokalne, wiec raczej na zwykłym Allegro też powinna być - to się chyba nazywa "liczba przedmiotów" i tam wybierasz konkretną liczbę, czyli w Twoim przypadku 4. Klient może więc wybrać 1,2,3 lub 4 krzesła przy jednym zakupie

oznacz moderatorów

gsyART
#11 Animator#

nie da się tak zrobić w licytacji

oznacz moderatorów

agus38
#12 Orędownik#

To może wystaw tak:

Krzesło nr 1

Krzesło nr 2

Krzesło nr 3

Krzesło nr 4

i tak w kółko. Każdy tytuł będzie inny i raczej nie usuną tych aukcji, bo są różne 🙂

oznacz moderatorów

gsyART
#11 Animator#

właśnie allegro teraz powiązuje oferty "takie same" więc zmiana tytułu nic nie da:(

oznacz moderatorów

agus38
#12 Orędownik#

Nie do końca. My mamy po kilkanaście sztuk tego samego przedmiotu w jednej kategorii, różnią się zdjęciem, każdy przedmiot jest trochę inny ze względu na stan zachowania i nam aukcji nie usuwają, ale być może nie dotyczy to kategorii, w której sprzedaję (filatelistyka).

Spróbuj pomysłu z numerowaniem krzeseł, powinien się sprawdzić bo to nie siedzi żaden pracownik Allegro i nie sprawdza twoich aukcji jedna po drugiej, tylko śledzi to jakiś algorytm który porównuje tytuły, zdjęcia, kod Ean i co tam jeszcze mu wpisano.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@gsyART skorzystaj proszę z rad @agus38 przy weryfikowaniu powielonych ofert, bierzemy pod uwagę tytuł, cenę, miniaturkę i parametry (w tym EAN). Jeśli w którejś z tych danych będą różnice, oferty nie zostaną uznane za powielone. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

inter-chrom2
#7 Wielbiciel#

Witam 

Mam pokrowiec na fotele samochodowe  uniwersalny pasujący do wielu modeli aut , tych modeli aut jest ponad 100 . Wcześniej miałem  te modele wyszczególnione w  tytule oferty i wszystkie oferty zostały usunięte. Klienci wyszukują  pokrowców  po modelach aut  w tytule , mało która osoba  zaznacza by szukać po opisie  oferty.  Czyli moje oferty nie wyświetlą się klientowi  i mogę zawijać firmę bo nic nie sprzedam w takim razie, ponieważ nikt nie zobaczy nawet moich ofert.  To proszę mi powiedzieć w takim razie by klient wpisując   w wyszukiwarce  model auta  i niezaznaczany szukaj w opisie odnalazł moją ofertę. jak mam wystawiać teraz oferty ???

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@inter-chrom2 wszystkich sprzedających obowiązują takie same zasady, więc w przypadkach innych ofert również informacja o pasujących modelach będzie w sekcji "pasuje do" a nie w tytule ofert czy w kilkudziesięciu ofertach z takim samym produktem. 
Kupujący szukając ofert, pasujących do jego modelu wciąż trafi do ofert dostępnych na Allegro. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

SWIATCZESCI
#7 Wielbiciel#

Witam! Od wczoraj na każdym firmowym koncie jest zakończonych po około 5 tys. aukcji co daje prawie 15 tys. zakończonych aukcji. Wina jest znowu jakiś wasz wewnętrzny problem czy o co tu chodzi? Jak do tej pory aukcje były czas aktywne i nie były dobulowane. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Teraz to tu cyrk się dzieje bo BOTy wyłapują dublowanie.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Teraz to zaczęła się walka z BOTAMI a walka jest nie równa bo one są zaprogramowane że zawsze mają rację ale patrząc z innej strony to taka selekcja ma jakiś sens bo klient nie lubi przeglądać setek stron z takimi samymi ofertami różniącymi się detalami w opisie jak również inni sprzedawcy którzy wystawiają swoje produkty pojedynczo mają szansę coś sprzedać .

oznacz moderatorów

SWIATCZESCI
#7 Wielbiciel#

Śmiech na sali już widać ze niektóre firmy nadają po kilka nowych numerów części i EAN'ów pewnie też tego samego produktu i wystawiają po 10 aukcji. 

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

ja miałem z setkę albo dwie usuniętych ofert wśród nich na szybko wypatrzyłem kilka które miałem tylko jedną ofertę z danym produktem więc boty niby powinny być dokładne ale jakiemuś zaznaczyło się "kilka więcej" ofert do usunięcia. Czekam aż program do obsługi ofert zsynchronizuje mi się z tym co jest na allegro i zobaczę wtedy ile mnie czeka roboty.

oznacz moderatorów