anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

UPS opłaty dodatkowe

Grafit2019
#7 Wielbiciel#

Witam,

kto mi wytłumaczy opłaty dodatkowe w kwocie 4,92 zł od kuriera UPS ?

Dodam że żadnych dodatkowych opcji nie zgłaszałem i wszystkie paczki były mierzone co do centymetra

Mam takich przesyłek (opłat) 5 w tym miesiącu

Opłaty doliczone do rachunku Allegro

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Grafit2019 Wszystkie informacje o opłatach, również tych dodatkowych, znajdują się w Załączniku nr 4 Regulaminu Allegro.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Grafit2019
#7 Wielbiciel#

Przysłana została "biblia" opłat a moje zapytanie dotyczy konkretnej sprawy. Czy źle zostało przeze mnie sprecyzowane pytanie ???

oznacz moderatorów

szymela54
Maestra

@Grafit2019  I co, przejrzałeś tę biblię? 😊  Ja przejrzałam.

W przywołanym przez moderatorkę załączniku, wśród wielu innych pozycji dot. opłat za usługi dodatkowe UPS, są tylko dwie w wysokości 4,92 zł:
-   "Zlecenie odbioru: telefon lub on-line (jeżeli Sprzedający nie ma ustalonego z UPS stałego zlecenia odbioru (UPS_N8_ODBIORADHOC)"
-   "Zadeklarowana wartość przesyłki od 2 000,01 do 50 000 zł (UPS_U2_50000)".

Może coś jest na rzeczy?

 

oznacz moderatorów

Grafit2019
#7 Wielbiciel#

z tego wynika że zgłoszenie jednej paczki do UPS bez umowy (przez Allegro Smart UPS) powoduje opłatę za podjechanie kuriera - pomimo że już za podjazd kuriera zostało zapłacone. W podsumowaniu zamawiania przesyłki nie ma informacji o naliczeniu opłat dodatkowych. Allegro sprytnie na tym zarabia nie informując o tym a doliczając to do rachunku. 

Zastanawia mnie kwestia dzielenia się (lub nie - bo póki co nie mam podstaw  żeby to stwierdzić) haraczem za opłaty dodatkowe między Allegro a UPS-em. Już nic mnie nie zdziwi. Skontaktuję się z UPS i dowiem się co i dlaczego.

Temat będę dalej ciągnąć

oznacz moderatorów

Grafit2019
#7 Wielbiciel#

P.S. dodatkowo padło pytanie na czacie z konsultantem Allegro czy muszę mieć określoną liczbę przesyłek UPS żeby dodatkowo nie płacić. Stwierdził że nie

oznacz moderatorów

Grafit2019
#7 Wielbiciel#

Prawidłowy link jest tutaj: 

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-kurier-ups-informacje-dla-sprzedajacych-GRg8VxVddf7

ale z niego nic nie wynika jeżeli chodzi o opłaty dodatkowe

oznacz moderatorów

Grafit2019
#7 Wielbiciel#

nadmienię że cały czas czekam na odpowiedź

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Składaj reklamacje do allegro do skutku, w końcu ktoś pęknie albo oni albo TY. Tak to jest jak platforma sprzedażowa chce opanować wszystko co jest możliwe, chcą być kurierem, bankiem, paczkomatem, niedługo zostaną magazynem i pakowaczem. Narazie najlepiej wychodzi im inkasowanie w tym są najlepsi.

oznacz moderatorów

be-art1
#8 Zapaleniec#

Witam

mam podobne pytanie allegro naliczyło mi dodatkowa opłatę  5,99zł 

Dopłata do usługi Allegro Kurier UPS 

UPS_N26_DOPLATA_10_20 

NUMER ZAMÓWIENIA:

675076d2-464f-11ec-aa7b-dbf7b2d0dd82

paczka była wymierzona i nie przekraczała 1kg 

co to za dopłata ??? widzę że w zeszłym miesiącu mam takich dodatkowych opłat kilka??

już zrezygnowałam z UPS ale chciałabym wiedzieć 

pozdrawiam i dziękuję za info

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@be-art1 widzę, że w tym zamówieniu była to "Dopłata do usługi Allegro Kurier UPS do paczki o wadze powyżej 10 do 20 kg (wagi rzeczywistej lub wymiarowej)". Być może chodzi o wagę wymiarową? Tą sprawę można wyjąśnić z przewoźnikiem, ponieważ my nie posiadamy takich informacji. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

be-art1
#8 Zapaleniec#

tak waga rzeczywista była 0.5kg (wysyłam lekkie rzeczy)  wymiarowa wyszła pond 5kg i dlatego dopłata

straciłam tak już na kilku przesyłkach dlatego zrezygnowałam z UPS bo nie opłaca mi się ciągle dokladać do przesyłek ☹️

oznacz moderatorów

ZapachLuksusuPL
#7 Wielbiciel#

Wasz dział odpowiada nie na temat

oznacz moderatorów