anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

UPS opłaty dodatkowe

Templar78
#10 Popularyzator#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Witam . Dlaczego zostałem obciążony opłatą dodatkową w wysokości 19.99 ( Dopłata do paczki o wadze powyżej 20 do 30 kg (wagi rzeczywistej lub wymiarowej) )  W przesyłce były dwa pokrowce do telefonu które nie ważyły nawet 0,5kg .  Opłata została naliczona 08.04.2022 a zamówienia z lutego . Dodam że to była przesyłka w ramach SMART . 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Odpowiedź jest prosta, bo mogą. Wielu ludzi tutaj też tak zostało oszukanych, to nagminna praktyka. Jak dobrze kojarzę to chyba kasują tak tych co mają z nimi umowy podpisane ale aż tak nie ogarniam  tematu, bo mi inpost wystarcza. W każdym razem takich postów bywa sporo...

oznacz moderatorów

Templar78
#10 Popularyzator#

Nie mam z nimi umowy. Wszystkie przesyłki są w ramach Smart

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Templar78 Reklamuj. To powszechne niestety "doliczenie". Typu "bo skaner na sortowni wykazał inny wymiar". Powód? Np rozwinięta folia strech.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Templar78
#10 Popularyzator#

wysyłam w białych kopertach bąbelkowych lub brązowych kartonach. Nie używam folii strech 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Templar78 bo... sobie wybrałeś kijowego przewoźnika .

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Templar78 Cześć. Masz prawo złożyć reklamację - zrobisz to przez ten formularz. Reklamacja zostanie rozpatrzona i jeśli opłaty zostały nieprawidłowo naliczone, to przewoźnik prześle korektę, którą następnie znajdziesz na swoim rachunku. 

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Templar78
#10 Popularyzator#

Oczywiście reklamacja została odrzucona .  Natomiast w szczegółach tych dwóch przesyłek nie ma informacji o wymiarach i wadze .  UPS i allegro wmawia mi że wpisałem wagę 25kg ręcznie co jest nieprawdą .  W szczegółach przesyłki brak informacji o wymiarach i wadze.  

oznacz moderatorów

Templar78
#10 Popularyzator#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Dlaczego w przypadku tych dwóch ofert nie ma możliwości zweryfikowania wagi. Nie została przez mnie wpisana waga 25kg .  Waga była 1kg .  W szczegółach przesyłki nie ma wymiaru ani wagi. i tylko w tych dwóch zamówieniach do których doliczona jest opłata. Natomiast w innych zamówieniach jest  i wymiar i waga ?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Templar78 Konsultuję Twoją sprawę, proszę o chwilę cierpliwości. Wrócę do Ciebie z odpowiedzią.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Templar78
#10 Popularyzator#

Jak widać na zrzucie ekranu - brak wymiarów i wagi przesyłki

Bez tytułu.jpg

oznacz moderatorów

Templar78
#10 Popularyzator#

Czekam cierpliwie 🙂

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Templar78 Skontaktowałam się z odpowiednim zespołem i dzisiaj powinieneś otrzymać odpowiedź reklamacyjną w sprawie 22927490 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ZapachLuksusuPL
#7 Wielbiciel#

Niestety mam ten sam problem opłat dodatkowych na 700 zł za wagę paczek ups ponad 30 kg gdzie paczka nie ważyła nawet 1 kg nie idzie tego z nimi wyjaśnić, mieli chyba błąd w systemie i po generowało błędnie etykiety. Trzeba będzie pójść na policję z tym.

oznacz moderatorów

Client:65300220
#10 Popularyzator#

To oni muszą ci udowodnić która paczka w jaki sposób przekraczała ich wymiary. W innym wypadku to zwyczajne wyłudzenie i podlega pod KK. Idź z tym do prawnika, nie na policję.

oznacz moderatorów

ZapachLuksusuPL
#7 Wielbiciel#

za prawnika trzeba zapłacić 500 zł a w systemie wagę paczki wpisałem 1 kg na etykiecie okazuje się że wpisali 30 kg czego człowiek nie zauważył

oznacz moderatorów

Client:65300220
#10 Popularyzator#

Porady prawne są nawet darmowe przy uczelniach lub urzędach miasta/gminy.

oznacz moderatorów

ZapachLuksusuPL
#7 Wielbiciel#

Pracuje w urzędzie gdzie są darmowe porady pozmiom zero i jeszcze weryfikują czy jesteś biedny. Takie podejście w systemie allegro to zwykłe złodziejstwo a najbardziej irytuje brak chęci rozwiązania problemu allegro zwala na ups a ups na allegro i tak to się kręci wina klienta że mu system cieżkie paczki wygenerował, mało im jeszcze sie płaci co miesiąc to wpadli na pomysł dodatkowo człowieka okraść że nie chciał przejśc na ich zielone paczkomaty bo wydzwanali codziennie

oznacz moderatorów