anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Urlop a odpowiedzi na wiadomości i dyskusje

kndshop_pl
#10 Popularyzator#

Dzień dobry,

chciałbym się dowiedzieć na jakiej podstawie sprzedający niema prawa do normalnego urlopu z rodziną tylko z laptopem ? Wstawiając urlop mam odpowiadać na dyskusje, odpowiadać na wiadomości bo inaczej otrzymuję ostrzeżenia i punkty ujemne ? Przecież to jest absurd, jak można prowadzić taką dyktaturę. Dziwi mnie to że jest tylu sprzedających i nikt nie walczy o normalny urlop tylko godzi się na każde durne zmiany mocno oderwane od rzeczywistości. Nie zamierzam się podporządkowywać takim zasadom bo nie jestem waszym niewolnikiem, mam rodzinę która jest dla mnie najważniejsza.

oznacz moderatorów
39 ODPOWIEDZI 39

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@msniezek serio muszę tłumaczyć, dlaczego całe mnóstwo osób jest sfrustrowanych gdy mimo wyłączenia wszystkich aukcji na parę dni muszą odpowiadać terminowo na pytania w stylu "czy sprzed bedzie pasowoł do mojego samsunga?", bo któryś klient stety-niestety zapisał sobie linka i kliknął "Pytanie do sprzedającego". 

To frustrujące, jeden dzień wolnego i punkty lecą, szpecąc statystki przez cały boży miesiąc. Ale dla ciebie to "phi, niech se sprawdzą i odpowiedzą choćby i na telefonie".

Powtarzam po raz kolejny - ilość postów i dyskusji w tym temacie jednoznacznie pokazuje, że sprzedający są wkurzeni i trzeba znaleźć jakiś złoty środek. Jeśli tego nie jesteś w stanie zrozumieć, to już nie wiem jak to tłumaczyć. Ignorowanie głosu sprzedawców nie sprawi, że problem zniknie. 

Zabawna historia - gdy zwykły sprzedawca nie odpowie w 24h to jest "zupełna zmora", ale jak duży sprzedawca po raz kolejny robi "przypadkową pomyłkę w cenie" i wkurzy 30 tysięcy osób, to jest to "zwykły ludzki błąd, proszę się rozejść, nic się nie stało". No fajnie rozkładacie akcenty 🙂 

 

----

Maćku, przyjmuję przeprosiny chociaż mojej uwadze nie umknął ten piękny dyplomatyczny wybieg "przepraszam urażonych", a nie "przepraszam, bo rzeczywiście pojechałem za grubo". To też o czymś świadczy. Jeśli dla ciebie "bycie sobą" oznacza takie traktowanie sprzedających, to ja nie mam pytań. Grunt, że czujesz się ze sobą dobrze, może jeszcze drugie 18 lat komunikacji i innym również będzie dobrze z tobą 😉 

 

oznacz moderatorów

kndshop_pl
#10 Popularyzator#

@msniezek o ile mi wiadomo to urlop wyświetla się tydzień przed więc chyba kupujący to widzi i jest tego świadomy. Podaj chodź jeden produkt gdzie 90% sprzedawców jest w tym samym czasie na urlopie a kupujący zniechęci się do zakupu. Po 7 dniach mam takie o to statystyki:

Terminowe odpowiedzi w dyskusjach 82%   -40 / 20

Terminowe odpowiedzi na wiadomości klientów:78,79%  -170 / 20

Szkoda, jednak mam satysfakcję że spędziłem czas z rodziną która jest dla mnie najważniejsza i żadne Allegro nie będzie mi kazało siedzieć codziennie przed komputerem. Nie jestem waszą własnością i nie będę tańczył jak mi zagracie. Macie szczęście że to taki kraj gdzie ludzie pomarudzą i stosują się do wszystkiego. Gdyby było inaczej, wystarczyłoby żeby wszyscy wyłączyli swoje oferty i wtedy byśmy zobaczyli kto jest górą. Cały czas zapominacie dzięki komu zbudowaliście to imperium.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@msniezek "Świat pędzi do przodu i zostawia za sobą tych, którzy nie nadążają." - uf, cóż za ulga😁

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/wr%C3%B3ci%C5%82em-po-ma%C5%82ym-banie-czy...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Firma_Karwil
#10 Popularyzator#

PRZYJDZIE KONKURENCJA I BEDZIE JAK W DZIALE SPRZEDAZY SAMOCHODOW WSZYSCY PRYSNA Z ALLEGRO.

oznacz moderatorów

maximpreza
#11 Animator#

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@maximpreza najlepiej i chyba najprościej na czas urlopu wydłużyć deklarowany czas realizacji/wysyłki.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@msniezek Fakt że można o ile jesteśmy w miejscu gdzie jest zasięg zajrzeć do smartfona i sprawdzić pocztę ale nie wszędzie się to da ale już na pewno nie da się wysyłać przesyłek w czasie urlopu bo jeszcze nie widziałem urlopowicza na plaży z kasą fiskalną i bagażnikiem towaru do wysyłki i zamawiającego kuriera na plaże po spakowane fanty ,czy w tym przypadku uważasz że jest to uczciwe względem sprzedających?

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@mwmonety oczywiście - dlatego warto przed urlopem zamknąć wszystkie oferty (będzie można je wznowić) i wysłać wszystkie zaległe zamówienia. Ewentualnie wydłużyć deklarowany czas realizacji/wysyłki.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@msniezek Mam prośbę, wytłumacz mi jednym zdaniem, Po co jest ta instytucja URLOP.

Kupuję u was usługę i korzystam z niej w celu maksymalizacji zysków własnych. Są reguły więc ich przestrzegam. Jak chcę lub muszę odpocząć to sam organizuję swoją pracę tak jak mogę, aby nie psuć sobie możliwości dalszego korzystania z waszych usług. Zamykam aukcje, ustawiam autoresponder, itd itp ...

Co ma do tego URLOP? Jakieś ograniczenia co do ilości dni i terminów? Prowadzę własną działalność gospodarczą od 30 lat i powyższe tłumaczenia o wymuszaniu działania zgodnie z oczekiwaniami rynku to jakiś bełkot.

Proszę o jedno zdanie: do czego służy URLOP na ALLEGRO?

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@annas14-firma to jest uzasadnione pytanie. Ta funkcja powstała kilkanaście lat temu i rzeczywiście nie przystaje do dzisiejszych czasów. Raczej prędzej niż później ją zmienimy lub zlikwidujemy.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@msniezek  I to jest właśnie problem: "Raczej prędzej niż później ją zmienimy lub zlikwidujemy"

A może mówmy o tym jaki jest cel. Jakie założenia przyjęto w zaplanowanych zmianach. Kto jest dla Allegro kluczowym partnerem w realizacji przyjętych celów biznesowych.

Czy mam wiązać swoje długofalowe plany współpracy z partnerem, który mi mówi: "raczej ... może ... zlikwidujemy lub zmienimy ... prędzej lub później"

Proszę, traktujmy się poważnie.

oznacz moderatorów

nowawieclaw
#1 Nowicjusz#

dzisiaj otrzymałem od allegro następującą wiadomość na czacie .. przykro nam ( jak zawsze ) ale urlop musi pan zaplanować tydzień wcześniej .... ok? tylko że mi ktoś w rodzinie umarł i mam wyjazd natychmiastowy za granicę to jak do cholery mam zaplanować śmierć ??? !!! no to mam wszystkie aukcje grupowo zakończyć i je później wznowić - naturalnie!!! chciało by się - koszty wystawienia !!! o co nie na piszesz to jest tylko przykro nam itd . rzygać mi się tym wszystkim już chce powinni dział pomocy zamknąć bo to i tak bez sensu jest 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

nowawieclaw wydłuż czas wysylki , ale niestety będziesz musial pilnować wiadomości i ew. dyskusji .

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@nowawieclaw

Nie przejmuj się tym urlopem w allegro. Twoje sprawy są najważniejsze a nie jakieś durne zapisy w korporacji allegro nt.  podania o urlop. Ustaw grupowo czas wysyłki za kilka dni we wszystkich aukcjach. Dopilnuj aby zdążyć wysłać w tym terminie. Jakość sprzedaży z tego względu nie spadnie, jedynie spadnie przez to że nie udzielisz odpowiedzi na pytania w 24h.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@msniezek Dla mnie to jest jasne ,tak robię przed urlopem że wszystkie aukcje mam zakończone ale sporo osób niestety płaci z opóźnieniem mimo że przed każdym moim urlopem (7 dni przed) dostają meila o nim to finansują dopiero w czasie urlopu (może sami są na urlopie lub chwilowo nie mają środków) i wtedy jest problem który na jakiśczas psuje mi statystyki i wizerunek

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Wypowiedź @msniezek jest tak samo chamska jak i całe podejście Allegro do sprzedawców.

Mój pracodawca, dla którego prowadzę sprzedaż na tym portalu, nie ma czelności wymagać ode mnie czegokolwiek gdy jestem na urlopie, więc tym bardziej nie będzie tego egzekwował jakiś portal

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kndshop_pl  Sprzedający ma prawo do urlopu, tylko twoja firma,prowadzona przez ciebie nie ma takiego prawa.

oznacz moderatorów

eCommerceLab
#10 Popularyzator#

Na czas urlopu i nie tylko polecam Autoresponder Dyskusji i Wiadomości Allegro od Niezbędnika Sprzedawcy:
https://niezbedniksprzedawcy.pl/AsystentSprzedazy/

Niektóre z możliwości:
 - wychwytywanie maili o niestandardowym tytule,
 - zaawansowane reguły odpowiedzi.

oznacz moderatorów

Witex_Sklep
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Nie odpowiedziałem na pytania klientów w okresie urlopu zapisanego  w Allegro i niestety statystyki poszły w dół. Czy to normalna procedura czy niedopatrzenie ze strony Allegro?

Pozdrawiam wszystkich Mariusz

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Witex_Sklep nawet podczas urlopu liczymy jakość sprzedaży, która w przypadku braku terminowej odpowiedzi może zostać obniżona. Alternatywnym rozwiązaniem jest grupowe zakończenie ofert, wysłanie wszystkich zaległych zamówień przed wyjazdem i wznowienie ich po powrocie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów